Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.
Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #1
    Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет относно избора на климатик.
    Стаята всекидневна (хол) в жилищна кооперация във Варна.
    Площ: 21 кв.м
    Височина: 2.50 м
    Дилемата ми е между два модела:
    Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE - Oтоплителна мощност – 3.2(1.8-5.5) kW, Отоп.мощност при -10 град. 3kW, а при -15 град. 2.5 kW;COP (отопл.)– 5.52, SCOP – 5.10 (A+++); Ел. консумация при отопление – 0.580 kW Годишна консумация на ел.енергия – 819 kWh
    Панасоник KIT-E12PKE
    - Oтоплителна мощност – 4.0 (0.85-6.0) kW, Отоп.мощност при -7 град. 3.37 kW, Стойност на Pdesign (каквото и да значи това) при -10 град. 3.2 kW; COP – 4.32, SCOP – 4.00 (A+); Ел. консумация при отопление – 0.925(0.245-1.690) kW
    Годишна консумация на ел.енергия – 1120 kWh
    Данните са каталожни.
    Следващия модел на Митсубишито FH35, както FH25 Zubadan ми идват вече малко скъпи.
    Също така бих искал да разбера, колко е нормата т.е колко kW или W са нужни за 1 куб.м. Някъде тук из форума четох, че нормата е 80 -100 W на 1 куб.м. При мене се получават около 53 куб.м т.е около 4.3 kW отопл.мощност. Зададох си и следния въпрос, стаята ми има чист обем 53 куб.м, но реално отопляемия обем въздух е по-малко защото стаята е наситена с мебели, които като ги гледам си заемат почти 20 % от обема, ако не и повече. Това има ли значение и ако няма защо ?