Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #1

    Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Привет от мен. Преди месец почнах да чета форума и си признавам научих доста от всички вас. Поне сега като ходя в магазина не гледам като извънземен.
    Пуснах запитване в общата тема тогава, тъй като импулсивно тогава бяхме взели решение за купуването на инверторно Хитачи от Техномаркета – за добро или лошо се разминахме с тази идея, пък и промоцията свърши. Много от вас изказаха компетентни мнения и дадоха предложения с конкретни модели. Въпреки всикчко въпросите ми се размиха в общия чат и затова реших да пусна отделна тема за да фокусирам вниманието върху моя „събджект”.


    Да почнем от това с какво раполагаме:

    Жилище – обща площ към 43 квадрата. Нова тухлена кооперация, с външна изолация и ПВЦ дограма. Вътре навсякъде е гипсокартон на топки директно върху тухлите. Таваните са с 5 см вата над гипсокартона. Етаж 1 над проход, с изолация отвън.

    Стая – хол+ кухня + антре (съборена стена) 24 кв.м. 3 метров прозорец без тераса с източно изложение. Слънцето пече доста до обяд. Форма на стаята – продълговата, дълго Г. Зелената стена на снимката е външна, северна т.е.калкана на блока. На снимка 1 се вижда и къде виси кабела предвиден за климатика в хола. Монтажа на външното тяло може да бъде извършен в непосредствена близост на стената на прозореца. Tова му разположение значи, че струята му ще се разпространява по дългата страна на стаята, което не пречи на хората в стаята – дивана е в зелената ниша. Освен това в помещението има „обичайните заподозрени” - диван, секцийки, скрин, кухня, жена, хладилник, ТВ.


    Спалня – 14 кв.м.със западно изложение. Късен следобед е доста слънчево. Спалнята засега ще се отоплява с доказал се вече конвекторен радиатор.
    Втората снимка е правена от входа на жилището и се виждат двете стаи – при отворена врата на спалнята се образува форма „U” за разпространение на въздушния поток.

    Та, действието се развива във Варна и наистина идеята е да се отоплява/охлажда хола от 24 кв.м.

    Желаната температура за поддържане - може би 22-23. Не сме свикнали да ходим по тениски през януари, но ако може да се постигне – няма да се дърпаме много.

    Слагаме като приоритет икономичността (като за сграда без акт 16 ;-)), безшумността и използването му както за отопление така и за охлаждане. Ще си кредитираме покупката (не ефективно) и затова мизата ми се покачи от първоначалните планове до 2000 с монтажа. Ще помоля да не ги надвишавате с предложенията си.

    justify относно точка 10. от установените правила – Да, Имам съпруга и каквото и да реша все ще изляза виновен накрая – или ще шуми и няма да топли или пък дистанционното ще бъде с нечетливи йероглифи. Повод винаги ще има.

    Тези, които успях да харесам по един или друг признак са изредени по-долу.
    Не са подредени по някакъв спец. начин – оставям това на вас – например вашите Топ 3 фаворити. Може да включвате и нови попълнения.

    1589 лв. с монтаж Панасоник KIT-E12-MKE-3 http://www.climamarket.bg/?p=517

    1689 лв с монтаж (има още 3) Панасоник KIT-NE-12LKE http://www.climamarket.bg/?p=4158

    1299 лв. Toshiba RAS-137SKV-E HYBRID http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D...SKV-E%20HYBRID

    1299 лв. Fujitsu-General ASYA-12LGC http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D.../39/ASYA-12LGC

    1599 лв. General Ashb - 12LDC http://www.**********************/klim...12ldc-631.html

    1499 лв. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA с 50 лева по-малко при V-clima http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D...313/MSZ-GE35VA

    Промо 1599 лв. Sharp AY/AE-XP12GHR http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D.../AY-AE-XP12GHR

    1699лв. Sharp AY/AE-XPC12JHR http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D...AY-AE-XPC12JHR

    Хиперинвертор на промоция в момента за 1674 лв. Mitsubishi SRK/SRC 35 ZGX-S http://www.deimoscorrect.com/bg/cata...1%86%D0%B8.htm

    1696.00 лв. MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 35 ZJ-S http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...rk-35zj-s.html

    1540,00 лв. с включен монтаж SANYO ZK28X (джапанка, одумвана тук , че не е никаква 14-ка) http://www.varnaklima.com/index.php?...&product_id=90

    1440 лв. NATIONAL - 258TB (джапанка) http://www.varnaklima.com/index.php?...&product_id=63


    От предните препоръки остава и ето този боец:

    1599 лв. Hitachi RAC/RAS 50FH7 http://invertorni.klimatici.zora.bg/...rac_ras_50fh7/

    Постнах линкове към магазини във Варна, че и без това от там ще се купува.

    13 стигат засега. Изключваме дизайна от класацията - много е субективно мнението на всеки. По-скоро топло/студено в оптимални режими на работа.
    Всички съм ги чел тук из форума – на всички им са се появили кусури с времето.

    Както се вижда дори не смея да надвиша 1700 лв. Поздрави на всички от мен.

    П.П.
    И що се дърпам от Дайкините ? Не мога да го обясня

    П.П.П. ...и какво значи преоразмеряване? още не съм попаднал на обяснение

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Гледай сега, ако това от хола към коридора ти е арка и няма врата, слагай една Нокрия 14-ка в Хола и в спалнята ще минеш без конвектора. Ако в хола е 23 градуса в спалнята ще е 20 градуса, идеално за спане. Стената им е обща ще се топли през нея и през коридора.

    Понеже моето предложение е извън бюджета. Панасониците също не са лоши, както и хиперинветора на MHI, стар модел е, но е кален в битки със студа. 12LDC също.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Като прегледах моделите, забелязвам, че 35ZGX-S изобщо не е с този отоплителен капацитет, който са писали, развърта се до 5,1 кв, а не до 7,9 кв, поради това тази фирма не бих я предпочел, лъжат още от рекламата на модела.Иначе мисля като МЕГА, ако не я докараш до НОКРИЯ-та, от посочените бих си избрал 12ЛДС или ПАНАСОНИК-а NE12.Трети слагам ШАРП-а 12GHR.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #4

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    най ме блазни SANYO ZK28X - висок коп , а си посочил икономичността като приоритет.
    520 W на номинал.
    добър минимум, приятен максимум има модела, а ако ти кажат че е и тихичък според мен си за него.
    ако имах пари сега хвърлям моя дайкин 18-ка и бодвам един такъв у моето холче което е 26м2.
    не си оправиха сайта тия хора - по малко топло ще духа отколкото са дали. в пдф-а пише други неща. сори.

    10-ka Super Daiseikai 3 - за под 2000 и подобен коп и възможности.

    за малко над 2к fd-25-vabh zubadan.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Това 12LDC дали го има изобщо в наличност???

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Май тук-там все още се намира.ТЕМПЕКС гледам, че го предлагат още.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    При това разположение на спалнята няма да я топли паднат ли температурите.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    спалнята 14м2 е с радиатор -климатиче само за 24м2 холче.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Ако се "поддадеш" на предложението/възможността описана от МЕГА: ХОЛ+спалня=1 климатик, то за парите които имаш това е хитачито 50-ка което си посочил.

    Ако си решил за всяка стая климатик(или поне за хола климатик) то един от двата панасоника. Може и fuji 12 LD(C), но при ниски температури в тази нова сграда, може да се опита да отлети заедно с апартамента в южните държави...

    Аз съм за хитачито, особено като знам какво е да си в нова сграда с климатик първите 3-4 години докато се нанесат съседи които да топлят и те.На практика отвсякъде ще имаш топлозагуби, а за стената с гипскартон върху тухла...

    Все пак аз обичам да нстройвам климатика25.5 -26 градуса при незагрято до тази температура помещение, иначе ако е загрято до 24 градуса настройвам климатика на 24-25 градуса в зависимост дали навън е над или под нула градуса.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #10

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Привет на всички отзовали се.

    Ще започна да отговарям поред на всяко предложение:

    Mega, поради ограниченото място (ширина на колоната от 92 см) моделът Нокрия 14-ка едва ще успее да се вмести поради ширината си от 90 см. От друга страна да не говорим за финасовата страна. Апартамента отдавна не е в състоянието, което е на снимките и просто цялото друго пространство по зелената стена е заето. Другото възможно място, отдясно на прозореца, към ъгъла на "Г" - то също е ограничено поради хладилници и кухненски шкафове. Ето защо ще се придържаме към първоначалния замисъл.

    ASHB12LDC не го намерих из варненските сайтове, но намерих ASHB12LD за 1590 лв. (с ДДС без монтаж). Гледайки харктеристиките май освен "C"то са еднакви модели. А, между другото не са ли еднакви модели с FUJI ELECTRIC RSB-12LDC http://www.splitservice.eu/klimatik/...C%20Plasma/??? Трите търговски имена ме объркват малко...

    edi1, дори и да са объркали отоплителния капацитет на 35ZGX-S забелязах, че май тази фирма е представителя на МХИ за Варна.

    VeleV.Klima, да напълно съм съгласен с теб. Не беше и това целта първоначално. Все пак в момента при отворена врата може да се повлияе на температурата вътре в спалнята.

    estqwerty, в първия момент улових сарказъм - може и така да е, но 14+24 кв.м.са без банков 30 годишен заем - дай боже всекиму по-голяма площ и възможност за подпис като твоя Какво имаш предвид със задраскания модел на SANYO?

    justify, след като този е по-мощен как се отразява това 25* на консумацията на ток? притеснява ме да не "харчи" като Елва. Номинална kW 1.66 към 0,97 kW на XP12GHR например. Пък и онзи ден едно външно тяло на Хитачи така скрибуцаше, че по погледа на жена ми разбрах да забравя за тази марка. е поне няколко дни.


    Към момента гласове са събрали Панасониците, 12LDC , Sharp AY/AE-XP12GHR, Mitsubishi SRK/SRC 35 ZGX-S и Hitachi RAC/RAS 50FH7

    Давайте нататък с вашите предложения.

    П.П. По чисто субективен фактор, днес спирайки пред витрината на Термоклима жена ми хареса дизайна на ME MSZ-GE35VA


  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #11

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    първоначално писах за санйо-то като най добър вариант за хола ти но в сайта на варна клима са пообъркали малко данните. за това е задраскано.
    и две деветки съм ти написал - имай ги в предвид. много се доближават до по-долен клас 12-ки, а ел разхода им е друг.
    никакъв сърказъм не е имало.
    успех с избора на клима.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от cerrone

    justify, след като този е по-мощен как се отразява това 25* на консумацията на ток? притеснява ме да не "харчи" като Елва. Номинална kW 1.66 към 0,97 kW на XP12GHR например. Пък и онзи ден едно външно тяло на Хитачи така скрибуцаше, че по погледа на жена ми разбрах да забравя за тази марка. е поне няколко дни.


    Към момента гласове са събрали Панасониците, 12LDC , Sharp AY/AE-XP12GHR, Mitsubishi SRK/SRC 35 ZGX-S и Hitachi RAC/RAS 50FH7

    Давайте нататък с вашите предложения.

    П.П. По чисто субективен фактор, днес спирайки пред витрината на Термоклима жена ми хареса дизайна на ME MSZ-GE35VA
    Всички(или поне повечето) тук сме се убедили, че жените винаги "искат още/повече" независимо дали става въпрос за пари, температура зимата или нещо друго някъде другаде...

    Въпроса е дали ще е доволна... за да те оставя да спиш и да можеш като си помислиш, че се прибираш у дома да си сигурен че ще те посрещне усмихната и благоразположена, а не намръщено-нацупена със сърдита замръзнала от студ гримаса и много мърморения недаващи ти да заспиш...

    Та fuji-то/general-a 12LD(C) е много хубав климатик, но като се заредят една седмица или 10 дни ей такива температури http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8 , а на съпругата/приятелката ти и е постоянно студено и иска 24-25 градуса на фуджито/дженерала ще му дойде доста нанагорно да ги поддържа, за шума на външното тяло(или поне на една част от този модел) няма да ти казвам, че вече беше определен като ниско прелитащ изстребител или ускоряващ болид от формула 1-това разбира се при работа в режим на над 75% от мощността му, но тази мощност при зададена вътре 24 градуса и навън под - 5 -7 градуса в помещение от 24 квадрата с лепнат върху тухлата(която е без замазка и шпакловка) гипскартон няма да е рядкост особено в зимните нощи когато съпругата/приятелката най-много иска тишина за да спи-потърпевшия както от климатика, така и от съпругата/приятелката ще си ти...

    12LDC модела е много добър, но аз не бих го сложил на повече от 20кв.м./50куб.м. за да не го поставям в екстремни условия зимата като му задам 25-26 градуса.
    По отношение на консумацията и шума един разумно преоразмерен климатик до 30% от нуждите на помещението ще е по- икономичен и по -малко шумен отколкото един маломощен или на границите на възможностите си климатик през зимата, още повече че повече работа свръх възможностите на климатика =по-голяма вероятност от авария/повреда на климатика.Досега не съм видял повреден поради преоразмеряване климатик, но повредени поради малка/недостигаща мощност "юркани" на 28-30 градуса зимата(от женоря предимно ) или да отопляват освен помещението за което първоначално са предвидени/купени и допълнително да топлят целия апартамент зимата колкото щеш.

    Та аз съм за хитачито в твоя случай, защото има ли жена има и лъжа- зимата тя няма да се примири с 22-23 градуса, защото много от потребителите усещат въздуха на тази температура като хладко течение-пример мисля че от форума е ZZZ(той ги държи на 26 градуса).

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #13

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Пенкилер

  17. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #14

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от justify





    Та аз съм за хитачито в твоя случай, защото има ли жена има и лъжа- зимата тя няма да се примири с 22-23 градуса, защото много от потребителите усещат въздуха на тази температура като хладко течение-пример мисля че от форума е ZZZ(той ги държи на 26 градуса).
    Джъсти не съм аз аз мои те ги държа на 21 а стайните ми термометри 2бр различни показват 23 не знам на кой да вярвам но ни е добре

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Re:Вашият ТОП 3 за инвертор до 2000лв (с монтажа) за 24кв.м. (и малко) във Варна

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    Сашо привет зависи кой как го усеща аз под 26 неги пускам иначе по надолу ни става студено
    Разбрал съм, че става въпрос за зима и лято.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  2. Евтин инвертор или малко по читав конвенционален?
    От Jogo_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 40
    Последно: 15-03-09, 10:45
  3. Продавам малко чаркове за Варна
    От A40 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-06, 18:46
  4. Какъв е вашият пол?
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 08-04-04, 18:49
  5. малко инфо за ТТТ / ТУ Варна , ТУ София /...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-03, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе