Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree11Одобрявам

Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    7
    #1

    Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет относно избора на климатик.
    Стаята всекидневна (хол) в жилищна кооперация във Варна.
    Площ: 21 кв.м
    Височина: 2.50 м
    Трети етаж тухла от осем етажа, южно изложение, но засенчено от други 6-7 етажни блокове, гледа към вътрешен двор.
    Под нас се отопляват с климатик или поне това виждам, над нас нямам информация. Половината под е покрит с дебел класически дъбов паркет.
    Всички стени са вътрешни, с изключение на южната, която излиза на остъклена тераса. Остъклената тераса е обособена за кухня. Терасата т.е кухнята е отделена от основната стая с ПВЦ дограма с плъзгаща врата със стъклопакет. Самата тераса също е остъклена със ПВЦ дограма със стъклопакет. Тази тераса кухня не влиза в тези 21 кв.м т.е тя няма да се отоплява, плъзгащата врата се държи затворена. Тези обяснения ги пиша за да стане ясно как е изолирана стаята от тази външна страна.
    В стаята има мебели, два дивана LCD TV пералня, съдомиална, секция, част от кухненски шкафове, тонколони, маса и столове.
    Климатика ще се ползва за отопление само за тази стая, другите си имат монтирани, конвектори ADAX.

    Дилемата ми е между два модела:
    Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE - Oтоплителна мощност – 3.2(1.8-5.5) kW, Отоп.мощност при -10 град. 3kW, а при -15 град. 2.5 kW;COP (отопл.)– 5.52, SCOP – 5.10 (A+++); Ел. консумация при отопление – 0.580 kW Годишна консумация на ел.енергия – 819 kWh

    Панасоник KIT-E12PKE
    - Oтоплителна мощност – 4.0 (0.85-6.0) kW, Отоп.мощност при -7 град. 3.37 kW, Стойност на Pdesign (каквото и да значи това) при -10 град. 3.2 kW; COP – 4.32, SCOP – 4.00 (A+); Ел. консумация при отопление – 0.925(0.245-1.690) kW
    Годишна консумация на ел.енергия – 1120 kWh
    Данните са каталожни.


    Въпреки, че едната машина се води 9-ка, а другата 12-ка, както виждате параметрите им са близки, но Митсубишито е с около 30 % по икономично, съответно и по-скъпо.
    Следващия модел на Митсубишито FH35, както FH25 Zubadan ми идват вече малко скъпи.
    Ако мога да вярвам на каталожните данни и FH25 може да отоплява стаята наравно с Панасоника, то разликата от 350 лв в цената ще се избия за 3-4 години от икономията на електроенергия.

    Лично на мене ми допада повече Митсубишито FH25, но ме притеснява малко, че е "границата" т.е помещението ми теоретично е с няколко куб.метра по-голямо от предвиденото за FH25, въпреки това от 2-3 места във Варна ме уверяват че няма да има проблем.

    Също така бих искал да разбера, колко е нормата т.е колко kW или W са нужни за 1 куб.м. Някъде тук из форума четох, че нормата е 80 -100 W на 1 куб.м. При мене се получават около 53 куб.м т.е около 4.3 kW отопл.мощност. Зададох си и следния въпрос, стаята ми има чист обем 53 куб.м, но реално отопляемия обем въздух е по-малко защото стаята е наситена с мебели, които като ги гледам си заемат почти 20 % от обема, ако не и повече. Това има ли значение и ако няма защо ?

    Основните ми питания са ще топлят ли равносилно, ако не с колко по-малко ще топли Митсубишито ? Ако топлят равносилно това ще се отрази ли на консумацията на Митсубишито т.е за сметка на по-малката си мощност ще работи по-продължително време за достигане на зададената температура или не?

    Под топлене, разбирам до каква външна температура ще могат да подържат в стаята 23 - 24 градуса.

    Вероятно ще ми предложите и модели на други марки, но бих искал основно да чуя мнения за тези два модела.

    И един последен, може би глупав въпрос "На тези новите Панасоници, пукат ли им се корпусите на комресорите" ? Питам щото в един магазин, това ми беше казано директно

    Ако темата не е за този раздел, моля пишете ми и ще я преместя.
    Този пост е редактиран от student_ee; 18-11-13 в 16:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Аз съм за Мицубишито с плазма филтър. Реално е спъната 12-ка с този 950 вата компресор:rolleyes:

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #3

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Аз съм сложил 35-ца Мицубиши в 35 кв. м.
    При добра изолация и изложение при мен края на зимата топлеше.
    При твоите параметри - 25-цата ти е напълно достатъчен. Комфорта и дизайна ги препоръчвам. Но вътрешното тяло на Мицубишито е малко....по-големичко в сравнение с други климатици. В голяма стая е ок, ама в малка...не знам
    С две ръце Мицубишито.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    ..Мицубишито е малко....по-големичко в сравнение с други климатици. В голяма стая е ок, ама в малка..
    Там е разковничето за комфорта:rolleyes:

  6. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #5

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Както е казано,голям топлообменик,голям комфорт.
    МЕ е достатъчно мощен климатик за да се справи с помещението,а и във Варна колко студена зима имате Вие си знаете

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Може да не е студена, но е коварна (за климатиците). Точно голямата влага и температури от +3 до -5 натоварват машината. Което едва ли ще и е проблем. Аз съм по-навит ако има избор климатика ми да работи на -10, отколкото на -2 и висока влага.
    Този пост е редактиран от Mega; 18-11-13 в 20:04.
    dodo_pv и justify харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    ..а и във Варна колко студена зима имате Вие си знаете
    Едно ... си вървяло по улицата и насреща му вятъра, зимата и лятото. Като се разминали, поздравило само вятъра. Зимата и лятото се ядосали, че не ги е поздравило и го настигнали да му дирят сметка:

    Зимата попитала:
    -Ти що поздрави само вятъра? Знаеш ли като скова -20 градуса, ще замръзнеш от студ?
    - Да, ама като няма вятър, много важно...

    Лятото казало:
    -Знаеш ли като стане + 40 градуса?
    -Хм, много важно, като има вятър...

    П.С. Проблемът е, че не поздравяваме вятъра:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 18-11-13 в 20:09.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #8

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Да, коварна си е зимата и тук, ветреца идва в повече .
    Но наистина, човек като купува нещо, гледа и визията и комфорта.
    Продължавам да се ядосвам, че само единия ми климатик е FH, а другите два взех за мен "боклук Дайкин" от т.н. К серия - професионална. Грам екстра няма, да не кажа, че на ниски обороти във вътрешното тяло и на двете клими се чува едно притракване, сякаш опира нещо.
    Бях много доволен от Фуджитсу, но... след като виждам Мицубишито, което може да ти духа и вляво и вдясно, и нагоре и надолу, тих, красив, икономичен......
    necata2 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #9

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    student_ee в подобна на твоята ситуация съм избирам за същото помещение климатик. В тази стая живее ли се? В форума хвалят много и Тошиба Климатик Тошиба RAS-10N3AVP-E/RAS-B10N3KVP-E Daisekai6,5 цената е с 133лв. по-висока спрямо FH25VE.
    Аз като, че ли съм се спрял на Е12ПКЕ 12000BTU тъй като с включеният монтаж излиза с 500лв. по-евтин от Daisekai6.5 10000BTU и 317лв. от FH25VE 9000BTU въпреки разликата в качеството. Ако сравниш COP на тези климатици при еднакви мощности 12000BTU разликата не е голяма. Кухнята сигурен ли си, че няма да я топлиш аз си мисля за 12ка защото така двете помещения при мен стават ~28кв.м и климатика няма да се справя. Плана е да не я топля постоянно, но знае ли човек при малки деца отоплението става задължително.
    Този пост е редактиран от Zygot; 18-11-13 в 22:40.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #10

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Данните са некоректни в посоченият сайт.SCOP-а на Toshiba-та е 4.60 за нашата зона.
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #11

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    В сайта на Тошиба европа няма никаква информация по този въпрос. Panasonic дори нямат клими. Какъв ти е източника, ако може с линк?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #12

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.


  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #13

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Благодаря! Сайта е много полезен. От там видях, че при -15*С Е12ПКЕ отдава 2,8kW COP2,31; daiseikai6.5 13ka 2,19kW?!? COP2,48; FH35VE 3,2kW COP2,6; SRC35ZJX-S 2,56kW COP2,4; a AOYG12LTC при -20*С 3,63кВ COP1,84. Две три думи да контирате слабото представяне на Дайсекай какво пропускам защо е толкова хвален?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    Аз не виждам слабо представяне.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #15

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH25VE или Панасоник KIT-E12PKE за 21 кв.м във Варна.

    От изброените климатици Дейсекай отдава най-малко топлина при -15*С очаквах малко повече при положение, че е един от най-скъпите климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE
    От ivchik във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 62
    Последно: 27-06-20, 19:30
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  4. Странен проблем с климатик Митсубиши MSZ GE 35VA
    От hmarinov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-13, 18:39
  5. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-13, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе