Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree3Одобрявам

Фреон R134a от къде

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1

    Фреон R134a от къде

    Ако ви потрябва малко количество фреон от къде си го взимате? Трябва ми 1кг ,но не намирам такива разфасовки.Има 2кг за 90лв и 12кг за 145лв +85лв за бутилката,които се връщат при връщането на бутилката.И двата варианта не ми вършат работа- първия защото е неоправдано скъп,а втория ми идва 225лв а аз искам само да си заредя климатика на колата с фреон- няма да отварям сервиз за зареждане и такива количества не ми трябват .Преди имаше едни флакончета в амазон ,но не ги намирам дори и там.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Естествено, че няма да намериш нито флакончета, нито каквито и да е "удобни разфасовки". В ЕС отдавна е забранено хора, които не притежават сертификати за работа с фреони да работят с фреони. Затова и "удобните разфасовки" са в количества като за сервиз, а не гаражен майстор.

    Знам, че сега ще скочат всички, че в БГ никой нищо не спазва и 95% от монтажниците или сервизите нито имат сертификат, нито осигуровка, нито фирма, но в крайна сметка спазването на правилата трябва да започне от някъде.

  4. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Toва са пълни глупости.Защо тогава продават в ebay и в амазон свободно флакони,че дори на някои пише,че са за аматьорско ползване от типа "Do It Yourself"? ПРосто в България ги няма .И ако има вариант да си набавя от тук защо да поръчвам от вън?
    3S CYLINDER BOTTLE REPLACEMENT for KIT DO IT YOURSELF REFILL AIR - GAS R134A | eBay
    R134a Cooling 1lt. - Refrigerant - Cylinder, New | eBay
    И защо в България всеки призовава другите да спазват правилата като той самия никога не ги е спазвал ?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Така де, но за напълване на колата не е нужен само фреон. Е разбира се на автоборсата един обикаля с бутилка и капва по малко, колкото да покажат пред клиента, че климатика работи.

  6. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #5

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Ами уж имам всичко необходимо .Миналата есен си монтирах сам домшания климатик и сега разполагам с вакуум помпа,манометричен блок,конусна дъска <която няма да ми трябва за зареждането на климатика> и ел.везна - ще си ползвам домашния електронен кантар който е с точност до 10гр.Предполагам ще свърши работа.Системата си я проверих за течове - за 30мин вакуума не помръдна.Само фреон трява да си намеря на нормална цена и какво друго?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Toва са пълни глупости.Защо тогава продават в ebay и в амазон свободно флакони,че дори на някои пише,че са за аматьорско ползване от типа "Do It Yourself"? ПРосто в България ги няма .И ако има вариант да си набавя от тук защо да поръчвам от вън?
    3S CYLINDER BOTTLE REPLACEMENT for KIT DO IT YOURSELF REFILL AIR - GAS R134A | eBay
    R134a Cooling 1lt. - Refrigerant - Cylinder, New | eBay
    И защо в България всеки призовава другите да спазват правилата като той самия никога не ги е спазвал ?
    Твоят пост е пълни глупости. За разлика от закона за продажба на цигари и алкохол, където:

    Продажбата на лица под 18 години е забранена.
    Употребата от лица под 18 години не е забранена.

    С фреонът е обратното в България (даже не знам дали и в БГ вече не е като в ЕС), но в ЕС не е:

    Продажбата е разрешена.
    Употребата от некомпетентни лица е забранена.

    На флаконите може да пише всичко, ако ще, че става и за заместител на двигателно масло.

    Мен ли визираш относно спазването на правилата, че не разбрах?

    Като разгледаш и по-подробно офертата за фреона, можеш да прочетеш, че:

    Product Code: CKRD.R134
    CAUTION: with the purchase of this product, you confirm me of being in possession of an authorization for refrigerant
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 16-03-15 в 10:24.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #7

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Стефан, каква е целта на цялата хамалогия, какво искаш да спестиш с този флакон? Колко струва пълнене в сервиз и колко с флакона?

  10. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #8

    Отговор: Фреон R134a от къде

    А ти каква мислиш ,че може да е целта на зареждането на автоклиматик с фреон?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Аз лично като цяло не виждам никакъв смисъл в пълнене без откриване и отстраняване на пропуска.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    А ти каква мислиш ,че може да е целта на зареждането на автоклиматик с фреон?
    Цената е според качеството на фреон и грамажа на колата. Масовите коли 600-750 грама. Груби цени от 6 до 9 лв. на 100 грама.

  13. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #11

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Погледни отново какво съм написал.Не "цената" а "целта" и се отнасяше за горния колега,който не знае за какво служат автоклиматиците и за какво се пълнят с фреон

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #12

    Отговор: Фреон R134a от къде

    Добре Стефчо, както ти стана ясно в България или няма или не искат да ти кажат къде има разфасофки от по кило. Не ти се дават 90 лв за 2 кг, тогава си купи от ибей каквото сметнеш за добре и си свърши работата сам без да задаваш повече въпроси или да отговаряш на такива.
    tony34al и spas.slavchev харесват това.

  16. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #13

    Отговор: Фреон R134a от къде

    А ти кой си че да казваш кой какви въпроси да задава? Има си модератори,ако сметнат за нужно нека изтрият темата ми.И до тук 12 поста без нито един отговор на зададения въпрос...Ако бях модератор щях да ви банна всичките защото само задръствате форума и губите времето на четящите ,както и на модераторите с глупостите и завистта си.Пак казвам- ако модераторите решат нека я изтрият.Няма проблем има и други форуми

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14
    Напротив, получи отговори. Просто не са това, което искаш да прочетеш. Няма фреон на разфасовки по килограм. И да има, цената ще е висока, защото опаковката ще е значително по-скъпа от фреона. Там няма как да ти го сипят в пликче. Както си видял два килограма са 90 лв., защо ли?
    Този пост е редактиран от Mega; 16-03-15 в 19:54.
    spas.slavchev одобрява това.

  18. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #15

    Отговор: Фреон R134a от къде


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 18:19
  3. Автомобилен климатик - зареден с R12 вместо с R134a
    От Gena_bs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-10-10, 16:54
  4. Фреон R600 или R134a e за предпочитане?
    От emogar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-10, 22:22
  5. Къде има сервиз за детектори на фреон?
    От lacezarasia във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-09, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе