Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #1

    MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Здравейте,притежавам MIDEA MSG-09HRDN1,монтирана преди 3год.и обслужвана редовно по гаранционните изисквания(за последно началото на това лято).Използва се при домашни условия във кухня 11м2-стени и таван със 5см каменна вата и гибсокартон,2бр.pvc-дограма(на терасата и вътре)и нова врата към коридора.Закупих този модел със идеята да отоплявям помещението,но още първата зима започна да трупа лед на външното тяло,като по мои дълги наблюдения това се получава поради кратко време на размразяване,включва се режима за около минута,разскрежава тялото малко отгоре,по средата,а отдоло на около 20-25см от дъното на тяното ледът си остава.По този начин се трупа все повече.Няколко пъти идва монтажника,на когото обясних всичко подробно за работата на климатика.След първото посещение и проверка на климатика ми каза,че всичко е наред, и като видя,че натрупа повече лед да го изключа и да го залея полека с няколко шишета топла вода.След последното посещение ми каза,че мидеите така били.Мисля,че не е прав и причината за краткото разскрежаване е друга.През изминалата седмица имаше низки температури и висока влажност,след поредното обледяване на външното тяло забелязах,във продължение на цял ден не се включва на размразяване и така натрупа дебел слой лед по цялото тяло.Изключих го и след 2 дни се размрази от топлото време.Сега пак работи и топли перфектно,но ме притеснява,за това,че не се включва да разскрежава.Въпреки вледяванията климатика не е спирал топли,но през летният сезон се наложи да го използвам и отказа да тръгне на охлаждане.Тогава направих няколко опита за стартиране на режима,след изключване от мрежата смяна на режимите със изчакване и др.Резултата беше работа само на отопление.След изключване от мрежата и повторно включване,компресора се стартира за около 10сек и после спира.След дирекна смяна от режим отопление на охлаждане,веднага компресора се изключва и повече не тръгва,остава само винтелатора на външното тяло да работи. Сега,обаче тръгва на охлаждане без проблеми и охлажда много добре. Oбръщам се към вас и ви моля за отговор,каква е възможната причина-ни за краткото време на разскрежаване и тоталния отказ за режим на разскрежаване?Замерих 2 датчика на външното и вътрешното тяло,показват стойности,но незнам какви трябва да са те,при различна температура?Кой от тях отговаря за разскрежаване?Малко смешено се получава,имам климатик за отопление през лятото и охлаждане през зимата.След посещение на няколко фирми за климатици и описване на проблемите,отговорите навсякъде бяха:нямало смисъл да ми взимат пари,пак нямало да бъда доволен,защтото мидеите били така и да си закупя нов от доказана марка.Вярвам във вашата компетентност.БЛАГОДАЯ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #2

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Като всеки евтин клас климатик когато го вземеш или ще останеш тотално очарован или тотално разочарован..

    Заради големият си производствен толеранс на евтините машини там всичко работи на тънката граница на абсурда, явно твоя климатик я е преминал тази граница, и вече не работи...

    Всеки опит да го оправиш ще е едно напразно наливане на средства в това начинание..
    Абсолютно липса на всякакъв технически съпорт на тези климатици няма части никакви... Ако ти трябва платка на управлението какво правим тогава..

    Това е мое мнение, нека се изкажат и други..

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Благодаря Савов,явно сте прав,затова няколко техника отказха да се занимават и ме светват за нов.Явно се опитвам да съживя "мъртвец"от самото си раждане, но след всичките "грижи"полагани от мен(като мръзнене по терасата със шише топла вода),искам да опитам,колкото и мазохистично да звучи.Имам елментарни познания по ектротехника и искам де се опитам,пък ако не стане ЗДРАВЕ ДА ИМА.Търся професинални мнения,за да преценя дали си заслужава занимавка от моя страна,но незнам от къде да започна.Надявам се някой от форума да се е срещал със подобни проблеми на същият модел и ако са лесно отстраними да сподели.МIDEA нвлязоха масово в БГ,както GOLF 2 преди години, не ми се вярва само аз да съм еинствения "заблуден"собственик на тоз модел,затова рзчитам на някаква помощ.Имам и още една надежда,че проблема е решим,защото не намерих никъде написано за подобни проблеми със този модел,което ме навежда на мисълта,че може да се поправи,ако си заслужава.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Виж тук в сервизното пише какви са условията за влизане в дефроз. А датчиците се свалят и мерят на стаина температура например 20гр. И гледаш в таблицата дали одговарят.
    https://www.dropbox.com/sh/3pw03zqow...aCeKJjoaa?dl=0
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 08-12-14 в 21:40.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #5

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Тея брангии мидеите нямат ли селф-тест някакъв с мигащи лампички или с кодове на дисплея, нещо което да те насочи, в някаква посока.. или всичко опира до човъркане....

    То малоумното нео (Всъщност неото е чиго ) има диагностични кодове, е вярно че бутона е скрит под капака....

    Не ме разбирай погрешно стискам ти палци, да се справиш.

    MIDEA MSC-09HRDN1-QD0(E) SERVICE MANUAL Pdf Download.
    Този пост е редактиран от Trayan Savov; 08-12-14 в 22:10.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Има кодове но при промяна на стоиност на датчик не ги лови грешката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията

    То малоумното нео (Всъщност неото е чиго ) има диагностични кодове, е вярно че бутона е скрит под капака....
    Не знам дали е малоумно Нео-то, но моето няма бутон под капака, а грешките се изписват на дисплея. Примерно:
    E1 - Проблем със сензора на температурата (или връзка с него) на входящия въздух на вътрешното тяло
    E2 - Проблем със сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника на външното тяло
    E3 - Проблем със сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника навътрешното тяло
    E4 - Проблем при работата на турбината на вътрешното тяло

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #8

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Има има сложи очилата и пак погледни

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Досега 2 пъти ми е изписвал грешка Е2 /без да натискам никакви бутони/ и съм сменял датчика. Това са и единствените му ремонти за 9+ години.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #10

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    става не знам дали на всички неота е така но, отваряш капака има един малък бутон 1мм натискаш го и влиза във селф фиагностик тест, и ако има записан еррор го показва...

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Моят няма. Под капакът има само бутон "Auto".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #12

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Моят няма. Под капакът има само бутон "Auto".

    според мануала
    Emergency key function
    There is a forcible execution key on the panel of indoor units and the air conditioner can run by pressing the key when
    the remote control is out of work or missing.
    When pressing down the forcible execution key, then power up and enter the self-check program.7771277H.jpg
    Този пост е редактиран от Trayan Savov; 08-12-14 в 23:13.
    SPSt одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #13

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Измерил си външните датчици, а не каза при каква температура - колко килоома дават?
    Според написаното от теб и алгоритъма на дефроста следва че Т3 - тръбният датчик на външното тяло показва повече градуси (има по-малко съпротивление от нормалното).
    Аз бих го преместил там където след дефроста остава най-много лед на първо време.
    Ако дефроста не се удължи и е неефективен - тогава бих добавил опитно съпротивление последователно на него.
    Хубаво е да се измери колко килоома показва при около 5 гр. външна примерно.
    Успех!

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    според мануала
    Emergency key function
    There is a forcible execution key on the panel of indoor units and the air conditioner can run by pressing the key when
    the remote control is out of work or missing.
    When pressing down the forcible execution key, then power up and enter the self-check program.
    Възможно е, но не ми си е е налагало да го ползвам, понеже грешката се изписва директно на дисплея, при проблем.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #15

    Отговор: MIDEA MSG-09 HRDN1-ПОМОЩ

    Колега вече 3 дена никакво развитие, аз следя темата с интерес какво стана тръгна ли климатика, или се пресели във вечнозелените фреонови полета на валхала...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външна платка MSG 12 HRDN1
    От NICE-M във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-14, 10:32
  2. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  3. Въпрос за MSY 12 HRDN1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-12, 22:45
  4. Мидея MSR 18 HRDN1 или Дайкин FTXN 50?
    От кубинеца във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-12, 22:01
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-11-11, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе