Резултати от 1 до 3 от общо 3

Sanyo SAP-256VD - работа през зимата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    30
    #1

    Sanyo SAP-256VD - работа през зимата?

    Здравейте! Може би не поствам на точното място-предварително моля за извинение,но кажете ми добре ли е климатика да работи нон-стоп през зимния период? По-икономично ли излиза от гледна точка на ел.консумацията и щаденето на самата машина? Чувал съм доста сериозни неща за т.нар. студен старт. Имам две машини- Саньо и Митцубиши, и двете са втора употреба и се справят чудесно,но от Саньото съм по-доволен! Преди месец нещо му стана на електрониката,но момчетата от сервиза го оправиха,сега вечерта,(преди сън) го оставям на 18 градуса,през деня го вдигам на 22. Може би въпросът ми е малко по-общ,но кажете какво казват специалистите по-въпроса? Има ли някакъв блок,който подгрява компресора и т.н.? Миналата година го изключвах нощно време и го пусках през деня,сметките бяха някъде между 50-60 лв,сега когато две седмици беше извън строя,когато пуснах една духалка и един як английски реотан,сметката ми е 85 лв,сега от 3 февруари насам работи нон-стоп,смятате ли,че в края на месеца няма да се надъня отново с такава сметка? Междудругото имам един енерго метър и при старт показва максимална консумация 1200-1300 вата и след това започва постепенно да намаля,като е стигал до 100-150 вата- говоря за Саньото!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Sanyo-SAP C-256VD- работа през зимата?

    Да работи. Саньото е изключително икономичен и интелигентно направен климатик. Повече от 30-35 лв на месец няма да ти изхарчи при постоянна работа. Включи му енергометърчето и си го гледкай как си кюта на ниска мощност.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Sanyo SAP-256VD - работа през зимата?

    КОЛЕГА ИНВЕРТОР ЛИ Е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 12:21
  2. ДАЙСЕЙКАЙ и начинът му на работата през зимата
    От stefanovska във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 18-12-09, 08:44
  3. Подгряване на компресора през зимата
    От zla gad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 29-06-08, 10:07
  4. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 14:39
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе