Резултати от 1 до 12 от общо 12

Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #1

    Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Здравейте, мисля да си сложа климатик за преходните сезони и за допълнение към печка на твърдо гориво зимата. Помещението е около 30 м2 доста разчупено (хол+всекидневна+бокс) на 2.5м височина. Изложението е западно с PVC дограма (най-евтината) май около 8-9 м2. Мансарден апартамент - тухла с външна изолация. Целя се в температура около 23 градуса (зимата). Кой от двата ще ми препоръчате, като разликата в цената е около 300 лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #2

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Това в кой регион на БГ е? Че има разлика дали е в Петрич или в Драгоман...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #3

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Под липите (Ст. загора) ще работи машинката. Обикновенно е мека зимата при нас. Дните с темп. < -15 С се броят на пръстите на ръцете. Падат мъгли но не е като Нова Загора или Раднево.

  5. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #4

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Сега що се отнася до марките е нещо като Мерцедес и Москвич. Аз съм що годе подобни условия. Апартамента ми е подобен на твоя, но не е тавански. От всякъде е отопляем (в смисъл от другите апартаменти), само едната ми и то най-дългата стена е на калкан, но е частично слепена със съседната сграда. Тухла четворка и е без топло изолация. Има ПВЦ дограма, но е една от най-скъпите и хубави. Климатика е Дайкин Уруру-Сурара и в момента на закупуването му беше 3000лв. От Варна съм и съм изключително доволен от неговата работа целогодишно. Ползвам го изцяло за отопление през зимата и частично за охлаждане през лятото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #5

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Условията при теб май не са съвсем като при мен. Топлят те от всякъде (най-важното отгоре) мен от никъде. Външната ми стена е с изолация, НО 1/3 от площа е в прозорци с лоша дограма. А климатика от който си доволен е 2 пъти по-скъп от тавана на моя бюджет. Иначе от поста ти разбирам, че си доволен от марката. Май и аз натам клоня ама ще видим.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Вземай Дайкина,няма място за сравнение с Мидея. И гледай след цифрата 50 да има буква L,сглобката е малайзийска .Поне така твърдят вносителите...

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Въпросната мидея 18-ка е с възможностите на 12-ка или 14-ка от марковите климатици и в никакъв случай не може да се сравнява с коя да е 50-ка или 18-ка. Така че въпросът е напълно излишен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    кубинец купи си дайкина,но не китайската версия а FTX 50GV.по-скъп е но е и доста по-добър.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #9

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Мого скъп ми идва. 2000 лв е най-ниската цена, която намерих, тръгнах с бюджет около 1500 лв. Ама то май все така става. Като изключим, че единия (ФТХН) е произведен в Китай има ли голяма разлика в технологично отношение (н.п. разход, мощност, шум, конфорт на ползване)?
    И ако изчакам до есента (септември, октомври) дали няма да поевтинеят малко тея дайкини, че да взема по-качествения?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    До сега аз не съм видял нещо да поефтинява всичко върви нагоре до кога?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #11

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Моя за 3г. не е поевтинял изобщо. Иначе да сравняваш Дайкин с Мидея е все едно в една каруца да впрегнеш кон и куче

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?

    Миналогодишният FTXN 50 се оказа мн. добра машинка, проблеми никакви с него нямаше.
    Сегашната FTXN50 e с огромно външно тяло 53кг, по голямо е и от FTX50. Ако се съди по размера трябва огън да хвърля.
    Това в рамките на шегата но Дайкина си е Дайкин, все пак контролират туй онуй след като се произвежда в техни заводи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна платка MSG 12 HRDN1
    От NICE-M във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-14, 10:32
  2. зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение
    От valen79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 82
    Последно: 22-12-13, 10:28
  3. Въпрос за MSY 12 HRDN1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-12, 22:45
  4. Мидея MSR 18 HRDN1 или Дайкин FTXN 50?
    От кубинеца във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-12, 22:01
  5. Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?
    От stelaartoa във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-12, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе