Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Пробвах да видя какъв ще бъде ефектът от работата на японско инверторно Фуджицу, като му махна капака отпред. Интересно ми беше, ще се повлияе ли вътрешният климат от директното излъчване на инфрачервени лъчи от ламелите на радиатора към стаята.
    До вчера, при зададени 24°C на автоматичен режим, максимално достигаше 23.4°C на метър от пода, и то при непрекъсната работа. Имаше го проблемът с клокоченето по тръбите; неприятната хладна струя след изключването; спиране под 340-350 W; доста шумна турбина.

    Сега нещата стоят другояче: t=24,3°C и се чувствам като във баня, все едно, че е работил радиатор! Продължава да "гъргори" по тръбите, но не усещам толкова осезаемо хладната струя - доста-слаба е, и шумът позатихна. Утре ще измеря консумацията със и без преден панел, но определено съм доволен, е да - за сметка на естетичния вид, но това не ме притеснява особено. Насочил съм клапите, за да духа само настрани, неподвижни са и позиционирани за почти вертикално обдухване.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Перфектно. Сега опитай да караш колата си без преден капак. Много по-добре се охлажда двигателя. Само не знам за сметка на какво е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #3

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Става въпрос за вътрешното тяло.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    - Пич, японско инверторно Фуджитсу едва ли ще работи on/off при гранична мощност 350W. Най-вероятно си щастлив притежател на китайско Фуджитсу. Вероятно го държиш на най-слабата степен на вентилация. При по-ниски външни Т° и ако вдигнеш "ФАН"-а с една степен, то тази гранична стойност ще падне на 250W .
    - Не лягай на тази кълка с "инфрачервеното излъчване". Просто превръщаш климатикав обикновен конвектор с директно отнемане на топлина, ама инфрачервеното е доста нищожен процент. Само елиминираш охлаждащият ефект от вентилацията, но вероятно доста покачваш консумацията на ел. е-я, променяйки конструктивната форма на машината. М/у другото, някои твърдят, че вентилатора дефакто не охлажда въздуха, а създава измамно усещане за хлад. Ама аз все се чудя защо всеки автомобил с ДВГ е оборудван с вентилатор на радиатора .
    - Хладната струя я няма, понеже се разсейва, а и шума намаля, понеже тялото е нещо като фуния и засилва шумовете. Като махнеш панела, този ефект се намалява. Още повече, че китайските Фуджитсу са с малък диаметър на турбината и за да създадат необходимия дебит на въздуха въртят с по-високи обороти, което е доста неприятно и шумно наистина

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    М/у другото, някои твърдят, че вентилатора дефакто не охлажда въздуха, а създава измамно усещане за хлад. Ама аз все се чудя защо всеки автомобил с ДВГ е оборудван с вентилатор на радиатора .
    "Витлото е един голям вентилатор в предната част на самолета, който служи да разхлажда пилота. Когато той спре, пилотът започва да се изпотява."

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    "Витлото е един голям вентилатор в предната част на самолета, който служи да разхлажда пилота. Когато той спре, пилотът започва да се изпотява."
    И освен изпарението на капките пот по челото на пилота, м/у другото създава и подемна сила на машината. Добре, че климатиците Фуджитсу са закрепени за стената, че иначе при този дебит... не знам

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #7

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    - Пич, японско инверторно Фуджитсу едва ли ще работи on/off при гранична мощност 350W. Най-вероятно си щастлив притежател на китайско Фуджитсу. Вероятно го държиш на най-слабата степен на вентилация. При по-ниски външни Т° и ако вдигнеш "ФАН"-а с една степен, то тази гранична стойност ще падне на 250W .
    - Не лягай на тази кълка с "инфрачервеното излъчване". Просто превръщаш климатикав обикновен конвектор с директно отнемане на топлина, ама инфрачервеното е доста нищожен процент. Само елиминираш охлаждащият ефект от вентилацията, но вероятно доста покачваш консумацията на ел. е-я, променяйки конструктивната форма на машината. М/у другото, някои твърдят, че вентилатора дефакто не охлажда въздуха, а създава измамно усещане за хлад. Ама аз все се чудя защо всеки автомобил с ДВГ е оборудван с вентилатор на радиатора .
    - Хладната струя я няма, понеже се разсейва, а и шума намаля, понеже тялото е нещо като фуния и засилва шумовете. Като махнеш панела, този ефект се намалява. Още повече, че китайските Фуджитсу са с малък диаметър на турбината и за да създадат необходимия дебит на въздуха въртят с по-високи обороти, което е доста неприятно и шумно наистина
    * Да, климатикът е както всички изстискани от употреба боклуци, внесени от Япония, но произведени в Китай (с полуизрязана лепенка е )
    * Пробвал съм всичко, не е падал под 300 W.
    * Засега е само опит, но е факт, че дори като съм качвал на 25°C, може би заради по-интензивното движение на въздуха, не съм усещал комфорт като сега.
    * Не "лягам" на нищо - това е само един експеримент, резултатът от който ми стана интересен, та реших да чуя повечко мнения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    mirowski, изчакай до сутринта да се наспят колегите съфорумци и ще получиш разкошен букет от мнения по зададените от теб въпроси
    Ако климатика е втора употреба японче, а не съвремрнно китайче, малко ми е старнно това поведение на машината с този висок минимум. Какъви са сигнатурите(обозначенията) по климатика? Знаеш ли какъв модел се води?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Щом му харесва така защо да не го ползва, нищо няма да му стане на климатика, ако е без преден панел. По-добър топлообмен, по-добра работа, по-ниски сметки за ток и по-малко шумове от въздуха.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Щом му харесва така защо да не го ползва, нищо няма да му стане на климатика, ако е без преден панел. По-добър топлообмен, по-добра работа, по-ниски сметки за ток и по-малко шумове от въздуха.
    Почесвам се по тила задълбочено и умислено(няма такъв емотикон, та за това правя преразказ). В предните си постове дадох пример с фуния. В този ще опитам с прахосмукачка. Всяка прахосмукачка има монтирана на тръбата си клапа, която ръчно регулира силата на засмукване. Ако отворим тази клапа, засмукващата мощност намалява. Ако разширим изкуствено тази клапа няколко пъти, то ще почистим(изсмучем) каквото и да е в шестък. Правете сами аналогията, че не ми се пише вече

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Само проверка може да покаже кое как е. Чакаме показанията от уреда за консумирана електроенергия.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Иначе и аз съм правил този експеримент с отворен капак на климатик Midea. Мога да кажа,че наистина топли по добре.Настроен на 24гр. в стаята прави 23.3 със затворен капак,а с отворен 24.3 градуса.Консумацията на ток не се променя.Измерването е за период от 24 часа но ме дразни с отворен капак да ми стои /зее/ на стената и го държа затворен.
    mirowsk я качи някой снимка да видим каква е машината ти.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #13

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Абе не напразно японците са изхвърлили тези климатици, които след това попадат у нас. Колкото и да изглежда добър по параметри, никой няма да си разкара климатика ей така, без причина: или не грее достатъчно; или компресорът му се е амортизирал; харчи повече; или дава някакви дефекти или дразнещи проблеми с електроника, лагери, или един бог знае още какви знайни и незнайни причини.

    Ето например тоя е модел, поне по лепенка AS-22NPE, КОП 5.56, 2004 г., продаден като 11-ка от единствената софийска фирма за употребявани клими Дране-на-Макс, работеща без фактури и касови бележки. В смисъл, в последствие, като капарираш, те уведомяват, че цените (по-високи, от които и да са цени с ДДС на другите фирми) били "без ДДС" и ако искаш касова, трябва да го доплатиш. А без касова или копие от нея, в новите промени в ЗЗП, гаранцията (и покупката) няма никаква стойност пред административните органи, ако решиш да се жалваш.
    Драмакс сега предлагат 28-ци японски стандарт като 16-ки по европейския... Нямат определени цени - решава се според клиента.

    Както и да е, да не се отплесваме. Измерено за интервал 4 часа, при външна температура 14°C и 24°C, зададена вътрешна, средната консумация на час е 275 W. Понеже не съм слагал термометър отвън, ползвам данни от http://sofia.vremeto.aba.bg. Вътрешната t беше 24.1°C, но след като сложих капака, сега гледам, вече е паднала на 23.6°C. След няколко часа ще напиша и консумацията при поставен панел.
    Термометърът се намира на срещуположния на климатика край на стаята, на метър от пода. Стаята е 13 кв.м., височината - 2.6 м. Изолация има на тавана и на една външна и вътрешна стена. Долната част на климатя е на 2 м. от пода.

    Аз лично не намирам никаква логика в повишаването на градусите при свален капак и то в срещуположния край, пък и в ниското, освен ако няма някакво значение топлинното излъчване на открития вече радиатор, който между-другото на пипане изглежда да е с не по-висока от стайната температура.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski

    Аз лично не намирам никаква логика в повишаването на градусите при свален капак и то в срещуположния край, пък и в ниското, освен ако няма някакво значение топлинното излъчване на открития вече радиатор, който между-другото на пипане изглежда да е с не по-висока от стайната температура.
    Явно има причина след като и самият датчик се намира под капака,а не извън корпуса-така е изчислен,а и след като е открит се охлажда повече сигурно ,и затова леко вдига температурата.

    А за ''изхвърлените'' защо трябва да им има нещо,след като болшинството си работят безпроблемно още доста годинки-не може ли просто да са подменени,с по нови?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #15

    Re:Добри впечатления от климатик, работещ без преден капак

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Явно има причина след като и самият датчик се намира под капака,а не извън корпуса-така е изчислен,а и след като е открит се охлажда повече сигурно ,и затова леко вдига температурата.

    А за ''изхвърлените'' защо трябва да им има нещо,след като болшинството си работят безпроблемно още доста годинки-не може ли просто да са подменени,с по нови?
    Ще видим дали е датчик, като сравня консумацията. Нищо чудно.

    Едва ли някой, щото е модерно, ще си сменя модел с коп около и над 6, с плазма, йон, смяна на въздуха в стаята с външен. Да, и такива се предлагат на бг-пазара, знаеш. Освен това, тук се намират и такива, произведени 2007-2008 г. и нагоре, които ако са в добър вид се шиткат за "нови".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик GREE GWH 12 KF - мнения и впечатления
    От BOSHIRO във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 30-01-15, 21:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 19-09-12, 16:42
  3. Колко е "делта T" на добре работещ климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-12, 21:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 30-06-11, 14:10
  5. преден вентилатор
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-05, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе