Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

И поредната тема за климатик около 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #1

    И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Изчетох всички подобни теми няколко страници назад. Включително и малко от разделите по марки, което ми помогна доста да намаля списъка, който бях приготвил откъм климатици. Бях набелязал малко хаиер-и, малко самсунг-и и т.н.

    Частния случай е следния - южен вътрешен апартамент около 39м2 разделени в хол коридорче и спалня. Стандартна височина.
    Климатик за отопление и охлаждане.
    Смелите ми надежди са да се стопля с един климатик като в големите студове ще се топли само хола.
    Бюджет около 1000лв (по принцип точно 1000 с монтажа, но ако излезе нещо дето е класи над този, който е за 1000лв може да се отделят още 100 до 300 макс с монтажа). Баси как го обясних. Така де... А в последствие може да се вземе нещо малко за спалнята само, но това поне след година две.
    София.

    Моделите около които се завъртат нещата са (като искам инверторен)
    FUJITSU ASYA 12 LGC - 1045 лв. - промоция, 36 месеца гаранция
    PANASONIC CS/CU-UE12JKE - 899.00 лв
    GREE GWH18KF DC INVERTER - 1169 лв.
    евентуално някакъв daikin или друго - каквото предложите.

    Благодаря предварително

    едит: Има дограма и изолация на външната стена.
    При условие, че кухнята е усвоена трябва ли да се използват алпинисти за монтажа ?

    едит2: Добре ли е да се монтира по дължина на стаята или ще е неприятно постоянно да вее към дивана, който се намира в другия край на стаята?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ако приемем, че си от Северна България , хола ти е 20-23кв.м./2.55височина то:
    -панасоника може и да е слаб при минусови температури
    -фуджитсуто ще е достатъчно мощно, но с шумно външно тяло(в повечето случаи, макар, че има и изключения)
    -грее-то ще има достатъчно мощност и за 27 градуса при -10 навън, но и ще "лапа" сериозно.

    При всички положения за хола трябва 20-25% по мощен климатик(отколкото е предвидено за размера на стаята) който да топли и коридора, тъй като е ясно, че за спалнята която е малка(10-13кв.м.) водещо ще е не толкова мощността на климатика колкото неговата безшумност и отоплението на коридора ще трябва предимно да се поема от климатика в хола.

    Според мен най-добрия вариант с оглед на финансовата рамка е:

    http://www.technomarket.bg/products/...-cs-cu-te12dke закупен по интернет.Ще трябва да добавиш 50-70 лева към обявените от теб

    или този:

    http://www.technomarket.bg/products/...-137skv-sav-e3


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #3

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    От София съм.
    Шумното тяло не знам дали да ме притеснява (вие ще кажете) понеже е на отрещната стена (около 5-6м) от дивана където ще се подвизавам принципно и на около 6 метра (настрани) по същата стена от спалнята.

    Друго се замислих дали тези 1000-1300лв няма да е по-практично да се вложат в 2 нискобюджетни хайер-а например? Така всеки климатик ще се товари по-малко.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Само не си и помисляй за Хаер,Самсунг, Осака, после ще питаш що не топли или защо мигат лампите му.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #5

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Примерна схема на апартамента с приблизителни размери.
    Къде ще ме посъветвате да сложа вътрешното тяло?
    Ако е срещу дивана няма ли да е некомфортно?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Според мен за хола ти не е необходим по голям климатик от 12ка а за спалнята ти трябва или втори климатик или един конвектор хем по ефтин хем тих. Относно разположенитето на вътрешното тяло има много места но не го слагай срещу дивана.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #7

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ако си взема ъглово тяло дали ще е добре?
    Или да сложа обикновенно тяло в ъгъла с кухнята но на дългата стена?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Ако си взема ъглово тяло дали ще е добре?
    Или да сложа обикновенно тяло в ъгъла с кухнята но на дългата стена?
    Това което съм написал горе ще свърши работа за хола, може да "намаже" и коридора

    Сложи вътрешното 1 метър и половина навътре от стената разделяща преустроената тераса с хола навътре към холовата гарнитура срещу вратата на спалнята на стената означена с дължина 5 метра.

    По-голям климатик от 12-ка с 4.4.-4.8 номинал в отопление не ти е необходим.Ако сложиш панасоника или тошибата в тези 15-18 кв.м. няма да имаш проблеми с отоплението зимата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #9

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Благодаря, justify
    То по принцип нали може да им се регулира въздушната струя наляво-надясно и както си предложил вероятно наистина ще завърта най-добре въздуха в стаята.
    Тук продължавам постоянно да чета разни теми и навсякъде пишат отлични неща за тези Фуджи, а и ми влизат в бюджета. Нещо са ми се набили в главата.
    Освен предложените от теб модели, дали ASYA би се справила добре.
    И каква е разликата между 12LCC/12LGC понеже нещо не можах да се ориентирам.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #10

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Вече почти няма разлика между LCC и LGC, в смисъл че и двата модела ги нама налични на пазара, друг сериозен въпрос е прекарването на тръбния пакет по стената на терасата, обикновено при такива преустройства хората слагат някакви шкафове и монтажа е невъзмможен

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Благодаря, justify
    То по принцип нали може да им се регулира въздушната струя наляво-надясно и както си предложил вероятно наистина ще завърта най-добре въздуха в стаята.
    Тук продължавам постоянно да чета разни теми и навсякъде пишат отлични неща за тези Фуджи, а и ми влизат в бюджета. Нещо са ми се набили в главата.
    Освен предложените от теб модели, дали ASYA би се справила добре.
    И каква е разликата между 12LCC/12LGC понеже нещо не можах да се ориентирам.
    Разликата е че 12 LCC e отдавна изчерпан и че е с мощност като на LDC.

    Ще се справи ако става въпрос за LGC вероятно и LE ще се справят.По мое мнение ако не стигат финансите за панасоника или тошибата се ориентирай към LGC.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #12

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Да, шкафове има. Предполагам, ще трябва да се изреждат за да мине през тях всичко. По-сериозния проблем според мен е пробиването на стената м/у кухнята и хола. Това ще ми оскъпи ли допълнително монтажа?
    И как става монтирането на висок етаж - ще трябват ли алпинисти или може да се направи по нормалния начин?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #13

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ако на мястото където искаш да се постави външното тяло има прозорци, се отварят и се пуска от него. Ако е неотваряемо крило, се маха стъклопакета.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #14

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Ясно...
    А това махане на стъклопакета и пробиването на втора стена оскъпява ли по принцип монтажа?
    А да... и пробиването на шкафчетата ?
    Питам така подробно понеже нали съм над лимита и гледам горе-долу да си изясня ситуацията ми с монтажа.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Re:И поредната тема за климатик около 1000лв.

    Тези неща е най-добре да бъдат обсъдени с хората които ще ти монтират климатизатора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторен климатик около 1000лв. за стая 14кв.м.
    От zeroheat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 13-12-14, 17:43
  2. Препоръка за тв за около 1000лв
    От nikedav във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-04-14, 14:12
  3. Поредната тема за избор на ТВ
    От zorbata във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-14, 22:20
  4. ...Поредната тема за нова конфигурация
    От bluefish във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-08, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе