Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Дозареждане с фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1

    Дозареждане с фреон

    здравейте понеже вече мръзна искам да ви попитам има ли значение какво е количеството на фреон в климатика до колко зависи температурата на струята от него

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #2

    Re: за пълнене с фреон

    Ми то ,то фреона е тоя дето топли и охлажда. Разбира се че има значение , колкото по малко фреон толкова по-малко топло толкова повече замръзване.Да не говорим за прегряване на компресора , износването му и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #3

    Re: за пълнене с фреон

    Трябва да му сипеш точно толкова , колкото е определил производителя за този модел ,разбира се тряя да се вземе предвид дължината на тръбния път . Треее да си пише на външното тяло .
    А не , сипвай , сипвай , това да не е баница , чупи па яж

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re: за пълнене с фреон

    Взехте човека за мезе! Въпреки, че така както е зададен въпроса....
    imegogo Ако имаш съмнения относно работата на климатика, извикай си сервиз. Не е проста така, да го отвориш от някъде и да му налееш фреон.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #5

    Re: за пълнене с фреон

    в момента навън е -10 а изходящата струя е 30гр това нормално ли е

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #6

    Re: за пълнене с фреон

    искам и аз да му долея на моя малко,от коя дупка да наливам
    а къде се слага антифриз,че нещо замръзва,освен че не топли

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: за пълнене с фреон

    imegogo- майтапа настрани-кажи какъв е климатика,на колко го държиш за градуси и вентилатор и колко е в стаята в момента.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #8

    Re: за пълнене с фреон

    хитачи 10EX1 дистанционното на 20 гр вентилатора на 1 защото иначе духа студено в стаята е 15гр последни наблюдения той не спира освен да размрази струята като тръгне е 29-30гр а преди да замръзне е 24-25 при размразяване 10-15 минути пада 12гр в стаята след което преди да замръзне отново прави 15
    П.П дори на 32 на дистанционното е същата работа затова си мисля че фреона му е малко

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #9

    Re: за пълнене с фреон

    Не просто това са възможностите на климатика повярвай ми.Ако стаята ти е над 40 кубика без изолация неочаквай да ти направи повече от 18 при това време.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: за пълнене с фреон

    Каква е тази стая, на която температурата от 15 градуса ще падне на 12 за 10 минути. Ами ти трябва да имаш страшно големи топлинни загуби, за които трявба да се вземат серизни мерки. Не само с климатик, ако ще да е и супер мощен и марков. И дръг си вентилатора на макс. Вярно е, че температурата на въздуха ще е по ниска, но така повече ще те стопли климатика. Насочи си въздушната струя максимално надолу.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #11

    Re: за пълнене с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    хитачи 10EX1 дистанционното на 20 гр вентилатора на 1 защото иначе духа студено в стаята е 15гр последни наблюдения той не спира освен да размрази струята като тръгне е 29-30гр а преди да замръзне е 24-25 при размразяване 10-15 минути пада 12гр в стаята след което преди да замръзне отново прави 15
    П.П дори на 32 на дистанционното е същата работа затова си мисля че фреона му е малко
    '' Преди да замръзне'' : според мен ти трябва фреон или не е обезвъздушен при монтажа.Не не нормално 30' C изходна освен ако го спираш и от 10-12 да прави 30 . Моя до сега вобще не е заскрежавал камоли да е замръзвал( и моя е хитачи ) . Как така твоя замръзва? Да не му тече нещо отгоре?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re: за пълнене с фреон

    Пусни го на 30 градуса вентилатора на мах при 15 градуса в стаята това хитачи трябва да искара поне 40 градуса.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #13

    Re: за пълнене с фреон

    помещението е 38 куб преди малко изведнъж започна да духа доста топло и в стаята достигна 17 не съм го пипал което ми се стори странно замръзна стана 15 сега пак тръгна и навакса 17 гр
    май не безнадежден ще ги викна да му сипат още фреон и може и да постигне добри резултати само ме притеснява малко да не би да има някакъв проблем в електрониката че понякога духа
    с 30 и под 30гр

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #14

    Re: За пълнене с фреон

    Днес се чух с един колега който предлага хитачита казва че му пуши главата вика ако успея да ги докарам до 24-5 атмосвери се кефя тотално вика че 80% са му издъхнали при тея температури.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #15

    Re: За пълнене с фреон

    Ае продължавайте да ги купувате тези Техномаркетски Хитачита и после да се чудите какво става? Хитачита като марка са си много добре. Ама тази Н1, Н2 само КиК дет ги продават незнам от кой край на света са. Електрониката им е ПОЧТИ същата, но не точно. Нашите YH6 работят супер тихо и безпроблем. WX8 имаха единствено проблем с доставчика на панелите който за 2-3 месеца беше премахнат. Нашия в офиса 35WX8, на 38 м2 при 3,2 височина, -4 градуса подържа 21* при 23* зададени, (поставен на 3м) и при 8 метра тръбен път имаме около 45* изходящ въздух.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 15:33
  2. Отговори: 18
    Последно: 24-12-12, 15:19
  3. ELITE 12ER4-проблем след дозареждане с фреон
    От didiron във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-12, 21:17
  4. Дозареждане с фреон R411 - намира ли се?
    От skywallker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-08, 20:35
  5. Дозареждане по манометри
    От ewgeny във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 11-11-08, 06:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе