Страница 1 от 188 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #1

    Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нова година,нова тема! Продължение на дискусията от миналата година - https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...12-%D0%B3.html
    valia и Муха харесват това.

  2.  
     

  3. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #3

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За LG мога да потвърдя, че размразява само при необходимост и го правят отлично. До преди 20-25 дни изобщо не размразяваха, въпреки че имаше отрицателни температури, но влажността беше ниска и не заскрежаваха. Сега при влажност 90-100% размразяват само когато има нужда (през няколко часа), като 1 дефрост трае около 10 мин. След дефрост питата е абсолютно чиста и няма проблеми с отворите на тавите.

    За Samsung имам наблюдение върху една конвенционална 24-ка от миналия век. Монтирана е в общо помещение с 12LCC. Смея да твърдя, че Samsung-a размразява в пъти по-добре от General-a (може да е свързано с това, че е с по-голяма мощност).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте!
    Моля за съвет, мнение и препоръки. Търся климатик главно за отопление, става въпрос за всекидневна: размери - 20 кв.м (50 куб), PVC дограма, една външна стена, първи етаж (над нас за момента не живее никой),източно изложение, панелно жилище.

    Спрял съм се на няколко модела на Mitsubishi:

    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VA

    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA


    Та искам да попитам от тези два модела кой ми препоръчвате за това помещение?
    В една фирма ме убеждаваха, че МЕ FD25 ми е достатъчен, но не знам дали не трябва да се "презастраховам" и да се спра на по-големия МЕ FD35, може понякога да отваряме и вратата към антрето, та за това...

    Моля да ми препоръчате и други климатици, в този ценови диапазон, доказали се с качество. Както беше казал един потребител "..искам да си настроя температурата да натисна копчето и да го спра чак на пролет, без да бера ядове в студените дни, да ми е топло, а сметката за ток да е поносима

    Благодарим предварително!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #5

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.


  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #6

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Още 3:

    1.) http://www.**********************/klim...2mw-1288.html# - темата за климатика е тук:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...-h09-12mw.html

    2.) Климатик Sharp AY/AE-ZP40KR - темата за климатика е тук:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...ay-zp40kr.html

    3.) Климатик MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 25 ZJX-S - темата за климатика е тук:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...eikai-6-a.html

    И най-важното е монтажът, не забравяй. И 3 кила за климатик да дадеш, може да не работи като хората, ако дойдат мързеливци и мърльовци да ти го монтират. Внимателно избери фирмата, това е моят съвет.
    Този пост е редактиран от babati; 02-01-13 в 23:23.

  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    babati, този Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25ZJX-S не е ли с нисък номинал на отопление. Аз това се чудя, дали малко по-голям климатик няма да е по-добрия избор за мен. Притеснявам се когато температурите станат отрицателни да не седим на студено.

  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #8

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Извинявай, моя грешка. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VA правилно са ти казали, че ще е достатъчен. Има доста мощен компресор - същият е монтиран и в Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA.

    При MHI-то не стоят така нещата. 25ZJX-S е с 750W компресор, а 35ZJX-S e с 900W. 25ZJX-S също ще те топли, но ще му е по-трудно. Все пак по-добре по-мощният климатик да се вземе. А и първи етаж си е по-студен.
    Този пост е редактиран от babati; 03-01-13 в 02:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #9

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да ъпдейтна и моята сага аз , малко по никое време . Утре е деня на монтажа - днес поръчах нокрия - 14-ка от Булкима . Има ли някакъв проблем за този климатик , че външното тяло ще е на около 1,5 м по високо от вътрешното ? Решихме да не променяме мястото на климатика и осаката ми си работеше така досега ( пръсна и се тапата на голямата тръба на външното тяло ), но знам ли да питам пак ? Според човека , който направи огледа няма абсолютно никакъв проблем. Вие как мислите ?
    Този пост е редактиран от cpu_killer; 03-01-13 в 03:01.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не.Да почерпиш.Каква беше осаката и кво я направи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #11

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Не.Да почерпиш.Каква беше осаката и кво я направи?
    Осаката е CH-19-NS , ще го продавам

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Каква според вас е разликата между - Климатик MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 35 ZJX-S и Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA ?
    И двата май са с 900W компресори и са доста мощни, имат разлика в екстрите, като везните (от към екстри) накланят към Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA.
    Виждате ли други съществени различия и кой от двата е по-благонадежден?
    Във форума видях да се прави сравнение между климатиците с тежестта им на външното тяло, тежест на вътрешното тяло.
    Извинявам се за лаишките въпроси, но какво е значението кой климатик колко тежи?

  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #13

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Много труден въпрос задаваш... Едва ли някой ще ти каже нещо лошо за която и да е от двете машини..

    FD има по-голям компресор и ще помпа по-бързо. MHI-то е с по-малко компресорче, но има по-тежки тела - външно и вътрешно.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #14

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Много труден въпрос задаваш... Едва ли някой ще ти каже нещо лошо за която и да е от двете машини..

    FD има по-голям компресор и ще помпа по-бързо. MHI-то е с по-малко компресорче, но има по-тежки тела - външно и вътрешно.
    За 2-ма човека се сещам ( и двамата се занимават с климацити ) единият е от форума няма да го посочвам
    са си взели ZJX-S .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Избирам климатик за детска стая, 25 -30 кв. м. с една външна стена, 8 кв. м. PVC дограма - стъклопакет с 3 стъкла. Желанието ми е за високоефективен климатик и много тих. Чувам хубави неща за Daikin но може и да е друга марка по ваша препоръка. За бюждета общо взето няма ограничения, би било добре да е нещо около 2000 лв. Моля да ми препорачате нещо поджодящо.
    Предварително благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 188 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе