Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Фреон 22 Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #1

    Фреон 22 Варна

    Здравейте,някой може ли да каже,къде във Варна мога да намеря фреон 22,на принципа -дават ми бутилката,а като я връщам мерим на везната и колкото съм ползвал си го плащам?Къде може да се намери във Варна ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2

    Re:Фреон 22 Варна

    Имаш ли си на идея ква глоба те грози като те збарат да работиш с р22 ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #3

    Re:Фреон 22 Варна

    не

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re:Фреон 22 Варна

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Имаш ли си на идея ква глоба те грози като те збарат да работиш с р22 ?
    E ако климатика ми е с R22 с какво да го допълня примерно....?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Фреон 22 Варна

    5000лв е глобичката.Който му е малко ъкъла да ги плаща.
    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    E ако климатика ми е с R22 с какво да го допълня примерно....?
    Да предположим, че с R422 ще може да се замени твоя.
    Е някой във варна може да има изостанал Р22, но публично ли ще си признава?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:Фреон 22 Варна

    Ми тука в Сф бутилките с 22 си седят в магазините на показ. Аз поне вземам поне от два такива ...22 е забранен да се влага в нови машини,но не съм сигурен,че те грози глоба,ако правиш ремонт на стара. По тая логика и собствениците на стари машини също да се глобяват.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Фреон 22 Варна

    Както е известно, според Монреалския протокол до началото на 2010 г. ще бъде окончателно забранено използването на R-22, дори в съществуващите хладилни инсталации в държавите от Европейския съюз. Понастоящем, а също и към датата на окончателната забрана, съществуват и ще продължат да имат работен ресурс голям брой хладилни инсталации, работещи с R-22. В тези случаи от икономическа гледна точка е целесъобразно да си извърши замяна на фреона. Възможностите за такава замяна в инсталации от областта на хранително-вкусовата промишленост са основно две. Първата включва използването на един от хладилните агенти R-404А или R-507. Втората възможност се базира на замяна на R-22 с хладилен агент R–422А. Посочените данни се отнасят за средно- и нискотемпературни инсталации. За инсталации в климатичен режим на работа най-подходящият заместител е R-417А. Процедурите и разходите при замяна с този хладилен агент са аналогични на тези, отнасящи се за R-422A.
    http://engineering-review.bg/enginee...rub=104&id=212
    • Наличието, продажбата и съхранението на свеж R 22 след 01.01.2010г. е строго забранено. Собствениците и притежатели, ще бъдат задължени да върнат продуктът на производителя със съответните документи. До 2015г. собствениците на уреди с този фреон ще могат да използват само рециклиран фреон, съпроводен с документ.
    http://www.northtechnic.com/index.ph...120&Itemid=148

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Фреон 22 Варна

    БАДР,малко несериозно е да ми даваш линк от 2005 г,пълен с пожелания " какво ЕВЕНТУАЛНО " щяло да стане след 5 г...Нещата не са баш така ,както е писано в тая статийка преди 7 г !

    Ето ти два цитата от Европейската директива :
    Член 11 параграф 4
    До 31 декември 2014 г. за поддръжка или сервизно обслужване на съществуващо хладилно, климатично и термопомпено оборудване могат да бъдат използвани рециклирани не напълно халогенирани хлорфлуорвъглеводороди (В които влиза и фреон R22), при условие че са били извлечени от такова оборудване и може да бъдат използвани единствено от предприятието, което е извършило извличането като част от поддръжката или сервизното обслужване или за когото еизвършено извличането, като част от поддръжката или сервизното обслужване.
    Член 11 параграф 7
    Предприятията, които експлоатират оборудването, предвидено в параграф 4 и съдържащо течен агент от 3 kg или повече, водят документация за количеството и вида вещество, което е извлечено или добавено, както и за дружеството или техника, извършили поддръжката или сервизното обслужване. Предприятията, които използват регенерирани или рециклирани не напълно халогенирани хлорфлуорвъглеводороди (В които влиза и фреон R22) за поддръжка или сервизно обслужване, водят документация, в която са вписани предприятията, доставили регенерирани не напълно халогенирани хлорфлуорвъглеводороди, и източникът на рециклираните ненапълно халогенирани хлорфлуорвъглеводороди.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Фреон 22 Варна

    Нищо пожелателно няма тук.
    Директивата забранява ясно и категорично продажбата на Р22. от 1.1.2010.
    Кое тук е по желание
    Статията е от инженеринг ревю, а авторката на цитирания пасаж е представител на Хелпман.
    Р22 може да го ползваш съгласно наредбата само ако вадиш от машина и го слагаш на друга машина която е собственост пак на същия собственик.Това е изключението което и ти цитираш
    Само това.
    Иначе, аз съм, може би най-върлия противник на спирането на Р12 и Р22.
    На Р22 има не само разни климатичета, ами големи хл.машини на месопреработвателните предприятия и цехове за производство на сладолед.
    Тия са проблемни.На Рат климатика е бял кахър, но какво да се прави.Това е положението.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #10

    Re:Фреон 22 Варна

    Стела ти хубаво взимаш от София, предполагам и други, но гледай да бъдеш по-дискретен, защото утре няма да може да взимаш от никъде. Не е нужно тези неща да се споделят тук.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #11

    Re:Фреон 22 Варна

    Както все още има фр 12 за продаване,така и ще има 22 още много години. Никакви директиви не могат да спрат търсенето на този продукт. Освен това има нещо много интересно в директивата - досега я четох много внимателно. Навсякъде се говори за предприятия,за количества над 3 кг в една машина ,и няма нито думичка за отделен частен клиент с малка машинка с 1 кг фреон примерно...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #12

    Re:Фреон 22 Варна

    Бе и аз си го взима от тук от там.Нали трябва да се поддържат машините какво да се прави.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Re:Фреон 22 Варна

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Бе и аз си го взима от тук от там.Нали трябва да се поддържат машините какво да се прави.
    Ами ти си взимаш Р422 доколкото знам, ако пък в надписа на бутилката има синтактична грешка изразяваща се в изпусната цифричка, то какво да сторим?
    Нима се стига дотам, че да се преследва човека за дребна правописна грешка?
    Да не бъде!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #14

    Re:Фреон 22 Варна

    Добре де, нямаше ли предвидени фреони заместители на забранените и изтеглени от пазара?Мисля, че имаше във форума постната таблица от мен някъде в техническата част.

    Всъщност намерих я: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53018.0.html

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #15

    Re:Фреон 22 Варна

    Фреон 22 си има и ще го има докато се произвежда.То държавата не може да спре трафиканските цигари, камоли да спре вноса на фреон 22. В Турция има колкото искате, там не важат такива забрани. А и тия дето уж ще глобяват нали и техните климатици в домовете им сигурно са на 22. По-скоро е до съвест на сервизите да източват и събират 22 в бутилки, вместо да го изпускат в атмосферата.А 22 си го имам, въпроса е на каква цена ще се уредите да го вземете. Аз преди седмица взех 1 бутилка на 175 тъй че кой как се уреди да взема .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Продавам фреон
    От м.петров във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-13, 06:32
  3. Станция за събиране на фреон
    От storadbov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-11, 23:47
  4. Купувам фреон 410
    От Alex123 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 22-07-10, 18:44
  5. Дозареждане с фреон
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 17-02-09, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе