Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Защо ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #16

    Re: Защо ?!

    Не е точно всичко, защото имам FTX JV 25 такава стая и под - 5 е ужас...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Отговор: Защо ?!

    Абсолютно същото помещение имам. Сега ако кажеш че е спалня занчи си точно като моя случай.
    Купих дайсейкай 6 по препоръка от форума, който работеше он-офф като конвенционален климатик въпреки обявения нисък минимум. При стартиране на вътрешното тяло турбината се развърта до максимум за секунда и след това си намаля скоростта и спането на такъв шум не е много комфортно. В допълнение пластмасите му пукаха много.
    Махнах дайсейкая, сложих мицубиши FD25VABH. Той също работи като конвенционален, но не можеш да разбереш кога тръгва, кога спира и дали изобщо е включен.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Защо ?!

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Баси, Еди, кви сме щастливци и късметлии. Моите също топлят
    И ние веднъж късмет на имаме.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Отговор: Защо ?!

    хубо де...във форума има достатъчно коректни търговци и монтажници,що не ползвате техните услуги.или си мислите,че евентуално плащане на пътни разходи са излишен раход.има колеги от софия,плевен,пловдив и все някой ще е близо до вас.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #20

    Отговор: Защо ?!

    И в Шумен си има достатъчно кадърни хора. 10 часа ми монтират климатика, замазват дупки, извеждат тръби по 3-6 метра за конденз, висят на вишки и накрая и 200 лева ги е срам да кажат! Такива ги няма и във форума.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 14-10-14 в 15:36.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #21

    Отговор: Защо ?!

    Като ползвател на дайсейкай5 мога да кажа че наистина топли.За шум незнам ,за мен е безшумен като се има впредвид че е над спалнята.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #22

    Отговор: Защо ?!

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Абсолютно същото помещение имам. Сега ако кажеш че е спалня занчи си точно като моя случай.
    Купих дайсейкай 6 по препоръка от форума, който работеше он-офф като конвенционален климатик въпреки обявения нисък минимум. При стартиране на вътрешното тяло турбината се развърта до максимум за секунда и след това си намаля скоростта и спането на такъв шум не е много комфортно. В допълнение пластмасите му пукаха много.
    Махнах дайсейкая, сложих мицубиши FD25VABH. Той също работи като конвенционален, но не можеш да разбереш кога тръгва, кога спира и дали изобщо е включен.
    По-добре да работи в On - Off режим, но високо ефективен и топлещ, отколкото да поддържа някакъв абсолютно неефективен минимум с COP, я има, я няма и 3. Никакъв проблем не е за инвертора или компресора. Това, че след старт развърта на максимум, е абсолютен бъг. Разваля комфорта. Пукането на пластмасите най-вероятно се е дължало на вътрешно напрежение в тялото. Тръбите трябва свободно да излизат навън или на страни, без да натискат вътрешното тяло. Не всеки може да го направи, иска си 2-ма души.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #23

    Отговор: Защо ?!

    Аз пък предпочитам да не ми работи ON-Off, предпочитам да ми е на минимум, както е при Дайсейкай 5. Според мен работа на Он-Офф с висок коп харчи повече ток, отколкото един прецизен минимум. 5-та Дайсейкай не се развърта на макс след тръгване и не разваля комфорта предполагам че 8-та не е по-зле от нея. След 3 зими на Дайсейкай 5, като чуя някой да ми хвали On-Off работа на инверторен климатик и че я предпочита пред работа на минимум ми звучи несериозно. Естествено пред мъркащ минимум на Дайсейкай5 предпочитам безшумен Он-Офф, за спалня става въпрос. На минимум ще е в преходните сезони, после като стане студено климатика не ти работи постоянно на минимум...и така и копа се променя. Изобщо колкото и да е неефективен климатика на минимума, а това е нещо много относително, е по-икономично от Он-Офф с висок коп /мое мнение/.
    А пък ако включим и някой друг излишен дефрост, тогава нещата с копа и икономията много се размазват... като монитор на ниска резолюция.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 15-10-14 в 13:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #24

    Отговор: Защо ?!

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Според мен работа на Он-Офф с висок коп харчи повече ток, отколкото един прецизен минимум.
    Каква ти е логиката? Нали докато е Офф не харчи (само 10-15 вата стендбай).
    Ниския минимум има един гаден ефект - подухва хладно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #25

    Отговор: Защо ?!

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Естествено пред мъркащ минимум на Дайсейкай5 предпочитам безшумен Он-Офф, за спалня става въпрос.
    Тук си противоречиш. Предпочиташ он/оф за спалня, пък за хол - не. Защо? Вярно е, че при он/оф климатикът влиза в преразход, ама колко да е на месец -5лв.!? Е, кое е по-важно в твоят случай - на теб да ти е комфортно или че ще дадеш примерно 5 лв. отгоре?

    Тази тема с минимумът на топло е дъвкана безкрайно и всичко опира до субективност.

    P.S. 5-цата е много балансирана машина откъм минимум. Нискък минимум на охлаждане, нисък минимум в преходни сезони и климатични аномалии /особено полезно за нашият климат/ и висок минимум под 2 градуса. Е, по мой вкус щеше да е перфектен под 5-6 градуса да става висок, ама да не прекаляваме.
    Този пост е редактиран от pilot; 15-10-14 в 15:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #26

    Отговор: Защо ?!

    Относно дилемата, ето какво мислят в Швеция и Норвегия по въпроса:
    Nye Toshiba-varmepumper testet - Forbrukerrådet.no
    http://www.forbrukerradet.no/annet/t...ts=141e0cd4025
    В България DaiSeKai най-харесван, в Норвегия Mitsubishi Electric повече си го тачат. Явно пазари много, потребители много, вкусове още повече.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #27

    Отговор: Защо ?!

    Каква ти е логиката? Нали докато е Офф не харчи (само 10-15 вата стендбай).
    Ниския минимум има един гаден ефект - подухва хладно.
    Логиката ми е, че докато не работи климатика стаята изстива и се получава едно колебание в температурата, макар и минимално, което догонване предполага повече енергоразход, макар и с малко по-добър КОП, който според мен не компенсира. Това е основен коз на компаниите когато правят рекламни брошури. Както многократно е посочван примера с кола която се кара с постоянна скорост и такава с по-висока и после с по-ниска скорост, тази с постоянната ще даде по-нисък разход. Нали това е и идеята на инжинерите да създадат инверторен климатик, който при работа да прави отклонение от температурата 0гр., какъвто е Дайсейкай 5, при работа он-офф се връщаме на конвенционален принцип, който е доказал се по-енергоемък. Съгласен съм и на обратното стига да го докажем. При мен не подухва хладно защото оборотите на турбината толкова намалят, че едвам се усеща полъх, който се различава от т.нар. във форума веене...подухване, просто хората от Тошиба са го изчислили дебита, така че да е комфортно.

    [QUOTEТук си противоречиш. Предпочиташ он/оф за спалня, пък за хол - не. Защо?][/QUOTE]

    Твърдя го защото имам впредвид конкретен случай, с конкретни модели, 5-та на ниски обороти мърка, което е недопустимо и изключително дразнещо /когато ти е в спалнята над главата например/, за сравнение климатикът ми в спалнята е Мицубиши Ге25, той горкият е класи под Тошибата, но ми харесва защото на тих режим е много по-тих, НО има ненужни дефрости, за това също дразни съня. За спалня още повече предпочитам нисък минимум, но това е просто едно от условията, Защото всичко е субективно.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 15-10-14 в 17:42.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #28

    Отговор: Защо ?!

    Е хайде сега колебания в температурата, пълни глупусти. При работа в он-офф хубавите климатици поддържат много точно зададената температура. Енергията отдадена за 1 час в дадено помещение е една и съща при климатик с висок или нисък минимум, просто единия го прави на прорции.

    Колкото и да си намаля духането тошибата пак се усеща неприятен хлад. Една тошиба преди време ми духа във врата в едни познати. Не беше дайсейкай, но пак с нисък минимум.
    Жоро, твоето GE25 е по-евтино от петицата и все пак е по-комфортно в спалнята.
    Сигурно тошибата е много хубава за отопление на всекидневна, където не се спи или за офис. Само да не беше този нисък минимум дето духа хладно.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #29

    Отговор: Защо ?!

    Това за хладното духане е мит. Лично съм водил невярващ съфорумец вкъщи! Беше слушал легендите за шумните машини, дето духали хладно и работели като парен локомотив. Завари машината работеща, без грам звух, духаща приятно топло. След това си взе две машини. Ако влиза още тук, той знае кой е, може да потвърди. Най-малкото ако има проблеми с машината досега да съм я сменил сто пъти с друга. Както се вижда от подписа ми, нямам такова намерение.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #30

    Отговор: Защо ?!

    Не съм съгласен, че е мит...ти си го завел, ама на минимум ли работеше?

    Аз не мога да разбера, що се впрягате...форум, всеки си има мнение. На един му духа хладно, на един приятно топло, на някой може да му духа пък горещо. Това се казва субективност! Ще кажеш, че никой не се е оплакал, да ама на н-брой потребители ще се намира някой да е наопъки...е, не му ли е важно мнението?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 20:29
  2. Защо?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 17
    Последно: 03-05-04, 13:25
  3. Защо??
    От Waverunner във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-03, 01:24
  4. ЗАЩО???
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-03, 23:31
  5. Защо....
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 27
    Последно: 03-09-01, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе