Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ при избор на климатик за етаж от къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #1

    Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    http://prikachi.com/images/484/3918484H.png Това е чертеж на етаж на двуетажна къща(и двата са едни и същи като разположение),ще се отоплява само втория етаж с климатик а първия с камина,като има изградено парно на твърдо гориво което ще се ползва и за двата етажа вечерно време след 17h до към 24h а климатика да отоплява 2-рия етаж през деня когато парното не гори,тази година не успях да санирам къщата но напролет е първа грижа плюс подмяна на старата дървена дограма.Само покривът е изолиран,а таванските стаи също се отопляват от парното на тв.гориво.
    Очаквам някакви предложения за климатик които ще може да подържа средна температура на етажа от порядъка на 15-20 градуса през деня.Повече не ми трябва тъи като през деня няма никои вкъщи.
    Да спомена и квадратурата около 90 кв2 , височина на стаите 2.60м
    Сигурно съм забравил да спомена нещо,убеден съм че ще ме поправите ако има ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    Въпреки, че не си посочил квадратурата на това, което смяташ да отопляваш... приемам, че този климатик ще ти бъде достатъчен.

  4. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #3

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    За цена наи сигурно да се допитам към представители на фирмата,намирам се в Плевен виждам че имат представители тук.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318427987[/time]_________________________________________________

    Този вид климатици не ме устроиват , търся инвертор с едно вътрешно които да поддържа средна температура на вси4ки стаи около 15-маx20 градуса ..на тези 80-90 кв.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    Е това с едно вътрешно да поддържа всички стаи няма как да стане.

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #5

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    Като за на4ало мисля да взема само един и да пробвам , по нататък наи вероятно ще добавя и в другите стаи ,ясно ми бе 4е с един няма как да стане,но тази зима ще изкарам пак на тв.гориво и един климатик които мисля в наи скоро време да закупя но още не съм се
    спрял на марка и модел , ако може да ми препоръ4ате някои поне да отоплявам всекидневната с него тя е с размери 5.50x4.50x2.60..

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Този вид климатици не ме устроиват , търся инвертор с едно вътрешно които да поддържа средна температура на вси4ки стаи около 15-маx20 градуса ..на тези 80-90 кв.
    А ето този:

    1. fujitsu-general/asg24ub

    2.Fuji Electric&type=Стенен тип&model=RS-18UB


    3. fujitsu-general/awh18ub


    Номер 2 им най-голями шансове да топли безаварийно.Вижам всеки ден 2 -ма такива в хранителен магазин от 120кв като работи само единият и на другия край още един такъв който е в резерв. Трябва да е монтиран в коридор в който има врати към всички помещения.Купуваш по-голям=по близо до 20 градуса..

    Ако си решил да минеш към по-разумния вариант-да отопляваш една стая:

    1. Fuji Electric RSB-12LD

    2. hitachi_rac_ras_50fh7/


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къща

    ... Виж VelevKlima от Плевен може да ти предложи Carrier 42NQ024/38NY024 към 1500 с монтажа. Дадената цена е само преполагаема от мен. За точна цена е добре с него да се чуеш. Инвертор за тия условия дето искаш не е много гот.

    Предлагам това, защото явно ще се експериментира, поне да скапе по-евтина машина.

  10. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #8

    Re:Помощ при избор на климатик за етаж от къщ&

    Благодаря за предложението , ще посетя утре Булклима в Плевен и ще говоря с тях за този втория модел тъи като ми хареса за сега тои,а и третото предложение и то не е за отхвърляне , та ще видя какво ще кажат и ще споделя после , благодаря за мненията ....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318457100[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Благодаря за предложението , ще посетя утре Булклима в Плевен и ще говоря с тях за този втория модел тъи като ми хареса за сега тои,а и третото предложение и то не е за отхвърляне , та ще видя какво ще кажат и ще споделя после , благодаря за мненията ....
    За пари не съм уто4нил , но пове4е от 2000 лв не ми се отделят за 1 бр.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318527780[/time]_________________________________________________

    Голямо ровене , четене и прелистване в мрежата и накрая се спрях на 3 модела , моля за вашите мнения кои би свършил работа за стая 4.50/5.50/2.60 с две външни стени (за сега без изолация и дограма,догодина санирани) PanasonicKIT-E12MKE-3 ETHEREA,General-Fujitsu ASHG12LEC,Daikin FTXS35J Comfort,FUJI ELECTRIC RS-12LD.Нямах време от работа да обикалям магазините днес , за това търся мнение , наи вероятно ще бъде утре или понеделник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая с обем ~45m3 (в къща)
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-09-13, 16:20
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 20:38
  3. Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща
    От div0t0 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-10, 11:25
  4. Въпрос за продажба на етаж от къща!
    От HD във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-06, 18:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе