Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree16Одобрявам

Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #16

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Търся си климатик 12-ка за дозатопляне на едно голямо помещение, в което работи друг голям климатик...малко е сложно за обяснение, но ми казаха, че трябва да е дванайстица. Та питам за отзиви - как се справя през зимата този модел и има ли по-добри алтернативи на пазара? Трябва ми буквално само за отопление, така че държа на тези характеристики предимно. Имам Фуджицу LEC в другите стаи и миналата зима бях доволна, но сега май не предлагат такива модели....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Цитат Първоначално публикувано от Erikka Виж публикацията
    Търся си климатик 12-ка за дозатопляне на едно голямо помещение, в което работи друг голям климатик...малко е сложно за обяснение, но ми казаха, че трябва да е дванайстица. Та питам за отзиви - как се справя през зимата този модел и има ли по-добри алтернативи на пазара? Трябва ми буквално само за отопление, така че държа на тези характеристики предимно. Имам Фуджицу LEC в другите стаи и миналата зима бях доволна, но сега май не предлагат такива модели....
    А колко е голямо помещението и какъв е другия климатик като мощност?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #18

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Другият климатик е този ,Климатик MITSUBISHI Heavy - мисля, че е 35-ца, но помещението е 70 квадрата. Търся машина за дозатопляне на кухнята, която е около 9-10 квадрата. Ще бъде отделена с врата хармоника от голямото помещение и ще се ползва само в голямо застудяване. Казаха ми, че може да се справи и 9-ка, но за да е по-надеждно отоплението да взема 12-ка. Бюджетът ми е до около 2000 лв с монтажа максимум. Просто търся добра машина дванайсетица за отопление. Да добавя само, че миналата зима успешно се отоплявахме само с единия климатик, но както знаете то на практика си нямаше зима, така че....
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-09-14 в 14:09.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    А що не си вземеш още едно MHI, като това дето имаш. Не разбирам защо трябва да е друга марка?
    Aleksandars одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #20

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    А, не че държа да е от друга марка. Трябват ми добри характеристики. Просто трябва да е по-малка мощност - за по-малко помещение. Съответно този не ми влиза и в лимита, защото е над 4 000 лв...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #21

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Цитат Първоначално публикувано от Erikka Виж публикацията
    Съответно този не ми влиза и в лимита, защото е над 4 000 лв...
    Що за MHI е това - над 4000лв!?! Явно не си наясно какво имаш в къщи...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #22

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Ами...наясно съм - 4629 лв - ето Климатик MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 80 ZМ-S
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-09-14 в 17:52.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    А ми ти говореше за 35ца - пък сега стана 80ка. Вземи си сега едно Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35 ZM-S и си ОК. Цената ти е в бюджета, даже отдолу. А и да ти кажа 35цата на MHI е 12ка, каквато търсиш.... и струва сигурно около 1600лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #24

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Благодаря, хич не са ми ясни тези 35-ци, 80-ки да си призная. Другите климатици са ми на Фуджицу 12-ки, от които съм много доволна, но май моделът....завършва на LEC вече не се продава или поне аз не съм срещала. Ще погледна тогава MHI - ма не знаех, че 35-цата е всъщност 12-ка. Защо да е просто, като може да е сложно. Благодаря отново за съвета. Аз съм доволна много и от двете марки.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Цитат Първоначално публикувано от Erikka Виж публикацията
    Благодаря, хич не са ми ясни тези 35-ци, 80-ки да си призная. Другите климатици са ми на Фуджицу 12-ки, от които съм много доволна, но май моделът....завършва на LEC вече не се продава или поне аз не съм срещала. Ще погледна тогава MHI - ма не знаех, че 35-цата е всъщност 12-ка. Защо да е просто, като може да е сложно. Благодаря отново за съвета. Аз съм доволна много и от двете марки.
    Еми ето, значи имаш избор - каквото си харесаш, това си вземи. Просто, според мен, когато две машини отопляват едно и също помещение е добре да са от една марка - алгоритъма на работа им е еднакъв и няма да се получават, странни по някога, ефекти. Успех с покупката!
    Aleksandars и toto_toto харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #26

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Много благодаря за тази информация! Това пък не се бях сетила, че е хубаво да са от една марка от техническа гледна точка. Ще гледам тогава MHI 35-ца да избера.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #27

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Да дам и аз моите 5ст. Ползвам климатика от заглавието 3-та зима. Пловдив,Панелен апартамент,1 етаж ,22кв/м хол с източно изложение ,има ПВЦ дограма. От климатика съм много доволен.В къщи поддържаме 23-24градуса зимата.Климатика се справя без никакви проблеми / не го изключваме/ .В повечето случай работи на много ниски обороти.Не се чува нито вътрешното,нито външното тяло - изключително тихи са.Няма пукане и скърцане на пластмаси,за разлика от другите ми 2 в другите стаи -LG и Panasonic. Клапите му/2бр./ имат много голям ход и може да си ги нагласиш така,че да духат на където искаш .
    Препоръчвам го!

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #28

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Ще се справи перфектно в тия 28 квадрата не ги слушай тия специалисти. Няма да ти харчи 200вата а 600-800 до 1100 вата обаче ще се справи във форума за климатици тия киловати за нищо ги нямат. За тия 28 квадрата ако имаш стени и прозорци ще са ти необходими в най лошия случай 3кв. Аз имам два такива в къщата единия е даже монтиран в 40ква помещение не се спира и 23-24 ги поддържа без драматични сметки за ток. Другия е в стая 16 кв и постоянно е в он оф нямам никаква изолация там само дограмата е сменена. Даже тука чета някой е давал и съвети за мощни 12 което е несериозно за 28кв.Аз в апартамента имам ЛТЦ да не чуе засега се справя феноменално отоплява целия апартамент като в най отдалечената стая е 18-20 градуса и харчи в най големите студове не повече от 1300вата
    Mig82 одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    Сега кажи и на каква степен на фана работят тия машинки в големите обеми, че да не остане неприятно изненадан някой в последствие.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #30

    Отговор: Климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013 за 28 квадрата?!

    ЛМЦА-то в 40 квадрата е постоянно на ауто. В 70% от времето е на втора степен , след дефрост се форсира на 4-та но в 90% от случаите е за не повече от 3 минути. В стая 40 квадрата трябва да имаш сериозен проблем с нервите за да го усетиш че работи или да е монтиран над главата ти. ЛТЦ-то работи на авто и отоплява около 40квадрата хол и спалня преходни монтиран е на 4 метра от дивана в хола близо до прозорец който обхваща цялата стена и на 6 метра от леглото в спалнята. В спалнята е абсурдно да се чуе дори и ако човек има сериозни проблеми с нервите. През деня когато отоплява коридор и кухня и на вън е студено е на 3-та степен за да има по сериозен дебит и е нагласен на 25-26 за да може в кухнята да е 19-20 иначе ако не е студено вратите са отворени климатика е нагласен на 23 авто вентилатор и много рядко работи на 3-та степен примерно като отворя вратата на терасата за да пуша. ЛМЦА-то в малката стая когато не е в режим на он оф не съм го чувал на по голяма от 2-ра степен освен след дефрост. В момента щото съм в апартамента навън е -2 лтц-то работи на авто и по слух е на втора степен изразходва 580 вата а в кухнята е 17 градуса нагласен е на 23, като в хола термометъра до вратата с коридора показва 23 на 1,4м от земята. В коридора си играх да меря в близкия край е 20 градуса и към кухнята вече температурата пада.
    Mig82 и Rado Smilkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013
    От mamaligata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 204
    Последно: 17-01-22, 10:19
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Климатик за помещение 25 квадрата
    От sasho1bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 03-09-12, 17:43
  4. Читав климатик за 24 квадрата тухла
    От root666 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 18-06-09, 00:44
  5. Какъв климатик да взема за 14 квадрата стая?
    От miroslav66 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 14-05-08, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе