Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор на 2 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    6
    #1

    Избор на 2 климатика

    Здравейте,

    имам нужда от препоръка при избора на 2 климатика, за две стаи от по 20 кв., по една външна стена и прозорци с ПВЦ дограма. Ще се ползват и за отопление и за охлаждане. Спрял съм се на следните 5 климатика. Ще съм благодарен, ако някой сподели преки впечатления или даде обосновано мнение на кои 2 да се спра. Ако има по-добри предложения също ще ги взема в предвид.

    Климатик Sharp AY-XP12GHR/AE-X12GHR (четох добри отзиви за Plasmacluster технологияте, минус изглеждат 27те децибела - много ли са ?)

    Климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S/SRC35ZJ-S

    Климатик Fujitsu ASYG12LU/AOYG12LU (предимства : -20 гр., производство Япония)

    Климатик Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Вимакс Клима ООД, Климатик Daikin FTXS35K/RXS35K PROFESSIONAL 2013, Инверторни климатици и Битови климатици - Инверторни климатици (+ по-ниска консумация, - по-висока цена, струва ли си ?)

    Благодаря предварително за помощта !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Избор на 2 климатика

    от тия климатици произведен в Япония няма .. Шарпа е старичък модел но е най мощен и ако това е от значение избери него .. 27 децибела са много да ,поне за мене .. ама .. ако искаш да са по малко и да запазиш мощността добави 500 лв .. Панасоника е с капилярка под -10 не го търси .. МХИ - сносен ,но смешно топлоотдаване 4.8 максимално , из форума го хвалят но аз не бих си го купил за повече от 1200 лв ..фуджитсу - нов модел ,никой няма конкретни впечатления ,прилична машина ще е макар ,че и той е поорязан откъм топлоотдаване и надценен

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Здравей Alexi,

    благодаря за отговора. Би ли споделил в диапазона 1500 -1800 лв., кои климатици си заслужават и кой от тях би бил добра инвестиция.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Панасоника е с капилярка под -10 не го търси ..
    Адаш, това от къде го измъдри...Този модел е с ЕTRV и спокойно ще работи и под -10°С. А и с капилярка да беше, пак ще работи...

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Alexanders,

    след твоето мнение, като че ли клоня към Панасоник-а и Дайкин-а. Мислиш ли, че това е правилния избор и би ли препоръчал нещо различно ?

    Благодаря !

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Избор на 2 климатика

    lc730 , ще е добре да кажеш и още малко подробности за помещенията и жилището - къде се намира, какви са твоите очаквания, помещенията за какво се използват?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #7

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Аз скоро си сложих два Дайкина К серия (но 25-ца) и едно Мицубиши FH 35. Дайкина в сравнение с Мицубишито за мен е рекламиран боклук.
    Първо и двата дайкина вечер като върти едва едва турбината се чува едно.... притракване, все едно опира някъде. Айде да е единия - ок, ама и двата го правят. Никакви екстри освен лед подсветката на дистанционното, ама бутоните не светят. А се води професионална серия, по нищо не е по-добър от 5 годишното ми фуджитсу в другия апартамент, освен по-облата кутия на вътр. тяло.
    Цената на FH обаче е по-висока доста, но пък с кредит ЕЕ излиза.... на мен трите клими на обща цена 6000 ми паднаха на около 4950 лв. Банката ми върна 20-те процента 7 дни след даване на документите за извършен монтаж. Така Мицубишито ми дойде на 2000 лв. Аз препоръчвам Мицубиши FH. Супер тих, супер COP, плазмен филтър, сам си насочва струята ляво дясно, горе долу, две крила за още по-прецизна струя, датчик за сканиране на движение в стаята и т.н.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Aleksandars, от Варна съм, живея близо до морето, което означава, че въздуха е доста влажен, затова се заглеждам по функции като отстраняване на влагата, както и алергени и плесени, които се развиват в тази среда. Помещенията са с общо предназначение - всекидневни дейности включително спане. Температурите покрай морето през зимата също не са за подценяване поради наличието на вятър, затова се нуждая от адекватно отопление, въпреки че аз лично не понасям топли и задушни помещения.

    nikolayvarna, заинтригува ме с Мицубишито, но ми се струва малко скъпо. Би ли споделил подробности за кредита ЕЕ - кой има право на него, как се кандидатства, .. ?

    Мерси за полезната информация !

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Избор на 2 климатика

    За ЕЕ има тема и е дискутирано многократно - просто си направи труда, потърси в темите на форума и ще се ориентираш. Даже има описани и банките, и къде какви са таксите.
    В тази връзка, ако вземеш две тошиби 10ки Дайсекай6 с кредит ЕЕ, със сигурност ще влезеш в посочения от теб бюджет. В тях има всичко от което се интересуваш!

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #10

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Вземай Панасоника,не си струва да наливаш повече пари.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #11

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Да не разводняваме темата, ако искаш пиши ми на лични.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Избор на 2 климатика

    Явно съм се заблудил за Панасоника ,те нароиха десетки модели кой от кой по куц за помещението за което търсиш климатик и 25ца FH ще ти свърши работа а той е доста по евтин от 35ца - наистина е поне 1 класа над изброените и аз съм доволен от него макар че ще го видим назима

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 2 климатика
    От HePoH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-13, 23:44
  2. помощ за избор м/у 2 климатика
    От bilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-13, 11:30
  3. Избор на 4 климатика,но какви!!!
    От bran във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 16-08-13, 01:07
  4. Помощ за избор на 2 климатика
    От smqnab във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-12, 18:26
  5. Избор между 3 климатика
    От extranios във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-12, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе