Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Избор на климатик за офис 110 m3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #1

    Избор на климатик за офис 110 m3

    Здравейте,искам да сложа климатик в офиса ще моля да ми препоръчате нещо.Помещението е около 110 куб.м. с около 33 кв.м. прозорци и 2 вътрешни стени.Външните стени са с изолация,ще има витрини по цялата една вътршна стена,бюро,един компютър и един LCD телевизор,дограмата е PVC,климатика ще се ползва и за отопление и охлаждане.Насочил съм се към Hayer или Midea,иска ми се Mitsubishi,но разбрах,че били много скъпи.Препоръчайте ми от тези 3 марки някой модел,за да преценя към кой ще се насоча.В нашия град няма магазин за климатици и не мога да се консултирам с никой.Смятах колона да сложа 24 на Midea,но не знам ще ми заема място.Повече ли топли колоната от обикновен сплит или няма значение,и конвенционален ли да сложа или инвертор.Бях се обадил на една фирма по телефона и те ми казаха,че щом е офис не било хубаво да е инвертор,но не можах да разбера защо.Предварително ви благодаря!Ако ви трябва повече инфо за офиса насреща съм.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Каква е височината на помещението. Според мен ако е високо помещението е по-добре да е колона 24-ка на Midea. През зимата тази квадратура прозорци ще охлажда много вътрешният въздух, колкото е по-студен той, толкова е по-ниско до пода. При режим отопление колоната ще може да засмуква студеният въздух който е близо до пода.

    Колонните климатици имат допълнителни реотани на ток, в най-студените дни си помагат с тях за да затоплят помещението. Тази колона е монофазна, с консумация към 3 kW, по-мощните са трифазни.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #3

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Имаш 110 куб.м ( поне35 кв.м) и се притесняваш къде ще сложиш още едно шкафче 50 на 60 см. ???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #4

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Каква е височината на помещението. Според мен ако е високо помещението е по-добре да е колона 24-ка на Midea. През зимата тази квадратура прозорци ще охлажда много вътрешният въздух, колкото е по-студен той, толкова е по-ниско до пода. При режим отопление колоната ще може да засмуква студеният въздух който е близо до пода.

    Колонните климатици имат допълнителни реотани на ток, в най-студените дни си помагат с тях за да затоплят помещението. Тази колона е монофазна, с консумация към 3 kW, по-мощните са трифазни.
    Височината на помещението е 3 м. а квадратурата е около 35 кв.м.Значи наистина да си се върна към първоначалният вариант с колона.Мен сплита ме притесняваше,че бюрото на човека който ще работи в офиса ще се намира точно под него и не знам дали ще му топли,т.е.дали струята ще може да се насочи на 90 градуса надолу.Имам още малко време да реша какъв да бъде,така че ще съм благодарен и на други мнения!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Сложи си две 12ки инверторни и няма да имаш никакви проблеми.За Хаера направо забрави.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #6

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Два климатика не искам да слагам,едвам навих собствениците на първият етаж да сложа външното тяло на тяхната плоча,аз съм на партер.Колоната на Midea не е ли добра идея?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Като казваш плоча имаш предвид покривна плоча или стената на собствениците от първия етаж, жилищно помещение.

    Колкото е по-голям размера на климатика толкова по-големи вибраций ще предава, освен това става въпрос за евтин модел климатик, външното тяло на който има малко по-големи вибраций от скъпите такива.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #8

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Като казваш плоча имаш предвид покривна плоча или стената на собствениците от първия етаж, жилищно помещение.

    Колкото е по-голям размера на климатика толкова по-големи вибраций ще предава, освен това става въпрос за евтин модел климатик, външното тяло на който има малко по-големи вибраций от скъпите такива.
    Да,това е нашият таван на офиса или пода на собствениците на първият етаж.Плочата е дебела около 40 см и ако може стойката да се захване само за нея без да се дуп4ат и тухлите над нея.Пак ли ще се усещат вибрациите?И още един въпрос,ако се прежаля да сложа Mitsubishi какъв модел трябва да бъде и колко пари ще струва горе долу.И ако човека който ще работи в офиса се намира непосредствено под климатика ще му бъде ли топло през зимата.т.е.струята ще може ли да духа към него?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Стойките могат да се захванат само на плочата. Друг вариант за монтаж на външното тяло е да се монтира на земни стойки на земята, те са П образни и повдигат тялото на 20 сантиметра от земята. Когато монтираме на тях много хора се притесняват да не би някой да открадне тялото или да го повреди, фирмата в която работя монтира от няколко години климатици, при нас за сега такова нещо не се е случвало. При желание може да му се направи някаква решетка, от друга страна това все пак е евтин климатик.

    По принцип при теб колоната на Midea е добър евтин вариант за решаване на въпроса с отоплението. Не се знае тези съседи от горе до колко са чуствителни към вибраций и дали няма да го направят на проблем ако външното тяло е на плочата. Ако това стане проблем, винаги може външното тяло да се премести на друго място, срещу заплащане от монтажната фирма.

    Цени на Mitsibishi Electric, за 110 кубични метра е добре да е размер 80.
    http://www.climacom.com/price.php

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #10

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Стойките могат да се захванат само на плочата. Друг вариант за монтаж на външното тяло е да се монтира на земни стойки на земята, те са П образни и повдигат тялото на 20 сантиметра от земята. Когато монтираме на тях много хора се притесняват да не би някой да открадне тялото или да го повреди, фирмата в която работя монтира от няколко години климатици, при нас за сега такова нещо не се е случвало. При желание може да му се направи някаква решетка, от друга страна това все пак е евтин климатик.

    По принцип при теб колоната на Midea е добър евтин вариант за решаване на въпроса с отоплението. Не се знае тези съседи от горе до колко са чуствителни към вибраций и дали няма да го направят на проблем ако външното тяло е на плочата. Ако това стане проблем, винаги може външното тяло да се премести на друго място, срещу заплащане от монтажната фирма.

    Цени на Mitsibishi Electric, за 110 кубични метра е добре да е размер 80.
    http://www.climacom.com/price.php
    Добре,много ти благодаря за съвета,разбира се и на всички други взели мнение по темата,,ще си помисля,но май ще слагам колоната.Поздрави и весело прекарване на празниците!

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #11

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от Laudi
    Добре,много ти благодаря за съвета,разбира се и на всички други взели мнение по темата,,ще си помисля,но май ще слагам колоната.Поздрави и весело прекарване на празниците!
    Be vie ludi li ste be hora kakva kolona za pome6tenie 110 kubika tc tc tc. Kak moje daje i hora zanimava6ti se s montaj na klimatici daje da se izlagat sram. E tova http://termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=44 e dostata4no za tova pomeshtenie imam 2 v 2-ta ofisa, I 2-ta sa po 33 kvadrata i sa mi dostata4ni.Mng. ikonomi4ni daje bih kazal !!! Imam i na 2-ta otdelni elektromeri i zimno vreme na 24 gradusa za denono6tie mi izqjdat po 12 kw pri van6tna temp -3 , - 9 sam preceni ako ima6 pari vzemi si ot sa6tia no neka da e 14-ka za vseki slu4ai !!!!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    За офис много добро решение е канален климатик. Вероятно офиса има окачен таван където да се монира коналния климати. Друг вариант е обикновен спилт климатик, инвертор или конвенционален. Има конвенционални машини на Даикин 50-ки, които са си инвертори без регулиране на оборотите накомпресора и работя с включване и изклюване. Аз лично препоръчвам каналния климатик с изгражданена вентилационна система, тъй като ще трябва да се осигури и свеж въздух.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #13

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Има конвенционални машини на Даикин 50-ки, които са си инвертори без регулиране на оборотите накомпресора и работя с включване и изклюване.


    :2gun

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Има конвенционални машини на Даикин 50-ки, които са си инвертори без регулиране на оборотите накомпресора и работя с включване и изклюване.


    :2gun
    Не се смей като неразбираш. Инвертор неозначава регилиране. Инвертора прави от прав ток прменлив. В климатика се изправя тока с грец и полсе минава през инверто. На компресора се подават три фази. При инверторните климатици се регулира честотата на тока. При този модел на Даикин не се регулира честотата на тока, а се включва и изключва за да потдържа температура. Научи какво е инвертор и тогава пиши във форума.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #15

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не се смей като неразбираш. Инвертор неозначава регилиране. Инвертора прави от прав ток прменлив. В климатика се изправя тока с грец и полсе минава през инверто. На компресора се подават три фази. При инверторните климатици се регулира честотата на тока. При този модел на Даикин не се регулира честотата на тока, а се включва и изключва за да потдържа температура. Научи какво е инвертор и тогава пиши във форума.
    Ей това дето си написал го дай на Ефендулов/нали си от ВАРНА/.......
    Смешник!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. КЛИМАТИК ЗА ОФИС 35 м2... НОВ ИЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
    От pironkov1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-13, 11:11
  2. МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК
    От Здравко Генов във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 30-09-13, 01:17
  3. Климатик за 60 кубика офис
    От Beerzebub във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-10, 22:17
  4. Идея за климатик за офис към 160 куб. метра?
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 30-10-09, 08:52
  5. Избор на ОС за нови офис компютри...
    От ManiMani във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 18-03-08, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе