Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Клапите играят ролята на старата духаща дограма. Тогава защо е сменяна?

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    без малко да се опитам да отговоря, но ще пропусна този път...пас...

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    най-евтино...
    пускай ширма в кухнята когато излизаш, не забравяй да изключиш или намалиш конвекторите.
    вентилаторчето в банята можеш да го забравиш включено за през зимата.
    изолирай със щори външни или вътрешни , фолио, хартия прозорец 1 за да не трупа влага - терасата ти е остъклена този джам сигурно постоянно е изпотен.
    не затваряй плътно прозорците - поиграй си малко с дръжката може уплътнението да не е обрано за да може да влиза въждух - така ще минеш без да даваш пари за клапи.
    проветрявай повече : зимата студеният въздух е по-сух от топлия така ударни проветрявания може да помогнат много.
    дръпни гардероби и шкафове на едно 5-10 см от стените за да може да минава въздух зад тях.
    ако успееш да направиш някакво леко течение докато те няма : ще помогне.
    премести цветята на жената в друга по суха стая или на терасата или да понамали поливането.
    не давай да се простира вътре - аз със това не мога да се преборя

    климатик наистина трябва да е в режим на ОХЛАЖДАНЕ за да изсушава.
    химическите овлажнители не съм ги пробвал а и са ми казвали че не вършат работа.
    електрическите са безбожно скъпи.

    а за по малки сметки наистина - изолация недей да чакаш блока а ги натискай ти. и по стандарт в бг са 8см поне, но до 15 не се притеснявай не са много.
    изолация, ролетни щори, нова дограма хубави стъклопакети - тогава климатик.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #19

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    а някой замисли ли се как така едно и също жилище и едни и същи хора изведнъж започнаха да изпитват проблем с влагата? кое се промени междувременно - запечатаха се фугите с новата дограма, през които е ставал преди обмена и изравняването на влажността
    Ако визираш мен малко си в грешка. Споделям за гарсонерка дето давам по наем. Фугите ги запуших понеже почти правиш здрасти през тях./ от горе дори не бяха замазани, а само посипани с мозайка./ Нали се сещаш какви са фугите на горна плоча и най вече когато имаш двоен таван с оставени отвори през които навява като вали/е и тях затворих/ С течение на времето там от където се появяваше влагата взе да съхне и тапетите пожълтяха/поради липса на влага/ и всичко си дойде на място.
    Тия клапи са пълен т...к. Коментирани са в друг форум и даже тествани. Не темперираш ли помещението няма спасение. Подобен проблем имах на вилата при яко отопление/25-6*/ на сравнително малки стаи и го реших с вентилаторни решетки в коминските тела.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #20

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    не визирам никого, просто предложих едно от възможните решения на базата на това, че имам голям опит в борбата с влагата и конденза...аз не съм специалист по всичко, но което знам и най-важното съм го изпитал на гърба си го споделям без да се опасявам, че ще подведа някого с лош съвет...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #21

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Родителите ми имаха същия проблем. Всички външни стени на 1м от пода направо течаха все едно ги пръскаш с маркуча. Майка ми готви в кухнята а не отваря , че е студено, няма аспиратор, комина е затворен да не бяга топлото. Климатика набузен на 25С и влага бол.

    Та реших проблема с една решетка с клапа в комина - влагата видимо изчезна и сега се борим с плесена , дето се е образувал а на пролет ще ги изръчкам за изолация и аспиратор в кухнята. :rolleyes:

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #22

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Здравейте пак изчаках малко време за да видя повече отговори.
    Тук за съжаление няма коминни тела а отдушника в банята е запушен някъде по горните етажи.
    Стигнах до решението да взема влагоуловител. Моля ви пак за съвет какъв точно е подходящ и къде да го разположа за това жилище.
    Благодаря предварително.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #23

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    На твое място бих търсил вариант за елиминиране на влагат,а не за нейното улавяне.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    ако ще е така - климатик топлиш и проветряваш.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    битовите влагоуловители са преносими (на колелца) и обикновено са 10,20 или 30 литра капацитет на денонощие
    където и да бъде поставен ако е достатъчно топло (влагата да е във въздуха, а не кондензирала по стените) той ще влагоулавя
    ние работим с влагоуловителите на einhell
    http://einhell.bg/?page_id=222&cat1=...ловител

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    climamarket доволни ли сте от влагоуловителите на ейнхел и повреждат ли се, респективно имат ли сервизна поддръжка???

    С каква натовареност ги ползвате тези влагоуловители( по колко часа и колко дни в седмицата)???

    Аз имам един solac който е с елемент/панел на Пелтие, но не може по производителност да се сравнява с компресорните.Върши донякъде работа, но вече го забравих, тъй като откакто сложих външните ролетни щори и конденз няма.Конденз се появява при темперарура под-6 градуса и то само в долната част на прозорците, там където стъклопакета влиза в ПВЦ профила.


    П.П. Оправи си линка, че не води до продукта за който си писал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #27

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    Има един най-долу на ''отоплителна техника''.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #28

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    по отношение на сервиза от Айнхел са достатъчно сериозни партньори
    по отношение на влагоуловителите ние най-вече ползваме 30-литровия, който те не са успели да вкарат още в тяхната страница
    http://www.climamarket.bg/?p=378
    30-литровия даваме и под наем, което е доста жестока експлоатация и към момента нямаме проблеми
    разполагаме и с професионален 40-литров на немската фирма Kroll, който също даваме под наем основно за отстраняване на строителна влага
    едно време внасяхме и продавахме и от битовата серия на Kroll (и тя като Айнхел е китайска), но ценово нещата хич не се вързват
    основния момент при избор на влагоуловител е дали той има функцията размразяване, защото ако е без нея от влагоуловител се превръща в консуматор на ел.енергия без никаква полза
    през годините през ръцете ми са минали какви ли не влагоуловители и клиенти с проблем "влага и конденз", че затова си позволявам по-смело да давам съвети, но така като глдам никой не ме слуша, което си е напълно в реда на нещата за българския манталитет...

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #29

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    през годините през ръцете ми са минали какви ли не влагоуловители и клиенти с проблем "влага и конденз", че затова си позволявам по-смело да давам съвети, но така като глдам никой не ме слуша, което си е напълно в реда на нещата за българския манталитет...

    Чета и разбирам че освен с климатици се занимавате и с топло и хидроизолация и може би с дограма.
    В пълно съгласие с това ,което сте писал.
    Единствено измерване на влажността на това жилище,ще даде по-конкретно решение на проблема.
    Но щом човекът казва,че дрехите миришат и се овлажняват,то вероятно има повишена влажност.
    Предлагам много просто действие за констатиране на влагата.
    Метод на БАБА:
    Нареди вестници,там където се съмняваш це мирише на влага.
    Остави някоя друга страница и на пода и залепи с тиксо по стените.
    Ако се овлажнят,то тогава си наясно с проблема.
    Този метод ти струва О пари и никакви нерви.Направи го при по-студени дни.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #30

    Re:Съвет за избор на климатик или влагоабсорбатор

    бабешкия метод е добър, но е функция на температурата и не е точен, най-добре е да се работи със сухия и мокрия термометър като за целта ни трябват два стари живачни термометъра като единия си остава сух, а другия е с нахлузен навлаженен фитил, т.е. на повърхността на термовземане се осигурява възможност за постоянно изпарение
    разликата в показанията на двата термометъра по таблицата дава много точна представа за влажността в помещението
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eliemi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 116
    Последно: 30-01-22, 18:09
  2. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  3. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе