Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree17Одобрявам

Въпроси свързани с монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    23
    #1

    Въпроси свързани с монтажа

    Здравейте, предстои ми монтаж на климатик и имам няколко въпроса относно монтажа. Според вас къде би било по-добре да се монтира външното тяло на климатика вътре в терасата или отвън на фасадата. Прочетох, че ако е вътре в терасата външното тяло може да духа неприятно ? Другото ми питане е относно тампоните, които поемат вибрациите, от фирмата която ми монтират климатика ми предложиха да ми ги монтират за 40 лева. Според вас дали си заслужава. Благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Задължително извън тересата иначе доста му нарушаваш работата пък и за тебе дискомфорта ще е голям.
    Тампоните иначе струват около 6лв. доста скъп монтаж!
    diksanal одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Ясно благодаря за мнението А друго да питам тези тампони може ли да се сложат след монтажа, понеже не съм много наясно ?

    П.П. забравих да кажа, че терасата е открита.

  5. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #4

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Зависи на къде ще издухва въздуха. Ако напречно на терасата добре , ако е по дължина на терасата ще е неприятно да те духа топъл или студен въздух докато си на нея.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    23
    #5

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    А ако издухва по-дължина на терасата, но е разположен високо горе към външната страна 9000 бту би ли духал неприятно ?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от wils0n Виж публикацията
    А ако издухва по-дължина на терасата, но е разположен високо горе към външната страна 9000 бту би ли духал неприятно ?
    Когато ти работи климатика, последното нещо, което ще искаш, е да седиш на терасата.
    Този пост е редактиран от Mega; 23-08-13 в 23:11.
    bobovo и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #7

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    За мястото на климатика трябва да се помисли първо дали ще ползваш толкова често терасата когато климатика работи после дали ще ти остане място на терасата за друго (зависи от големината на терасата)защото за монтажа на външното тяло се изисква бая място а иначе ако терасата ти е затворена даже ще му е по добре на завет а тампоните при монтажа на климатика стуват 20лв.при нас ако е след монтажа ще трябва повторно посещение демонтаж на външното тяло и монтаж на тампоните и тогава цената е 40лв.иначе колегата е прав комплекта струва от 6 до 10лв. в зависимост от вида им но все пак не само те разход има и гориваи време и труд а и трябва да има някаква печалба за фирмите.А че са те натоварили да вярно е.Като ефект зависи от модела тампон за климатик или антивибрационнен тампон е сам по себе си изолатор на шума от машината към стойките и стената на която е поставен и да ефект има.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Здравейте искам и аз да попитам нещо изчетох доста теми но не намерих точно това което ме интересува та затова питам тука. Проблем ли е ако външното тяло е на 1.5 - 2.0 метра над вътрешното денивелация при монтажа? Конкретно,живея на първи етаж искам да си монтирам един Подов инверторен климатик Daikin FVXS35F и няма как външното тяло да е по-ниско от вътрешното защото хората по тротоара ще се блъскат в него,та затова питам какви са възможностите в тази насока? Благодаря ви.
    Този пост е редактиран от dzaro; 14-09-13 в 22:43.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Няма проблем. Аз имам FVXS25 в гараж. Външното тяло е на покрива. Гледай тръбният път да е над 3 метра.

  12. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #10

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от dzaro Виж публикацията
    Здравейте искам и аз да попитам нещо изчетох доста теми но не намерих точно това което ме интересува та затова питам тука. Проблем ли е ако външното тяло е на 1.5 - 2.0 метра над вътрешното денивелация при монтажа? Конкретно,живея на първи етаж искам да си монтирам един Подов инверторен климатик Daikin FVXS35F и няма как външното тяло да е по-ниско от вътрешното защото хората по тротоара ще се блъскат в него,та затова питам какви са възможностите в тази насока? Благодаря ви.
    Във всеки нов климатик дават и книжка с напъдствия за монтажа и допълнителна информация за модела както и колко денивелация му е максимума с макс.дължина на тръбния път,на по - хубавите марки дават 15м денивелация на 9,12БТУ (средно)ако все пак се притесняваш кажи на монтажниците да ти направят маслен трап за да си по спокоен не ,че ще има проблем!

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    То добре да му направят маслен трап ако знаят как масово колеги правят една извивка на тръбите до височината на външното тяло и това според тях е маслен трап.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Велев е прав почти никой не е наясно реално как, каде и на коя тръба се прави масления трап и какъв е неговия физичен смисъл ... за височина 1.5-2 метра масления трап е безпредметен.
    Mega одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #13

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Да така е но не му и пречи ако толкова се притеснява човека да си направи,ако не не му е проблем!А това за траповете е верно има много безполезни трапове,никои не се е родил научен и ние сме минали по този пъм дали сега,дали преди 10и повече години всички сме еднакви никои не се родил научен!!!
    VeleV.Klima одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #14

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от Клима - 85 Виж публикацията
    ............ никой не се е родил научен!!!



    Това е ясно и ти личи - правописа не ти върви , ама хич , въпреки старанието , за което си писал по-горе !
    karambam одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Въпроси свързани с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Това е ясно и ти личи - правописа не ти върви , ама хич , въпреки старанието , за което си писал по-горе !
    Какво, по-щастлив ли ще се чувстваш, ако климатика ти се монтира от филолог? Човека е монтажник, а не литератор.
    VeleV.Klima, Mega, mirandi и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  2. Въпроси свързани със сервиза на климатици!
    От VD във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 05-08-12, 08:52
  3. Въпроси свързани с резолюция
    От sisan във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-10, 13:05
  4. Отговори: 3
    Последно: 05-02-04, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе