Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    Бях се навил за Дайкина, но от фирмите казват да взема Мицубишито.
    Наистина ли никак не си заслужава 400 лв отгоре? И по начина по който предлагат и фаворизират GE25VA ми става нещо подозрително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    +1 за мицубишито.
    а с 300 те лева ги остави за следващ за друго място или за точец.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Аз пък бих взел Daikin-а. Номиналната му мощност е по-голяма, максимална е по-голяма, килограмите на външното тяло са с цели 4 повече и ефективността му е по-голяма. Предвиден е софтуерно за работа на отопление до -15° външна температура.

    Относно минималната мощност не взимам отношение, защото тя за мен не е важна. Тези двата модела имат една и съща минимална мощност на отопление.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    GE25VA също е предвиден до -15°C.
    И двата климатика са качествени, за мен 200 W в повече мощност на Дайкина не е от значение. COP е почти еднакъв и на двата. Предимството на Дайкина е, че е с двуредов топлообменник (оттам COP е малко по-висок). Аз 400+ лв разлика за почти едно и също не бих дал, просто МЕ-то в момента е на много добра промоционална цена. Но ако за теб в случая парите не са от значение, вземи Дайкина.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #5

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA


    +1 за Daikin FTXS25J.Само не разбрах за колко голямо помещение /м3/ ще се ползва?

  7. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    +1 за Daikin FTXS25J, определено това е по добрият от псочените климатици

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И аз съм за мицубишито.
    за парите на дайкина може да се купи това саньо което бие и двата както по максимална мощост така и по минимум

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ей, колко са намалили Саньото! Да бяха и EHDX намалили.
    Иначе човекът щом търси 9-ка, ти защо му даваш линк към 12-цата Саньо?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    МЕ не бих си купил никога (с изключение на FD) ако ще е Митцубиши да е Хеви,от тези два модела определено съм за Дайкина.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #10

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Миналата година бяха с приблизително еднакви цени и аз избрах МЕ,везните натежаха след като видях какво става при минус 10гр., 0,49 kw- консумация -1,92 kw отдаване.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #11

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    и двете са малки машини - зависи как са дефростите на двата - ако някой ме убеди че дайина е по-добре ще си сменя гласа.
    за съжаление имам наблюдение само за големи мицу електрик. над от 50 нагореи конвенционалки там дефтоста е 10 от 10 точки когато требе и за малко. инверторите малко хора си ги позволяваха преди да излязат на промо...

    чесно не поснавам човек с хеви, нямам от къде да купя и никога не са били опция.

    едно ЛД е по-добрият вариянт за деветка.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Аз мога много обстойно сравнение да ти направя на Хеви и Електрик. Електрика ми още не е зимувал, ще го видим. На Хевито му знам и кътните зъбки. Но Електрика има едно огрооомно преимущество към момента - ТИШИНА. Като стартира МЕ-то, започва да духа с минимален вентилатор като е на AUTO и ако няма нужда дори не го усилва. Примерно сега, както си върти въздуха без да работи компресора, после включва компресора и сваля клапите - въздушният поток не се усилва!!! Незабележимо просто включва и изключва. Хевито какво прави - спира, чака там колкото е решило, включва и гааааз, ще те издуха, веднага усеща след 20-30 секунди, че няма нужда и намаля 1 степен, после намаля още 1 степен и се укротява. Но това форсиране на турбината при всяко включване е ужас! Вместо да тръгне от мин към макс, то тръгва от макс към мин. А и от дистанционното има само 3 степени на турбината - High, Med и Low. Med не е толкова слаба, а Low пък го скопява много. ME-то има цели 5 от дистанционното, но както казах, на АУТО се държи перфектно.
    Ще видим на МЕ-то дали ще замръзва тавата като на Хевито.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    deianе и хевито ти беше висок клас мисля?Комфорта стана изискване номер едно за мен,да не се усеща,кога включва и изключва,а и струята да не се усеща в помещението,защото и да е с нисък минимум,ако е ”сервиран” със силно обдухване- не мерси.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Хевито ми е най-високия клас, но е изпълнено с глупав софт. МЕ-то е среден клас на марката, пък поне откъм скорости на турбината е замислено по-добре.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Re:Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ... При моето Heavy, нямам подобен проблем. Дори сега работи на on/off и само по клапите мога да разбера кога е спряло, защото ги вдига.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  2. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 14:08
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе