Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Тих режим на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,29450.0.html , виж снимките от стр. 2
    Всичко ново е добре забравено старо.
    Отдавна ги знам, но това, че някой си ги слага там, където самия производител сочи, че не трябва да се слагат, не значи, че монтажа е правилен.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #17

    Re:Тих режим на работа

    И не само близо до земята а и наопаки
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #18

    Re:Тих режим на работа

    Ай стига бе

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Тих режим на работа

    Aаа,ето къде живеел Spiderman-ми като му е все тая,къде е пода и къде тавана!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Aаа,ето къде живеел Spiderman-ми като му е все тая,къде е пода и къде тавана!
    Не виждам, какво толкова смешно има! Климатизатора на снимката е от подово-таванен тип.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #21

    Re:Тих режим на работа

    Така е -не е смешно,ако работи само на отопление,но и на охлаждане пак няма да му е до смях.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #22

    Re:Тих режим на работа

    Kasapeeе, старо куче си ти ... , да мотаят някой друг

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #23

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Топлообменът е добър и на слаб вент( по - малко вятър, 10 W по-малко енергиен разход ) , подът се загрява бързо, особено този, който е до земята направо прави пътека от топъл въздух по килима.
    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    При инвертор съм забелязъл, че като смъкна ли вентилатора, виждам че климата почва да папка с 20-ина W повече ток. Но със сигурност долната част на стаята се затопля по-добре, особено ако климата не бичи постоянно ( например ранна есен, късна пролет ) Отделно май по-проблемен е външния топлообмен.
    Вторият коментар не е за "смъкнатия" климатик, или...?

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:Тих режим на работа

    За който си избереш. Още климите не са еволюирали толкова, че да имат представа от местоположението ( поне тези под 2 бона девятката ). Поради някаква причина намалиш ли вентилатора, инверторът компенсира с леко повишаване мощността , предполагам,на компресора. То май няма какво друго да папка повече в тези машини.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #25

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Да, де... съгласен съм, че като не се охлажда добре вътрешното тяло, заради намалените обороти и съответно - шум на турбината, ще го отнесат компресорът и външният охладител, за да се поддържат същевременно желаните градуси вътре.
    Питах, защото за миг си помислих да не би да си променил предишното си мнение.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320098400[/time]_________________________________________________

    Колкото до КПД-то, мисля, че като е по-ниско климатикът, реално температурата ще бъде с 1-2 °C повече от тази, която си задал от дистанционното (при еднаква консумация със стандарно разположено тяло), а това, че топлият въздух естествено се издига от пода изглежда ще донесе допълнителен комфорт. Поправи ме, ако бъркам.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #26

    Re:Тих режим на работа

    Чесно, ако имам място и аз бих си монтирал климатик ВМЕСТО радиатор, ако имам възможност! Понеже ми трябва главно отопление, и рядко охлаждане. Само да не искат Топлофикация да ми слагат топломер на климата, щото заема мястото на радиатора
    Къде видяхте, че тялото е на таванно-подов?!? Точно обърнат наопаки си е високо-стенно вътрешно тяло, увито с найлоните, че да събират конденза в кофата! Както спомена диксанал - сигурно е на Спайдърмен това чудо. Че като топли да му духа директно нагоре

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Re:Тих режим на работа

    Много пенлив и кирлив тоя конденз... Ма това наистина е в БГ, такива супер стилни разклонители се произвеждат само у нас.
    Не разбирам защо трябва да духа нагоре на топло. При мен си го правя да духа успоредно на пода или с минимален наклон на долу, да го гали, така както не е обърнат. Клапата е в позиция " студено "

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Тих режим на работа

    Защото като духа ниско долу пода, както си ги монтирал ти kalcheff1 вдига всичкият прахоляк във въздуха и го върти във въздуха постоянно.

    А при този монтаж засмуква отдолу и отпред, а издухва нагоре. За това пък по-бързо се замърсява, защото е по-близо до прахоляка.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #29

    Re:Тих режим на работа

    ... и издухва кирта нагоре като шадраван. Шегувам се. Значи подът пак си остава студен. Не знам дали защото има килим навсякъде, или защото не ходим много в спалнята, където машината е най ниско - 2 педи над земята, но няма прах . Прахосмучи се не по - често от седмица и се събира доволно мат'рал, животни - освен моята други няма.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #30

    Re:Тих режим на работа

    От друга страна погледнато - може просто да е обърнато тялото за почистване от някой "майстор" - така като го гледаме обърнат и олепен с тиксо. И на охлаждане - щом казвате че е клапата. Явно и затова има толкова "кир" в кофата. Щото и моя 25YH5 ако се измие сега ще излезе още по-голяма мизерия. Просто филтъра доста пропуска след него, явно.

    Малко се отдалечихме от темата, та като е монтиран на 1,50 има ли промяна в озвучаването?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 18:34
  2. Отговори: 10
    Последно: 28-02-12, 08:25
  3. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 19:43
  4. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 19:50
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе