Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63
Like Tree30Одобрявам

Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #1

    Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Здравейте.Спрял съм се на въпросния климатик.
    Хол+кухня - около 29-30 кв.м;2-ри етаж;тухла;източно изложене,pvc дограма без външни стени,но нямам никаква изолация.
    Проблем също така е,че под мен никой не живее,съответно апартамента там не се отоплява,този над мен още по-зле-в ремонт от 3 години и не е стигнал до никъде;изрина всичко до основи и няма прозорци,така че целия студ идва отгоре.Решил съм преди да взема климатика да изолирам тавана на помещението с гипскартон и вата - 4-5 см.
    Дали ще ме топли въпросния климатик ? - Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    ще стане но при тези загуби малко ще измъчиш машината

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от zvqara Виж публикацията
    ще стане но при тези загуби малко ще измъчиш машината
    Ясно.Аз затова споделих,че преди да се вземе климатика мисля да изолирам тавана на цялото помещение с гипскартон+вата,както и стената откъм прозореца за да предотвратя поне донякъде тези топлозагуби.

    - - - - - - - - - -

    А нещо друго някъде трябва ли да изолирам за да не измъчвам климатика?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #4

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Машината е много сериозна с огромно и тежко външно тяло и без да слагаш изолации ако не държиш отворен прозореца трябва да стопли тея 30 кв.Обаче за по малко пари може да вземеш все още една Nocria 14 ,би трябвало да топли колкото мицубишито но на по ниска цена аи я дават малко по икономична.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Ясно.Аз затова споделих,че преди да се вземе климатика мисля да изолирам тавана на цялото помещение с гипскартон+вата,както и стената откъм прозореца за да предотвратя поне донякъде тези топлозагуби.

    - - - - - - - - - -

    А нещо друго някъде трябва ли да изолирам за да не измъчвам климатика?
    Сложете задължително изолация на пода.Аз този "филм" го играх 1 зима и съм на 100% ясно.Съседът под мен беше оставил 2 прозореца цяла зима отворени "да излиза влагата зимата...", докато той беше в Англия... Ако нямате изолация на пода ще е много студен.Отделно климатика ще вдига със зор 21 градуса при температури 0 и под нула градуса.
    Сметките за ток ще са големи без изолация на пода ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Ако имаш височина слагай повече вата,защото 5 см е много малко,а и ватата е сравнително евтина.Колкото повече сложиш,толкова повече ще спестиш после от сметки за ток.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #7

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Здравейте.Спрял съм се на въпросния климатик.
    ...................................................................................................................................................... ...................................... Решил съм преди да взема климатика да изолирам тавана на помещението с гипскартон и вата - 4-5 см.
    Дали ще ме топли въпросния климатик ? - Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE
    Относно изолацията , съветвам те да не икономисваш - сложи на тавана 10см минерална вълна и парозащитно фолио с алуминиево покритие като Ал. да е отдолу към гисокартона .Ако нети позволява височината можеш да ползваш каменна изолация 5см и пак фолио .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik;709494
    [COLOR=silver
    [/COLOR]

    А нещо друго някъде трябва ли да изолирам за да не измъчвам климатика?
    Аз съм изолирал и вътрешните стени с дъски Rigitherm - http://www.rigips-bg.com/suho-stroit...toploizolaciya ,защото топлозагуби има и през тях . Нали са свъзани с бетонните плочи и с външните стени , та макар и малки загубите си ги има .
    Този пост е редактиран от mirandi; 02-01-15 в 17:21.
    Alexi и biro харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #8

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Със FH35VE спокойно си топля хол 35 кв. м.
    Последните дни навън си беше -3 -8 градуса, в стаята при зададени 24 си беше 23-24 градуса.
    Тухла, изолация отвсякъде, но имам едни френски прозорци 6 кв. м. правени по БДС....
    Ако апартаментът ви е средно топъл, тази 50-ка не би трябвало никакъв проблем да има.
    Единствената забележка, която имам е това "око", което нощем като няма присъствие икономисва топлене, ама сутрин при зададените постоянно 23-24 градуса е поне 2 градуса по-долу, аз съм го оставил на тих режим, и му трябва време да качи с два градуса. Тия авто режими изобщо не ги харесвам - quiet и това е . Даже се замислям да го изключа тоя датчик, ама хората го сложили за екстра, аз да го спирам....

    А иначе относно изолацията..... като купих апартамента съборих гипсокартона, измазах изцяло тухлите, конструкция, вата двойно, лично съм си играл преди да затворят картона майсторите да пъхам парчета където има дупка, наново картон, даже поставих контакти с детска защита. Онзи ден включвам щепсела за елхата и усещам през контакта духа леко
    .
    Този пост е редактиран от nikolayvarna; 02-01-15 в 23:05.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Ако имаш височина слагай повече вата,защото 5 см е много малко,а и ватата е сравнително евтина.Колкото повече сложиш,толкова повече ще спестиш после от сметки за ток.
    Значи височината на помещението е 2.55м и се опасявам,че при 10 см вата доста ще падне нивото.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Относно изолацията , съветвам те да не икономисваш - сложи на тавана 10см минерална вълна и парозащитно фолио с алуминиево покритие като Ал. да е отдолу към гисокартона .Ако нети позволява височината можеш да ползваш каменна изолация 5см и пак фолио .

    - - - - - - - - - -



    Аз съм изолирал и вътрешните стени с дъски Rigitherm - http://www.rigips-bg.com/suho-stroit...toploizolaciya ,защото топлозагуби има и през тях . Нали са свъзани с бетонните плочи и с външните стени , та макар и малки загубите си ги има .
    При височина 2.55 м,мисля да сложа вата 5 см и парозащитно фолио.Ще стане много ниско ако ватата е 10 см.За стените ще изолирам вътрешно тази откъм прозореца.Останалите стени,както и пода за по-натам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Машината е много сериозна с огромно и тежко външно тяло и без да слагаш изолации ако не държиш отворен прозореца трябва да стопли тея 30 кв.Обаче за по малко пари може да вземеш все още една Nocria 14 ,би трябвало да топли колкото мицубишито но на по ниска цена аи я дават малко по икономична.
    Ясно.А дали има някъде във форума детайлно сравнение между двете машини?Благодаря предварително.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #10

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Значи височината на помещението е 2.55м и се опасявам,че при 10 см вата доста ще падне нивото.

    - - - - - - - - - -
    При височина 2.55 м,мисля да сложа вата 5 см и парозащитно фолио.Ще стане много ниско ако ватата е 10 см.За стените ще изолирам вътрешно тази откъм прозореца.Останалите стени,както и пода за по-натам.
    В такъв случай използвай каменна(твърда) изолация на Knauf KR PVF от KNAUF INSULATION
    и парозащитно фолоио ОНДУТИС АL 90 / 150 http://www1.onduline.com/bg/bg-ondutiss-AL90 на таван и външна стена , по нататък можеш да облечеш останалите с Rigitherm 43 - http://www.rigips-bg.com/suho-stroit...toploizolaciya а на пода е добре да сложиш под финалното покритие ТЕРМОФЛЕКС® EPS - графит
    Този пост е редактиран от mirandi; 05-01-15 в 01:09.
    bobovo, T_O_B, tony34al и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    В такъв случай използвай каменна(твърда) изолация на Knauf KR POD EXTRA | Knauf Insulation Bulgaria
    и парозащитно фолоио ОНДУТИС АL 90 / 150 ОНДУТИС AL90/AL150 - пароизолационно фолио за покривни системи и външни стени (мансарди, тавани) на таван и външна стена , по нататък можеш да облечеш останалите с Rigitherm 43 - http://www.rigips-bg.com/suho-stroit...toploizolaciya а на пода е добре да сложиш под финалното покритие ТЕРМОФЛЕКС® EPS - графит
    Мерси много за изчерпателния отговор.А rockwool добре ли е също като вариант за изолация?

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #12

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Мерси много за изчерпателния отговор.А rockwool добре ли е също като вариант за изолация?
    Радвам се ако мога да помогна на някого в тази насока ( от 2001 работя в системата на низкоенергийното и пасивно строителство и нещичко съм видял и подочул ) С въпросната rockwool избягваме да работим , защото поляците я осраха отвсякъде в последните 5-6 години , няма плътността която имат Knauf и се троши страшно много . Е то и цената и отговаря на качеството де , но ако я имаш под ръка слагай . Те поляците и дават коеф. на топлопропускливост 0,39 ма реално е малко по голема . Все пак като взимаш фолиото вземи ОНДУТИС АL150 ,там топлинния одпор е много добър и ще компенсира по слабата изолация . Успех

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #13

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Радвам се ако мога да помогна на някого в тази насока ( от 2001 работя в системата на низкоенергийното и пасивно строителство и нещичко съм видял и подочул ) С въпросната rockwool избягваме да работим , защото поляците я осраха отвсякъде в последните 5-6 години , няма плътността която имат Knauf и се троши страшно много . Е то и цената и отговаря на качеството де , но ако я имаш под ръка слагай . Те поляците и дават коеф. на топлопропускливост 0,39 ма реално е малко по голема . Все пак като взимаш фолиото вземи ОНДУТИС АL150 ,там топлинния одпор е много добър и ще компенсира по слабата изолация . Успех
    Здравей,

    Искам да те питам относно KR POD EXTRA.На информационния лист на продукта пише, че е предназначен за подови конструкции. Това означава ли че става и за изолация на таван?

  17. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #14

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Здравей,

    Искам да те питам относно KR POD EXTRA.На информационния лист на продукта пише, че е предназначен за подови конструкции. Това означава ли че става и за изолация на таван?
    Става но аз бих изпозвал KR PVF която е с по нисък коефициент на проводимост

    Технически свойства
    Характеристика Единица мярка Стойност
    Коефициент на топлопроводимост λD W/mK 0,035
    Клас на горимост - A1 - огнеупорен материал

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #15

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Става но аз бих изпозвал KR PVF която е с по нисък коефициент на проводимост

    Технически свойства
    Характеристика Единица мярка Стойност
    Коефициент на топлопроводимост λD W/mK 0,035
    Клас на горимост - A1 - огнеупорен материал
    А не е ли по-удачно това?
    DDP-K | Knauf Insulation Bulgaria

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 25
    Последно: 30-11-13, 20:04
  2. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 20:25
  3. Странен проблем с климатик Митсубиши MSZ GE 35VA
    От hmarinov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-13, 18:39
  4. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-13, 23:33
  5. Нови инвертори на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-11, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе