Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69

Дайсекай 5 vs Емура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #1

    Дайсекай 5 vs Емура

    Здравейте!Моля да ме извинете,че правя отделна тема,но дилемата при избора на основен климатизатор за всекидневната е все още нерешена,а крайният срок за закупуването съвсем наближи...

    Местоположение - гр.Видин,външно тяло на 200м от р.Дунав при пряка видимост,3етаж и предпоследен,тухла,източно изложение,една външна стена с троен прозорец и балконска врата,18м2,45м3,алум.дограма,много добре изолирана стая,външна изолация-10см неопор,вътрешна-2см стириопор на външната стена + 5см каменна вата със средно висока плътност на тавана,дъбов паркет,тапети,бюджет 2000-2500лв преди КЕЕ.

    1.Форумният фаворит - Хиперинверторен климатик Toshiba RAS10PKVP-E/RAS10PAVP-E SUPER DAISEIKAI5 - 10300бту на отопление или по-мощният - Хиперинверторен климатик Toshiba RAS13PKVP-E/RAS13PAVP-E SUPER DAISEIKAI5 - 13700бту
    или
    2. Инверторен климатик Daikin FTXG25JW/RXG25K WHITE EMURA, Инверторни климатици и Климатици за дома - Инверторни климатици - 11600бту при отопление или по-мощният - Инверторен климатик Daikin FTXG35JW/RXG35K WHITE EMURA, Инверторни климатици и Климатици за дома - Инверторни климатици - 13700бту

    И двата климатизатори вече имат своите наследници,обаче за съжаление все още ги няма на родния пазар.
    Дайсекай 5 блести с нисък минимум + истинска плазма срещу поостарял дизайн+оплаквания за качеството на лагера на турбината.
    Емура блести със съвършен дизайн+не намерих никакви технически оплаквания срещу липса на плазма и .....
    Кой от двата избора ще работи по-добре при моите специфични условия-доста добра изолация и по-висока влажност от р.Дунав,и съответно с коя мощност?

    Благодаря предварително за съветите и препоръките!

    п.п.Тръбният път при монтажа ще е между 4,5-5м!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    ми и аз се чудя между БМВ и Рено ,ти кво ще ми препоръчаш

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Чудя се, някой гледа ли данните или само дизайна? Макар, че 5-та серия не бих я нарекъл грозна. Малко хора знаят, но на панела може да си сложат каквато искат тяхна снимка, или да продължат шарката на тапета и над машината.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #4

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Рено, със сигурност. Поне да не ме яд.

    - - - - - - - - - -

    Рено, със сигурност. Поне да не ме яд.
    Но като гледам цените, Тошибата е за предпочитане.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Понеже веднъж вече сме давали съвети по този въпрос, не знам каква е идеята - може би да се види дали си държим на мнението.
    А сериозно - не бих сравнявал машини от различен клас.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #6

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    По номинал 25 Емура превъзхожда 10 Даисекай,при по-големите са еднакви.Дайсекай превъзхожда по минимал и максимал.
    Кой ще е по-дуракоустойчив във времето и кой Дайсекай да избера "10 или " 13?
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    "Номинал" е разтегливо понятие. А минимум и максимум са точни числа.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    10-ка. За дурак ли се имаш за да искаш машината да е дуракоустойчива? Грабвай последното японско чудо, едва ли ще има друго.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #9

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Ако Тошибата беше по-скъпа от Дайкина с едни 500-600 лв, да се замисляш. Но при положение, че са почти на една цена не виждам какво има да го умуваш.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Виж сега, има един простичък начин да разбереш предварително как ще изглеждат нещата около Дунав и Черно море зимата: Отиваш с един кантар в магазина и мериш колко им тежат външните тела. Умножаваш теглото им по 60 или по 70. Полученото число ще ти е ориентировъчната топлинна мощност във ватове при -10 °С.
    Успех!

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    А защо не по 90... А-аа 90 беше правия ъгъл.

    П.С. Аман от шамани.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Не точно, две конкурентни машини на пазара с почти еднакви килограми. Едната е значително по-голяма от другата. Доста по-голям топлообменик. Просто на първата и тежи компресора много, или има тухли четворки.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #13

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Умувах го заради проченото в нета,че
    - Емура е мислена в Германия специално за Европейския климат,
    - Емура е с по-качествена пластмаса
    - Емура "25 е по-мощна от Дайсекай ''10 , 11600бту срещу 10300бту при отопление
    Коповете не ме интересуват,интересува ме надеждност във времето.
    Явно ще отнасям "10 Дайсекай,освен ако не посъветвате да се презапася с "13(притесняват ме мъглите по поречието на реката)
    Благодаря

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Ако беше питал преди 3 години, всички щяха да са за Емура. В днешно време въпросът ти е безсмислен.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: Дайсекай 5 vs Емура

    Сблъсъкът на Титаните: Ответен удар - Тошиба или Дайкин, Дайкин или Тошиба?...
    Интересно след още 3г., какви ли ще са теченията във форума?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе