Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree9Одобрявам

Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #1

    Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Здравейте, търся помощ за избор на климатик. Поради затрудненото финансово състояние на този етап, се колебая между Treo CS-H09Ut1 или Daewoo DSB-F0975LH-V( уж инверторен) Двата климатика са с безплатен монтаж и евтини, затова се спрях на тях(а и мисля, че ще е по-добре от духалката).
    Помещението за което ще се ползват е около 13кв/м (28м3) и малко антренце 6кв/м. Мисля че и двата ще успеят да стоплят, но кой избор ще е по добър?
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    И 2-та са подобие на климатик.Падне ли под 0-та се радвай само стаята от 13м2 да стопли не пък и антренцето.Успех !!!

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    То е ясно, че не стават за нищо, но нямам избор, другия вариант е да се топля на духалка, която няма шанс да стопли помещението дори при сегашните температури. В крайна сметка поръчах ей тая 12ка - DAEWOO DSB-F1275LH-V
    Пък догодина ще търся нещо по качествено.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Това беше климатика за теб : Инверторен климатик Toshiba - 61094968 | Електроника, битова техника - Климатици, отоплителни уреди, бойлери
    хем ще ти беше топло хем икономично, но като бързате да копувате боклуци после ще си носите последствията.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    То че е по-добър е по-добър,но с моя имам 2 години гаранция, а с този втора ръка си е риск колко ще работи..

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Със сигурност много повече от този.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Догодина ще търся нещо по-добро и качествено, засега мога да отделя 700лв (общо с цената за монтаж) затова нямам голям избор.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #8

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Трябваше да вземеш нещо на изплащане

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    ако не си го платил,взимаш 700 лв. късаш ги и ги хвърляш-същия ефект ...................

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Е чак пък толкова да е зле положението. Имам познати с евтина китайска конвекционалка 9ка, без проблем затопля 24кв хол( апартамент). Сметката им доста намаля (110лв)в сравнение с момента когато се грееха на духалка(300лв) а и е по топло в тях. Вече две години са с този климатик и нямат проблеми. Така че всичко е въпрос на късмет с китайската стока. А иначе още не съм го платил, поръчах го онлайн и чакам до два дни доставката с наложен платеж..


    Аз сега съм с една духалка,която харчи 850в(имам ватметър на контакта) на отопление на 1ва степен.Направил съм я с реле на всеки час да се включва за 30 минути и да спира за 30 минути. Вътре е 21 градуса при 4 навън. Като стане по студено незнам дали ще ме топли дори. Плащам около 70лв само за нея при това потребелние. С климатика колкото и да е зле, смятам че поне на 45лв ще ми падне сметката, което ще е ОК. А пък и по топло ще е.
    Този пост е редактиран от vectrababa; 04-11-14 в 11:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Цитат Първоначално публикувано от vectrababa Виж публикацията
    Е чак пък толкова да е зле положението. Имам познати с евтина китайска конвекционалка 9ка, без проблем затопля 24кв хол( апартамент). Сметката им доста намаля (110лв)в сравнение с момента когато се грееха на духалка(300лв) а и е по топло в тях. Вече две години са с този климатик и нямат проблеми. Така че всичко е въпрос на късмет с китайската стока. А иначе още не съм го платил, поръчах го онлайн и чакам до два дни доставката с наложен платеж..


    Аз сега съм с една духалка,която харчи 850в(имам ватметър на контакта) на отопление на 1ва степен.Направил съм я с реле на всеки час да се включва за 30 минути и да спира за 30 минути. Вътре е 21 градуса при 4 навън. Като стане по студено незнам дали ще ме топли дори. Плащам около 70лв само за нея при това потребелние. С климатика колкото и да е зле, смятам че поне на 45лв ще ми падне сметката, което ще е ОК. А пък и по топло ще е.
    СУС БРЕ,НЕ ГОВОРИ ГЛУПОСТИ..............АНАТЕМА,АНАТЕМА,АНАТЕМА.................ТВА СА ПРИКАЗКИ ПОД ШИПКОВИЯ ХРАСТ

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Глупости е кое, че 9ка грее 24кв хол или не вярваш за сметките? Апартамента е в София,можеш да се увериш лично как Midea MSY-09HRN1 се справя. А за сметките- тяхната конвекционалка харчи на макс 1.2Кв (0.4кв до 1.1кв) по характеристики. Сметни ги за 16ч дневна (4лв) и 8ч нощна тарифа(1.50лв) прави общо 5.5 за 24часа. по 30дни е 165лв, но това е ако работи на макс стойности, което съм сигурен че знаеш няма как да се случи( освен ако не са на отворени прозорци)

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    ВИЖ СЕГА ВЕКТРА-ОПЕЛ има една наука ФИЗИКА.................МОЛЯ ТЕ НИДЕЙ,то ЯПОНКА не би стоплила тези кубатури...............аз пък с всичко на ток и 3 КЛИМИ ПЛАЩАМ.......170 ЛВ....................МООООООООООООТО ТА ЗАМОЛВАМ.............аз съм ползвател.нека спецовете се включат и му обеснят.............особено ВЕЛЕВ
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 04-11-14 в 12:34.
    XOPMOH одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #14

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    Твоята 850 ватова духалка ако работи на макс (тоест 60 минути на час) ще ти изхарчи 120лв. по-икономична от мидеята. Дори ще те топли и зимата при -15 градуса за разлика от мидеята.
    DUNDURMA и XOPMOH харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #15

    Отговор: Съвет за избор на климатик- Treo или Daewoo

    БИРО......АНТИХРИСТ ТАКЪВ............

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик TREO инвертор.
    От Kochevklima във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-15, 14:41
  2. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  3. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе