Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Дълго време ползвах карти на един предплатен оператор - Ало Да, който за съжаление от началото на този месец изчезна от пазара.
    И... ще се наложи колкото и да ми е неприятно да купя 3-4 нови карти.

    Отдавна съм щастлив с предплатени карти и не се занимавам с идиотиите на операторите, но към момента за съжаление няма алтернатива и ще трябва да мина на някоя от 3-те тарифи, които са безсрочни. В общи линии, и трите ми вършат работа, въпросът е повече за това, какво да очаквам от обслужване, надписване на сметки, решаване на проблеми и подобни.

    Та алтернативите са:
    - Мтел Икономична
    - Виваком Free
    - BOB

    Дайте мнение към кой да се заробя?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    След над 10г. с МТел, от август 2012г. минах към тяхното "разклонение" ВОВ. Биг Боб за 9.80лв. на месец такса и 150мин. към всички мрежи без договор. Нямам никакви оплаквания от услугата и сметките. Аз лично съм доволен. Не се усещам като "заробен" по никакъв показател.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Уф, криво ми е. Едно е на предплатена, друго е на договор със сметка, макар и безсрочен.
    Аз отговарям за 4 карти, не само за моята и ми е досадно като съм с договор.

    BOB... нямаш оплаквания от неправилно отчитане или че не вдигат тетлефона на поддръжката или друго подобно?
    И.. не знам, май Мтел Икономична повече допада за моя случай от БОБ. Тя е също толкова "без договор" колкото БОБ и Вива Фрии

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Вива фрии си е най-добре. Най-вече защото към избраната конфигурация можеш да си пускаш разни модули според нуждите и на следващия месец да ги спреш. Базовите 6х3 + +Group 1, +Group 2, +Group 5, +SMS, +VIVA, +World 30, +Roaming Data 5, +Roaming Data 10, +Roaming Data 30, +Roaming EU 20 min, +Roaming EU 50 min, +Roaming 150 min...пътуваш към границата...вдигаш телефона на 123, казваш искам Роуминг дата 30 и след час си ок.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Не ща роуминг - купих си https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%B8%D1%8F.html така, че належащия въпрос с роуминга е решен. Интернет... също - имам си отделна дейта карта към Виваком с куп МБ на пълна скорост за 6лв на месец, ползвам я в таблет и лаптоп - смартфон нямам...

    Вива фрий каква е идеята - избираш минимум 2 пакета, нали така? И към тях добавяш още ако ти се ще?
    Мтел като гледам има по-прилична предплатена карта за деца. Нещо не ми се ще да оборудвам хлапето с карта с договор по възможност все още. А Виваком предплатени карти... пълна трагедия е положението.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Да, трябва да активни поне два пакета дори и най-малките. Едната ми карта все още е вива фрии и съм доволен. Не си меря разговорите, но ми стига и не плащам повече от таксите...супорта е добър.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Да, то поначало питанката беше за съпорта. То... надявам се да не ползвам, но когато се налага супер се изнервям да ме правят на мамун и да висна по 20 минути докато някой ми вдигне и даде смислен отговор на въпроса.
    Мерси.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Лапето с смартфон ли е? Ако да, задължително фрее-то, безлимитен нет само ограничен по скорост - няма изненади в сметката в края на месеца.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Не, но сигурно скоро ще е
    Проблемът ако не е на фрии е лесно решим с допълнителна карта Трафик Ънлимитед за 6лв - 600МБ на висока скорост и неограничен на 128kbps и двусимов смартфон, напр Galaxy S II duo

    То вариантите явно са 4бр Вива фрий или 1-2 броя Мтел икономична + 2-3 предплатени Прима моят час.
    Просто не обичам да давам много пари за телефонни разговори за разлика от това да ги давам за куп други неща

    Важен въпрос за Вива Фрий - някой с опит да сподели - лесно ли става ежемесечната промяна на пакетите?
    Напр. първия месец искам 150мин във Виваком, 60мин национални, втория решавам, че искам 450мин във Виваком и 30 национални, а третия 450 във Виваком и 500МБ Интернет?

    Под лесно разбирам - посещавам офис на Виваком седмица преди края на отчетния им период и за 10 минути обяснявам какво искам за следващия и то се активира без проблеми...

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Няма нужда да ходиш никъде...Фактурата ти излиза на 30-то число например и ти на 17-ти желаеш от този момент да добавиш пакет. Обаждаш се на тел 123, казваш искам това и онова, питат те за....моминското име на майка ти или там каквото си избрал за контролен въпрос и от този момент вече имаш добавката активирана до час-два, като до края на месеца ти се начислява такса която е 13/30 от тази за пълен месец, но и същата дроб прилагаш към услугата тоест ако си си поискал 450мин+ до края на месеца ще имаш 195мин+. Деактивацията на пакет обаче става само в края на отчетия период като пак е достатъчно преди този край да се обадиш и да заявиш, че не искаш в новия месец този пакет да е активен. Пак моминското име на майка ти и си готов. Има си меню там на 123 "активиране и деактивиране на пакети"

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Добре звучи, шъ мъ убедиш

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #12

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Глобул също имат предплатен пакет с 250 минути към 5 номера и 500 към още един, за 6 лева, като за да ги активираш ти вземат 2 лева, и ако презаредиш един ден преди изтичане на 1 месец, останалите от тези минути се прехвърлят за другия месец. Аз не съм на този оператор, но съпругата и децата го ползват, и са им достатъчни.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Тъй като знам, че можеш да регистрираш/разкриеш/ползваш и фирмен телефон, то препоръчвам план като бизнес абонат да сключиш договор с виваком и да ползваш някой от абонаментите на MegaBiz VIVACOM MegaBiz .Това което казва Утрото предполагам ще важи и за този план.Аз съм на 250 минути и всеки месец водя кратки разговори с клиенти от чужбина, както и лични разговори и засега този план няма конкуренция за мен Аз също бях на предплатен 3-4 години, но като заваляха сметки от по 60 лева и ...избягах на един от плановете ... сега редовно плащам по 15.36 лева на месец ...

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Гледах бизнес плановете, но не виждам предимства в тях спрямо обсъжданите тук предложения.
    За сметка на това имат доста недостатъци.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Отговор: Мтел икономична, Виваком Free или BOB?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Тъй като знам, че можеш да регистрираш/разкриеш/ползваш и фирмен телефон, то препоръчвам план като бизнес абонат да сключиш договор с виваком
    Споко можеш да си сключиш договор на не бизнес план/ на физическо лице / и да си взимаш фактурите на фирмата. Минаваш по по-евтината тарифа ,минава ти за разход и си имаш и ДДС
    . Става с познат в Вивата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 03:22
  2. По-икономична работа през сезоните
    От 2006 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-12, 13:08
  3. MMS през GPRS и Мтел..
    От durvenia във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-03, 22:54
  4. За ГлоБул и МТел ...
    От Daskala във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-03, 21:21
  5. Безплатни минути от МТел...
    От MixMan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 18
    Последно: 25-11-03, 00:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе