Резултати от 1 до 11 от общо 11

По-икономична работа през сезоните

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #1

    По-икономична работа през сезоните

    Здравейте, опитах се да си отговоря на няколкото въпроса като поразгледам форума, но конкретни решения не намерих. Може би защото всеки за всичко прави нови теми...

    Чувал съм съм, че зимата е по-икономично и полезно за климатика да работи нон стоп, ако ще и месец два да е, като се потдържа някаква средна температура а допълнително когато се застоиш у дома регулираш по-нагоре. Вярно ли е това и каква е температурата, която да оставям у дома докато ни няма и на каква мощност, най-слаба или висока (най-шумна).
    Същото и за лятото. Трябва ли пак да го изключвам по-рядко или през деня да не работи а само вечер и през ноща да го включвам. Как е по-икономично? Скоро гледах еднин репортаж, в който в един от хипермаркетите препоръчаха да работи на една средна температуреа климатика през целия ден, за да може вечер да не се товари с голяма температурна разлика?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Наистина е хубаво климатика да не се спира, само да се променя температурата. Това условие важи на 100% за инверторните машини защото когато работят постоянно и добре оразмерени слизат доста под номинала си а там са с по висок КОП. Реално от това идва икономията, но пак само за инверторите говорим. Ако е он офф климатика икономия няма да постигнеш така.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:По-икономична работа през сезоните

    за инверторните говоря, да.
    тоест през деня като ме няма да го оставям на 28-29 градуса примерно и като се прибера да си го смъквам на 26- 27 да речем? А режима максимум ли да е или най-слабия (тих)?

    Важно уточнение е, че климатика е 12ка за 12кв. стая (т.е. малко по-голям от нужното)

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #4

    Re:По-икономична работа през сезоните

    През лятото си го спирай-така е по-икономично, поне при мен.Това важи за правилно оразмерени климатици.ако климатика е малък за помещението е по-добре да не се спира.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Цитат Първоначално публикувано от 2006
    за инверторните говоря, да.
    тоест през деня като ме няма да го оставям на 28-29 градуса примерно и като се прибера да си го смъквам на 26- 27 да речем? А режима максимум ли да е или най-слабия (тих)?

    Важно уточнение е, че климатика е 12ка за 12кв. стая (т.е. малко по-голям от нужното)
    При твоя случай по добре го спирай-нали за това си има климатици с различна мощност,и това глупаво преоразмеряване може само да ти е във вреда.Машината ще работи само в режим он/офф,и особенно пък и като и зададеш по високи градуси-не може да работи на оптимален режим и ще се вмирише бързо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Ще икономисате 5 лева за сметка на комфорта. Стените трябва да са охладени а не само въздуха.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #7

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Ами идеята наистина беше за 9ка, но така се случи, че остана само 12ката.
    Прави ми впечетление, че като го наглася (вчера например) на 25 градуса климатика работи на пълна мощност, духа силно и студено няколко минути, спира за няколко минути и отново същото. Толкова ли често трябва да духа и спира или това е заради по-малката стая? Какво да направя, че така е малко дразнещо, трябва да го оставя на слаб вентилатор за да не чувам кога пуска и спира, но така май не е много икономично?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #8

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Аз си го държа на 25С и на автоматичен режим на вентилатора. Пускам го около 11.00ч и го спирам около 21.00ч. Вътрешното тяло никога не спира, като само около половин час работи на високи обороти и след това си ги сваля и само поддържа температурата.
    А през зимата всички са на 22С и не се изключват от ноември до април. Евентуално пипам градусите но никога повече от 3С разлика. Ако е топло времето/обикновено през ноември или март/, просто спирам някоя от машините /най често Хитачито/, другите се справят достатъчно.

  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Re:По-икономична работа през сезоните

    Аз също през деня до към 16 ч. не го пускам климатика зашото е ненужен, чак на залез ми нажежява терасата и става необходим. А понякога и само с вентилатор на 2- 3 степен се разхлажда. Като цяло на ден му се събира 3 - 4 часа работа.

    Не го спирам за да правя икономия а защото когато достигне зададената темп. клапите си стоят така както са си били и турбината прави ветрец от който понякога ми става студено особено вечер понеже в стаята се спи и не ми е комфортно. иначе не се чува но....

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #10

    Re:По-икономична работа през сезоните

    2006 вземи напише поне за какъв климатик(марка и модел става въпрос).Може и да има възможност за орязване на мощноста било изрично било под варианта на задаване н а икономичен режим.


  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #11

    Re:По-икономична работа през сезоните

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,57696.0.html
    Това е климатика. Тук и на оше едно място във форума се е намекнала темата за икономичност на работа, но лично мен не това ме вълнува толкова (важно ми е разбира се). По-скоро ми е странно, че машината постоянно включва и изключва вентилатора на вътрешното тяло а не както каза по-горе tony34a. Не знам дали е проблем това и дали не харчи повече от колото е и по характеристика дори.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мтел икономична, Виваком Free или BOB?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 33
    Последно: 30-04-13, 23:35
  2. Sanyo SAP-256VD - работа през зимата?
    От djany_111 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-10, 08:56
  3. фирми за работа
    От georgetsonev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-07, 14:06
  4. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44
  5. Обява за работа
    От D3BEP във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-04, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе