Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #16

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Г-н Генов има девятки/десятки които като изпълнение на механичната част са с показатели на 16-ки и 18-ки.На тези климатици външните тела са по 37/41кг ...Дори при -15 градуса няма да имате проблем с тях.Те дори ще работят по-добре при температури под 0 градуса в това помещение от 14-16 квадрата отколкото над 0 градуса ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #17

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Някакъв подов климатизатор дали няма да е по-подходящ, щом приоритет е комфорта при отопление?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #18

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    И аз това ми стана интересно.Защо никой нищо не споменава за подов.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #19

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    И 2-та ще ти вършат работа , но тошибата ще работи по комфортно лятото на охлаждане а и зимата на отопление зарад по ниския минимум .
    Извинявай, никак не съм запознат с климатиците, и с баща ми се чудим какво имаш в предвид под "зимата на отопление зарад по ниския минимум",
    ако обичаш би ли разяснил?


    justify : Благодарение на хората тук и форумът и ние славно и бавно днес достигнахме до този извод. Явно пазара на климатици, е като този на компютри. Масово по магазините се предлагат нисък и среден клас, защото са по - привлекателни за масовия потребител. Като във високите класове 9ката си е реална мощна 9ка, та даже и отгоре както сам спомена. Още веднъж големи благодарности, тъй като без този форум и хората тук щяхме да останем непросветени.

    Иначе поне за сега баща ми е по - заинтригуван от
    mitsubishi-msz-fh25ve, заради по - високата отоплителна мощност при ниски температури. Аз както казах не разбирам от този показал, ако може някой тук да хвърли светлина. Неговата логика е, че щом Митсубишито при -7 градуса има отоплителна мощност ~3 kW, значи е по - добро от Тошибата, която пада на 1.97kW при минус 7. И също, че Тошибата 10ка била на практика орязана 13ка. Пак казвам, аз не разбирам, по - скоро ние не разбираме толкова, моля някой да разясни. Иначе много добри отрзиви чух тук за Тошибата и съдейки по тях Тошибата води.
    Другото, което е, чудим се за fh35ve (бюджета ни го позволява), по - магазините масово се изказват, че 12 ка била по - добре. Но както вече споменахме, това не са масовите 9-ка и 10-ка в нисък клас, който не си отговарят. Има ли въобще някакъв смисъл да обсъждаме идеята за fh35ve или да се придържаме към варианта между 9ка fh25ve и тошибата (спомената по - горе).

    Благодаря много. Знам, че задавам тъпи въпроси и предъвквам вече казани неща. В момента сме на етап финално решение, и затова обобщаваме информацията и наученото.

    Поздрави и благодарности на всички взели отношение по темата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #20

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    По-лесно ще си избереш компютър,отколкото климатик.За компютър ще те посъветвам,но за климатик и аз търся помощ.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #21

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Здравко, на всички климатици им пада мощността, от 5 градуса надолу. Въпросът е с колко. Мицубишито по спомен, при -10 градуса запазва 60%, а Тошибата 50-53%, но пък тя има по-голям максимум, така че... Но пък Мицубишито е с по-мощен компресор от 950 вата, а Тошибата е с 750 вата.
    Това за високият минимум зимата е субективно, при Мицубиши F серията, няма компромис с комфорта-плавно тръгване и липса на течение и температурни амплитуди, топла струя. Виж лятото не е приятнo, ако си в близост до климатика, студена струя и евентуални миризми в малка стая.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-09-13 в 01:29.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #22

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Здравко, на всички климатици им пада мощността, от 5 градуса надолу. Въпросът е с колко. Мицубишито по спомен, при -10 градуса запазва 60%, а Тошибата 50-53%, но пък тя има по-голям максимум, така че... Но пък Мицубишито е с по-мощен компресор от 950 вата, а Тошибата е с 750 вата.
    Това за високият минимум зимата е субективно, при Мицубиши F серията, няма компромис с комфорта-плавно тръгване и липса на течение и температурни амплитуди, топла струя. Виж лятото не е приятнo, ако си в близост до климатика, студена струя и евентуални миризми в малка стая.
    Това идва малко ъф топик, но това лято поради съображения да не се изпоразболеем, нито климатик ползвах, дори сладоледи не ядох (за това се разправяхме с приятелката ми преди около час). Мисля, че при нас основният проблем е да преживеем зимата в офиса
    Благодаря ти за мнението, сега вече ми се изясни картината.

    Лека вечер на всички.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    1. Не ви е необходим по-мощен климатик от това мицубиши, тъй като то е достатъчно мощно.

    2.Ако все пак решите да закупувате 35-ца и да похарчите повече пари, то по-добре купете 25-ца ZUBADAN версията на 25-цата : mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25vehz-zubadan-2013-параметрите й в режим отопление са почти еднакви с на 35-цата на "обикновенната версия" на този модел климатик и достига до 6.3кв на час.Освен това е с по-нисък минимум от 1 квч в режим отопление.Мицубишито има една екстра повече от тошибата която ще ви хареса- "I see senzor" който когато е включен отчита температурата на пода каква е и работи в повишена мощност докато пода стане зададената от дистанционното температура.
    Все пак си уплътнете и изолирайте вратите и прозорците, както и пода-за не ви духа на краката студ.

    П.П. Трябва да внимавате ако купувате Зубадан версия, тъй като някой БАЙ'ГАНЯ като нищо ще ви пробута обикновенна версия климатик за зубадан и ще ви вземе пари като за зубадан климатик...Ако има някой който разбира го вземете с вас да помага.Ако не вижте добре по -какво се различават зубадан и обикновенната модел/версия, запомнете добре белезите на Зубадан-а(ако трабва си разпечатайте снимки или картинки на зубадан) и тогава вървете купувайте.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #24

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    1. Не ви е необходим по-мощен климатик от това мицубиши, тъй като то е достатъчно мощно.

    2.Ако все пак решите да закупувате 35-ца и да похарчите повече пари, то по-добре купете 25-ца ZUBADAN версията на 25-цата : mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25vehz-zubadan-2013-параметрите й в режим отопление са почти еднакви с на 35-цата на "обикновенната версия" на този модел климатик и достига до 6.3кв на час.Освен това е с по-нисък минимум от 1 квч в режим отопление.Мицубишито има една екстра повече от тошибата която ще ви хареса- "I see senzor" който когато е включен отчита температурата на пода каква е и работи в повишена мощност докато пода стане зададената от дистанционното температура.
    Все пак си уплътнете и изолирайте вратите и прозорците, както и пода-за не ви духа на краката студ.

    П.П. Трябва да внимавате ако купувате Зубадан версия, тъй като някой БАЙ'ГАНЯ като нищо ще ви пробута обикновенна версия климатик за зубадан и ще ви вземе пари като за зубадан климатик...Ако има някой който разбира го вземете с вас да помага.Ако не вижте добре по -какво се различават зубадан и обикновенната модел/версия, запомнете добре белезите на Зубадан-а(ако трабва си разпечатайте снимки или картинки на зубадан) и тогава вървете купувайте.
    Ще ти изпратя едно лично съобщение с въпрос, ще съм ти благодарен ако ми отговориш.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #25

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    От офис до офис има разлика.
    Нека имаш врата, която се отваря 10 пъти на час от клиенти, а отвън коридора е студен или дори входа е външен, та тогава да видим кое как се топли.
    А иначе аз гласувам с две ръце за Мицубиши FH, тъй като съм му горд притежател и адски доволен за краткия отоплителен период в който го имах. Тих, икономичен, супер комфортна струя, опция да си въртиш въздуха накъдето искаш.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #26

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    От офис до офис има разлика.
    Нека имаш врата, която се отваря 10 пъти на час от клиенти, а отвън коридора е студен или дори входа е външен, та тогава да видим кое как се топли.
    Улучихте "точно човекът" на когото да го кажете ... :rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #27

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Здравейте,
    Малко се позагубих. Благодарение на justify се ориентирахме към mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25vehz-zubadan-2013 и поръчахме такъв.
    Смятам, че няма да съжалявам. Много благодаря на всички включили се и изказали мнение по темата, без Вас нямаше да се оправим.
    Специално на justify големи благодарности, че сподели личен опит и ме светна за 1-2 момента, дето щях да се чудя, а сега знам че сме направили правилен избор.
    Не в Офисът не се влиза много, даже се влиза 2-3 пъти на ден, така че опасанията на
    nikolayvarna, са добре като идея, но за нашият случай, не работим с такъв клиенти и нямаме такъв проблем.

    Благодаря още веднъж на всички

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    най-хубавото е ,че послуша знаещите и не се опита да онодиш дявола с нещо за 1.25 лв. с ддс.сигурно ще сте доволни,но подов също бе добър вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. помощ за избор на климатик, много спешно!
    От advokata25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 16-08-14, 01:22
  2. КЛИМАТИК ЗА ОФИС 35 м2... НОВ ИЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
    От pironkov1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-13, 12:11
  3. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 14:43
  4. Климатик за 60 кубика офис
    От Beerzebub във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-10, 23:17
  5. Избор на климатик за офис 110 m3
    От Laudi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 24-06-08, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе