Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #1

    Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Здравейте,
    Пиша тук с надеждата за компетентно мнение от изпатили и имащи опит в сферата.
    Та проблема е следния, това лято сложихме алуминиева дограма и докато времето беше сухо нямаше проблем. Обаче както сигурно се досещате когато дойде по влажното време се появи влага (много влага) навсякъде. Тази има решихме да се отопляване с конвектори, закупихме 2 броя и с времето влагата все повече избиваше. Чистенето на мухъл и бърсането на влага станаха основно занимание .


    Та питането ми е следното: Как най ефективно да се намали влагата, и евентуално сметките за ток ( от прочетеното тук ми се струва, че хора отопляващи по големи помещения плащат по малко) тя сега варира от 170 - 200 + лева.
    Казаха ми, че климатик ще ми свърши работа за влагата отоплението, но пък ми казаха, че не мога да отоплявам цялото жилище с един климатик. Съшо така искам да попитам има ли такова нещо като климатик с едно външно тяло и 2 вътрешни.

    Тук прилагам аматиорска скица на помещението:


    Uploaded with ImageShack.us

    Като разположението е както следва:
    1 Прозорец на спалнята (външна стена)
    2 Прозорен на кухнята (външна стена)
    3 Врата към остъклена тераса
    4 Врата към спалнята (седи постоянно отворена)
    5 Врата към кухнята (и тя е отворена)
    6 Врата към банята
    7 Входна врата

    Помещенията не са големи
    Спалня 270 х 330 см
    Кухня 210 х 250 см
    Коридор 110 х 250 см
    Височината навсякъде е 250 см

    Жилището е панелно, без изолация. Конвекторите сега се намират между 5 и 6 на стената в коридорчето, а втоият е между 1 и 3 на стената в спалнята. Затоплят задоволително, като в кухничката си е хладно.

    Ако има нещо което съм пропуснал кажте да го допиша.

    Моля за съвет!!! Биуджета не е много голям, около 1000 лева на изплащане гледах климатик.
    Благодаря предварително на всички прочели темата
    Приятен ден

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    За влагата помага само топлоизолация! Влагата се лепи по стуедните места вкъщи. Климатика не отнема влага в режим на отопление. Той просто вътри въздуха и съсзада усещането, че намалява влагата, но не е така. Влагоабсорбатор може да помогне, но това е само временно решение! Започни от добрата излолация и често проветряване.

    ... Правилно са ти казали, че с един климатик не може да минеш. С бюджет от 1000 лв. още по-малко.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #3

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    N.Ivanov,
    Моето скромно мнение,по отношение на топлоизолацията е че при тези малки помещения,
    вътрешната изолация е немислима.Тя е и по-евтиният вариант.
    Остава външна-не харчете тези пари,които сте отделили ,а добавете още малко и на пролет си направете
    външна-дори и 5см.ще ви помогнат много.
    Засега си вземете влагоуловител,темп.на помещенията около 17-18гр. и относителна влажност 40-50%.
    Третирайте мухъла със белина или саво.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    N.Ivanov Вместо да купуваш климатик с тези пари си направи вътрешна изолация на външните стени и по възможност на таваните.На прозорците си сложи ролетни щори и проблема ще ти се реши.
    Ако пък не пробвайте с термошилд върши чудеса:
    http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    поразгледай тези линкове, при теб проблема е, че сте се капсуловали с тази дограма...естествено с вътрешна изолация ще намалите конденза, но с вярното решение е да извадим водата в газова фаза от дишане и готвене навън или пък да я прибираме с влагоуловител

    http://klapite.com/от този сайт са компетентни по въпроса за устройствата и
    дават пълни компплекти със всичко необходимо .

    http://www.bezvlaga.com/distributori/тези ги продават разчленени на
    парчета, а не комплект .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Аз мога да се обзаложа, че влажността на въздуха в стаята е нормална и няма какво да се изкарва навън повече от обикновено. Вземи един влагомер и виж.
    Проблемът ти идва от това, че стените са студени и се получава конденз по тях. Външна изолация, и то солидна, да се наблегне на критичните места като трегери, ръбове на тавани и изобщо частта, която е най-студена. В момента всъщност виждаш по мухъла къде са проблемните зони. Трябва да направиш цялостна външна изолация, като наблегнеш на тях.
    Каза, че отопляваш с конвектори. Да позная ли? Включваш, изключваш - не се поддържа постоянна температура в помещението? Ето така избива мухъл!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #7

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Конвекторите не се гасят стоят на "3" и 2-та, за това мисля сметката за ток е 200+ лева.
    А за влагата мисля, че е висока, защото навсякъде мирише на влага (гардероб, щкафове) от въм като влезеш се осеща доста.
    Външна изолация не се наемам да правя, защото домуоправителката каза, че тази или другата година, ще се прави цялостна на блокчето.
    Относно климатиите ми казаха в магазина, че всеки климатик има в себе си влагоабсорбатор.
    Благодаря пак на всички прочели темата и дали мнение, чакам още мнения

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #8

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Влагата не можеш да я намалиш, тя се отделя от дишането, но можеш да я събираш с подходящият уред.Трябва да направиш така, че на тези места където в момента избива да ги затопляш или поне да има движение на въздуха.Тези места са най често зад мебели и до тях трудно стига топлина, и отвън като няма изолация стените са още по-студени,а тя влагата се отлага на най-студеното място в стаята.
    Климатика със сигурност ще помага ако топлината отделяна от него достига до тези места.Ако можеш за начало размести мебелите така че външните стени да са открити и да се стоплят малко.Другото колегите са ти го казали вече - изолация.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Бая опашата са ти метнали с този влагоабсорбатор във всеки климатик...

    Има само една серия

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #10

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    N.Ivanov да ти кажа как е при мен.
    Гарсонерка панелка последен етаж доста влага и конденз. Импровизация на двоен таван/покрив/
    1. теч от фугите от горе и влага - заливане с битум
    2. смяна на дограмата с алуминиева.- конденза намаля/но не се проветрява достатъчно поради дебели сметки от отопление с радиатор и духалка/
    3. монтаж на клима и съответно - по-малки сметки постоянно включен и стопляне на стените - конденза се стопи.

    При твоите 35кв/м и тия 1000лв си за японка от изхвърлените/няма да казвам модел/ монтиран с-у вратата на спалнята и външното на балкона/външно/. Държиш вратите отворени и забравяш за монтираните бойлери

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #11

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Цитат Първоначално публикувано от N.Ivanov
    Конвекторите не се гасят стоят на "3" и 2-та, за това мисля сметката за ток е 200+ лева.
    ....Относно климатиите ми казаха в магазина, че всеки климатик има в себе си влагоабсорбатор...
    Вярно са ти казали но само...половината от истината. Климатика премахва влагата когато работи в режим ОХЛАЖДАНЕ. Тоест за твоите цели направо са те излъгали.

    Ако влагата наистина е толкова много, единственото което ефективно ще ти помогне е влагоабсорбатор.

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #12

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Проблемът ти идва от това, че стените са студени и се получава конденз по тях. Външна изолация, и то солидна, да се наблегне на критичните места като трегери, ръбове на тавани и изобщо частта, която е най-студена. В момента всъщност виждаш по мухъла къде са проблемните зони. Трябва да направиш цялостна външна изолация, като наблегнеш на тях.
    Към това мога да добавя,че трябва също да се изолират и балконите ако има такива и са зидария,техните подове и тавани.В противен случай остава ''прекрасен'' термомост,и отново влага и мухъл.Това от личен опит

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #13

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Това за топлоизолацията е обсъдено вече,а и щом ще има цялостна изолация на входа нещата ще се променят за всички
    живущи там.По скоро едно добро предложение за влагоуловител или 2-ра употреба климатик.
    Така или иначе климатикът ще раздвижва доста повече въздухът в помещението,може би ще намалее и кондензът там.
    Вален ми беше писал за осушител,но Елит -около 300лв.За 2л. на денонощие.Успех.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Измери си влагата в помещението преди да вземаш някакви ненужни уреди! Това е съвет от мен.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    а някой замисли ли се как така едно и също жилище и едни и същи хора изведнъж започнаха да изпитват проблем с влагата? кое се промени междувременно - запечатаха се фугите с новата дограма, през които е ставал преди обмена и изравняването на влажността

    друг пример, какво се случва в автомобил, в който затворим притока на пресен въздух - веднага се запотяват стъклата - и от какво мислите - от присъствието на ХОРА

    предложените от мен по-горе клапи са с ниска стойност, монтират се относително лесно и поради тази причина са най-простото решение на въпроса на г-н Иванов като трябва да подчертая, че аз в никакъв случай не възразявам срещу външната изолация, но тя не може да се постави веднага, пък и инвестицията е значителна




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eliemi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 116
    Последно: 30-01-22, 18:09
  2. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  3. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе