Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell

Смяна на компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Смяна на компресор

    Въпроса се отнася за конвенционален климатик Хайер 22-ка - на R410A , с компресор Тошиба.
    Поради липса на правилния компресор /за 22-ка/, може ли да се замени пак с компресор Тошиба, но с мощност за 18-ка, или 24-ка?
    Какви ще са последствията след това за работата на цялата система, как ще се държи като цяло и кой вариант ще е по-удачен - с по-малкия или с по-големия компресор?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #2

    Отговор: Смяна на компресор

    Важното е да можеш да поддържаш работните налягания във системата за даденият тип фреон. за 410 това са 5 атмосфери в ниската част и 40 във високата си част... за да имаш нормална кондензация и изпарение.

    Друг компресор има друга производителност, ако не си със автоматично ТРВ може да се наложи да буташ капилярката за да докараш наляганията във системата...

    Компресор с голяма хладилна мощност е равно на големи топлообменици, може да започне да ти замръзва изпарителя....

    Въобще има много възможности, разгледай ги всичките, и ги обмисли добре преди да престъпиш към действие..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Смяна на компресор

    Благодаря за мнението.
    То намерих и компресор за 22-ка но е доста по-скъп от другите два, та затова се замислих дали ще е възможна замяната му с друг.
    Иначе, лично аз няма да го сменявам - има си хора специалисти за това и такъв ще търся.
    Ако имате в предвид някой добър техник от форума / от София / който да може да свърши тази операция, ще се радвам да го споделите.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Смяна на компресор

    Според мен е безсмислена инвестицията в този климатик. По-добре го махни и вземи нещо ново. Сега ще дадеш пари за компресор, утре ще се скапе нещо друго и като няма с какво да се замени или пък е скъп ремонт ще трябва да го изхвърлиш заедно с новия компресор.
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Смяна на компресор

    Доста време продавах компресор митсубиши 12 р22 , ама никой не го искаше. Онзи ден един техник дойде и ми брои веднага парите за него.
    Аз си търся Р410А без да имам и идея колко струва .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #6

    Отговор: Смяна на компресор

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Според мен е безсмислена инвестицията в този климатик. По-добре го махни и вземи нещо ново. Сега ще дадеш пари за компресор, утре ще се скапе нещо друго и като няма с какво да се замени или пък е скъп ремонт ще трябва да го изхвърлиш заедно с новия компресор.
    Прав си - вече го смених /писах в темата "Помогнете в избор на климатик"/.

    Обаче точно този модел на Хайера, работи много добре и бях доста доволен.Седем и половина години ,без сериозни проблеми. Смених само едни моторчета на клапите за странично регулиране и преди 4 месеца сложих чисто нова турбина за 50лв., защото докато работеше, реших да забърша едни петна при клапите и закачих ламелите на турбината и няколко се счупиха.
    По принцип,целия климатик навремето струваше 1050 лв. ,а сега смяната на компресора излиза към половината на тази цена - та това ме спира.Ако намеря по-евтина оферта, ще го оправя, ако не - ще замине.
    Затова и питам тук, за някакво предложение.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на компресор - Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От Феникс във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-13, 16:56
  2. ОСАКА 60 - смяна на компресор
    От mjechev във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-10, 18:46
  3. Смяна компресор на LG
    От taralion във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 12-11-07, 10:41
  4. Смяна компресор на хладилник
    От PATRIOT BG във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе