Резултати от 1 до 9 от общо 9

Смяна компресор на LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Смяна компресор на LG

    Предстои ми да ми подарят климатик LG (18 или 24-ка) с изгорял трифазен компресор. Възможно ли е да се смени компресора с монофазен, защото за където съм го замислил няма трифазен ток. Ще се разполага с голяма серпентита и от там няма ли да му се вдигне СОР, макар и с малка мощност на работа? С колко ще намалее мощността му, ако изобщо става това начинание?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #2

    Re: Смяна на компресор

    Смятам че няма да имаш проблеми ако си сложиш малко по мощен компресор

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Смяна на компресор

    Според мен си се захванал с доста трудна задача, от трифазен да го направиш монофазен, но щом е подарък си заслужава да се пробва, лошото е че ЕЛ-ДЖИ не се славят с добри климатици...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: Смяна на компресор

    Понеже на 7, 9, 12-ки телата са еднакви та аз си мисля, че като разполагам с голяма охладителна площ и малка мощност ще постигна голям СОР или се лъжа?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Смяна на компресор

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Предстои ми да ми подарят климатик LG (18 или 24-ка) с изгорял трифазен компресор. Възможно ли е да се смени компресора с монофазен, защото за където съм го замислил няма трифазен ток. Ще се разполага с голяма серпентита и от там няма ли да му се вдигне СОР, макар и с малка мощност на работа? С колко ще намалее мощността му, ако изобщо става това начинание?
    Може компресора да е трифазен, но климатика да е монофазен. По точно да е инвертро. Смяната на компресора ще ти струва доста парички. Наистина ако топлообменниците са по-големи ще се вдигне COP-а.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Смяна на компресор

    Да и работи на 75% от мощността си.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: Смяна на компресор

    Свързвал съм по този начин ел. двигател, но мощността му много спада, особено при първоначално ускорение. Така че как е по добре - да търся трифазен, но свързан монофазно или монофазен. Как ще е икономически по изгодно? С колко ще падне мощността на климатика в двата случая ако го приемем, че е 24-ка?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re: Смяна на компресор

    Търси монофазен.Трифазен няма да тръгне под налягане.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #9

    Re: Смяна на компресор

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Свързвал съм по този начин ел. двигател, но мощността му много спада, особено при първоначално ускорение. Така че как е по добре - да търся трифазен, но свързан монофазно или монофазен. Как ще е икономически по изгодно? С колко ще падне мощността на климатика в двата случая ако го приемем, че е 24-ка?
    Сигурно никой не го е правил още. Ти май ще си първият, ако е успешно сподели впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на компресор
    От emicha1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-14, 15:16
  2. Смяна на компресор - Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От Феникс във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-13, 16:56
  3. ОСАКА 60 - смяна на компресор
    От mjechev във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-10, 18:46
  4. Смяна компресор на хладилник
    От PATRIOT BG във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе