Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #16

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Разбрал съм, че става въпрос за зима и лято.
    за лято колега за лято ставаше въпрос

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #17

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Защо не започнеш от инфото на колегата "Mega".
    Daikin предлагани от Атаро и дилърите - 36 месеца без профилактики.
    General-Fujitsu - предлагани от Булкима и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца след профилактика.
    Toshiba - предлагани от Джи§Ей и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца след профилактика.
    Toshiba - предлагани от Актон и дилърите - 24 месеца по закон.
    Panasonic - предлагани от кой ли не - 24 месеца по закон за системата и 5 години на компресора с профилактики.
    Sharp - предлагани от Актон и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца от вносителя с възможност за удължаване до 5 годиини с 4 боря профилактики.
    Sanyo - 12 месеца беше до скоро, въпреки закона, може да са качили на 24 бог знае
    Мицубиши - 36 месеца с 2 профилактики
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321721325[/time]_________________________________________________

    +1 за 10-ka Super Daiseikai 3, ако все още може да се намери.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #18

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Аз при това положение и този бюджет бих си сложил едно Hitachi D14EX3 в голямата стая и D10EX3 в спалнята. 1900 с монтажа!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #19

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз при това положение и този бюджет бих си сложил едно Hitachi D14EX3 в голямата стая и D10EX3 в спалнята. 1900 с монтажа!
    Хм....звучи ми като добра идея като за моя случай....едновременната работа ще компенсира геометрията на помещенията, ще поддържа лесно температурата и ще ги кара да работят в номиналните си режими.....си мисля аз ...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321781048[/time]_________________________________________________

    Привет отново.
    От снощи досега изчетох всичко тук за моделите и дали са сиамски "акранчета" на WX8.
    Промоцията за Хитачитата изтича утре - все имате време да ме разубедите

    Плиййййс

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #20

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Изобщо няма какво да се чудиш. Не виждам конкуренция в този ценови диапазон. С две машини ще имаш много по-добър комфорт, по-добър COP. Машините са чудесни, ако по-нататък пуснат пак същата промоция и аз мисля да се възползвам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #21

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Привет на всички.
    Да си призная и аз останах верен на максимата, че плановете са създадени за да бъдат променени
    Вземайки предвид разположението на стаите и факта, че идеята за отопляване само на едната се разми във времето и най-вече благодарение на този форум и вашите съвети, узряхме до решението да сложим два отделни климатика в двете стаи. Оценявам високо всеки един съвет даден от вас - научих доста.
    justify, на косъм бях да взема предложения от теб Hitachi RAC/RAS 50FH7, който щеше да бъде подходящ за първоначалната идея.
    Просто aruba_man ме насочи на промоционалната цена на Hitachi D14EX3 в ТМ и с това сложи край на агонията по избора на климатик. Не робувам на марките - от наученото тук ми допаднаха характеристиките му и си мисля, че с тях за момента е единствения в ценовия диапазон от 999 лв.
    А какво става с другата стая ще попитате. Ами изборът засега е D10EX3, но както aruba_man каза "ако по-нататък пуснат пак същата промоция и аз мисля да се възползвам".
    През септември бяха намалили същите два модела на 1200 и 1100 лв. , сега бяха 999 и 899 лв... ще видим след месец какво ще донесе Дядо Коледа.
    И най-важното към момента - харча от 999 към момента напълно ме устройва.
    Ще го монтират този четвъртък, така че впечетленията следват.
    Благодаря на всички отделили време да отговорят в темата

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Честито, чудесен избор. Добре дошъл в клуба на феновете на Хитачи. Много сме, силни сме. Само хубави емоции, знаеш какво да гледаш при монтажа. Почти съм убеден, че климатикът до около -5 градуса, даже -10, ще се справя с двете стаи.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Два климатика е по-добре от един.
    Дълго и безаварийно ползване.То при теб все ми се струва, че помещението ти не е толкова голямо-хола де.Зимата все още не е дошла.Когато температурите паднат трайно за поне 2-3 седмици на и под нула градуса, тогава идва истината.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Не е много разумно да се слагат два еднакви климатика на марка от която във форума ревът, че не топли под 0°.

    По разумно е в другата стая да има друг модел на друга марка, по този начин ще има сигурност, че поне в едната от тези стаи ще е топло когато стане студено. Или поне изчакай студовете да провериш дали например при -10° топли.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Щом търсиш 10-ка на ХИТАЧИ, Не подминанавай в избора си и ЕХ2 серията.Машината е добра, скрол компресор, с ТРВ, 10-ката е с 35 килограма външно тяло.Външното е с два заглушителя, за разлика от другите серии, където има по един.Пък и цената сега гледам е много добра.14-ицата е абсолютно същата като хардуер, мощността е вдигната софтуерно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #26

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Привет отново на всички.
    След като беше монтиран и използван няколко седмици мога да споделя моите непрофесионални наблюдения.

    Фирма Хит Клима Варна - монтажниците на Техномаркет за Варна осигуряват БЕЗПЛАТНИЯ монтаж, който си отговаряше на името - без пари толкоз. Първо реших да отида да намеря офиса им - е те нямат такъв. Това е гараж с алуминиева дограма и плътно затворени щори. Табела няма. Отваряш и намираш едно момиче, което гледа въпросително и потвърждава: Да, това е фирма Хит клима. Не надминаха скептичните ми очаквания за монтажа, но това и се очакваше в случая.

    Климатика работи доста безшумно на най-тихия режим - всъщност не се чува изобщо. Времето все още не е застудяло достатъчно за да видим как се държи на "-". Пасна идеално на отреденото му място. Струята не пречи и се разпространява по протежение на прозореца. Предния му панел се отваря напред при работа. Предната седмица беше настроен на 24 гр заради болната ни племенница и вътре не се стоеше от жега. Засега сме чистили филтрите веднъж - оказаха се "офандъчени" доста и използвах тукашната метода с топла водна струя на душа. Станаха като нови. Сега е сложен на 20 гр и вътре се чувстваме добре.
    Въпреки неблагоприятното разположение на апартамента и факта, че е ново строителство мога да кажа, че няма проблем с отопляването на стаята. Докато сложим другия климатик в спалнята решихме да отворим вратата и от няколко дни спим така на отворена врата. Мога да кажа, че щом жена ми не мърмори значи всичко е наред.
    Засега сме решили да видим как ще се държи на "-" и да вземем решение за спалнята.

    Принципен въпрос от мен: Как е по-уместно да го оставим да работи постоянно - на най-тих режим или авто? Сега е 24/7 на тих.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Авто.Идва минусови температури.Не го тормози.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    3
    #28

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Само не разбрах климатик ли си търсиш или офис, та нали на гаранцията има телефон, просто звънни като ти трябват, те ще дойдат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #29

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от nedi74
    Само не разбрах климатик ли си търсиш или офис, та нали на гаранцията има телефон, просто звънни като ти трябват, те ще дойдат.
    абе, някакъв скапан клиент съм сигурно, който не знае какво иска. Сигурно единствения отишъл до офиса им изрично да уточни детайлите по инсталацията, като ПВЦ канал за тръбния път срещу допълнително заплащане и за който монтажниците потвърдиха, че не е заявен и следователно недоставен при монтажа. Ама какво разбирам аз...

    ... Не знам какво си имал написано преди avenger да го редактира, но очевидно има напредък - това е третият ти пост във форума и не е напълно изтрит като предните два. Съдейки по мейла ти - успех с монтажите!

    justify, следвам указанията ти плътно

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #30

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Давай подробности, как е "климата" в жилището. Справят ли се с изискванията на половинката?
    Както си забелязал - това е ТОПЛЕЩА серия на Хитачи. Ако ви е хладно на пода, усили вентилатора. И като съвет - за да няма прекалено много влага - проветрявайте често!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  2. Евтин инвертор или малко по читав конвенционален?
    От Jogo_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 40
    Последно: 15-03-09, 10:45
  3. Продавам малко чаркове за Варна
    От A40 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-06, 18:46
  4. Какъв е вашият пол?
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 08-04-04, 18:49
  5. малко инфо за ТТТ / ТУ Варна , ТУ София /...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-03, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе