Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Климатизация на жилище

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    33
    #1

    Климатизация на жилище

    Здравейте. Моля за съвет коя от двете системи смятате че е за предпочитане за климатизация на жилище с 2 спални 12 квадратни метра, хол 32 квадратни метра, кухня 7 квадратни метра, коридор 8 квадратни метра.

    Единият вариант е следния мултисплит Daikin 5MXS90E (1 брой) , окомплековано с вътрешни тела: Daikin CTXS15K (2 броя), Daikin FTXS25J (2 броя), Daikin FTXS50J (1 брой).

    Другият вариант е със климатици на Mitsubishi electric MSZ-GE25VA (3 броя) и MSZ-GE35VA (1 брой).

    Вариантът с единични климатици е по-евтин но не ми се ще толкова много външни тела да бъдат инсталирани. При мултисплитът ме притеснява по-високото ниво на шум от външното тяло. Смятате ли, че шумът ще се чува до такава степен, че ще пречи да се спи в стаята на терасата на която ще се монтира. Смятате ли, че предимно негативните мнения за мултисплит системите, като изключим фактора цена почиват на някакви реални технологични доводи?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Климатизация на жилище

    Ако дадеш повече подробности за жилището, може би ще получиш подходящи препоръки. На първо четене, си мисля, че може би отоплението може да се реши с три машини, особено при подходящо разположение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    33
    #3

    Отговор: Климатизация на жилище

    Изложение изток/север, дограмата е стара, жилището не е санирано, в сградата има парно, не е последен етаж.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Климатизация на жилище

    Къде/нас. място/ се намирате? И когато става дума за цяло жилище, схемата е просто задължителна. Щом има парно, то ли ще е основното отопление?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    33
    #5

    Отговор: Климатизация на жилище

    Населеното място е Пловдив. Основното отопление ще бъде климатик.
    shema.png

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Климатизация на жилище

    Аз бих сложил в хола две 10ки Дайсекай 6, а в спалните по една 25ка японка на 100V, нови, среден клас - Митсубиши MSZ GV251/примерно/. Има и друг вариант - в хола само една машина Нокрия 14, но на мен ми се струва леко рисковано заради конфигурацията на помещението и многото прозорци. Мултисплита също ми се вижда рисковано, защото при евентуален дефект цялото жилище може да остане без отопление. А и с отделните машини ми се струва по мобилен вариант - при топло време някои машини могат да не работят.
    Задължително е според мен да се избере добра фирма за доставка и монтаж, която да огледа на място и тя ще прецени най добре - колко и къде.
    За Пловдив възможностите са неограничени. Пожелавам ти успех! 3 или 4 машини все пак могат да докарат добра отстъпка!
    Можеш да потърсиш Aleksandars на лични, той е от твоя град!


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Отговор: Климатизация на жилище

    Включвам гадателските си способности , въпреки че е дадена подробна схема, другото липсва: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    Та според "звездите ми говорят" ако приемем за бюджет 5000лв:

    1.За хола:
    А) General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

    или в по-лошият случай
    Б) LG E-18SQ Климатик LG E-18SQ

    За двете спални "шибваш" по едно : MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25ZJP-S Климатик MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25ZJP-S

    и се получва "Спи дома в тихата топла коледна нощ..."

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Климатизация на жилище

    Не мога да разбера защо всички предлагате Нокриа като най-великото нещо на света! Климатика найстина е добър, НО НЕ и за апартаменти със стандартна височина на тавана. Този климатик се монтира във високи помещения и затова има функция за самопочистване на филтрите понеже се предполага, че ще ти трябва стълба за да го стигнеш. Някой изобщо интересувала ли се от това, защо въздушната му струя е толкова силна и насочена? Знаете ли какво ще се получи в стая с 2.5 м таван... - дават ефекта по телевизята (САНДИ).
    Не вярвам някой наистина да е доволен от покупката си на такъв климатик за стандартно помещение!

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #9

    Отговор: Климатизация на жилище

    Stoev

    Вярвай ми много са доволните.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Климатизация на жилище

    Топлата силна струя въздух ще достига до пода и ще "се плъзга" по него затопляйки го ...

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Климатизация на жилище

    Не това е идеята, а и не съм много убеден с това с "плъзгането".

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Отговор: Климатизация на жилище

    джъсти,бобово и касапа я предлагат не защото топли и има екстри,а защото печелят от всяка една продадена машина в българия и така им се повишават акциите,които имат в фуджитсу.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Отговор: Климатизация на жилище

    Ами значи са на "един хал" със Stoev : #18

    Просто едните имат един модел, а Стоев друг :rolleyes: ...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Отговор: Климатизация на жилище

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    джъсти,бобово и касапа я предлагат не защото топли и има екстри,а защото печелят от всяка една продадена машина в българия и така им се повишават акциите,които имат в фуджитсу.
    +1 Освен това, гледат да дразнят дайкинистите при всеки възможен случай.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #15

    Отговор: Климатизация на жилище

    Не съм пристрастен към Fujitsu! Какво да направя ,че хората ги харесват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатизация на автомивка
    От steffan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 22-09-13, 21:09
  2. Дилема за централна климатизация
    От sgs3 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 01:13
  3. Въпрос за термопомпено решение на климатизация на жилище
    От N_Marinov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 02-06-12, 14:22
  4. Климатизация на фитнес зала
    От blue1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 29-12-10, 16:12
  5. Съвет за аспирация в жилище!
    От RadSto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 25-02-10, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе