Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 110
Like Tree26Одобрявам

IR контролер за управление на уредите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #16

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    При последният ъпдейт ми излезе, че има нова версия на фирм-а. Започнах ъпдейта и интернета спря. Сега имам триъгълна пластмаса

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #17

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Много съжалявам, че така се е получило. Аз си го поръчах на доста добра цена от BroadLink RM-home 2.4GHz Wireless Wi-Fi IR Home Appliances Control for IPHONE / Android Phones(329827) - Dealx.mymall.bg .
    Не е Pro версията, но в момента ключовете и контактите, които се управляват с радиовълни не се предлагат в България, защото са несъвместими механично с нашите стандарти. Докато започнат да се предлагат, мисля да ползвам по-евтината версия. По принцип на мен ми трябват 3 устройства и се сетих, че няма нужда и трите да са Pro версии. Достатъчно е само едно от трите да е такова, за да управлявам всички контакти и ключове вкъщи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #18

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Излезе нова версия на контролера, по-компактна и на по-ниска цена (поддържа само IR):
    NEW Upgrade Version Broadlink RM Mini 3 Black Bean Smart Home Wifi Universal IR Smart Remote Controller at Banggood
    Току-що си го поръчах. Със стандартна доставка, застраховка и проследяващ номер ми излезе 25.01 BGN.
    Като ми пристигне ще напиша и отзив.
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 10-08-16 в 13:34.
    kokovox одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #19

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    И аз използвам това устройство (по-голямата про версия) от няколко седмици. Хардуера е добър, но апликацията иска още работа. Предпоследния ъпдейт беше кошмарен, но го оправиха след няколко дни. Аз го използвам като Интернет дистанционно за климатик, но работи и с телевизори и други устройства с дистанционно управление. Апликацията все още засича чат пат, но е поносимо. Този модел го има ввче и в emag.bg.
    Този пост е редактиран от kokovox; 22-08-16 в 23:31.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Пробва ли контролерчето?
    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Излезе нова версия на контролера, по-компактна и на по-ниска цена (поддържа само IR):
    NEW Upgrade Version Broadlink RM Mini 3 Black Bean Smart Home Wifi Universal IR Smart Remote Controller at Banggood
    Току-що си го поръчах. Със стандартна доставка, застраховка и проследяващ номер ми излезе 25.01 BGN.
    Като ми пристигне ще напиша и отзив.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #21

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Пробвах го, но забравих да пиша...
    Работи отлично. Холът ми е дълъг почти 8 метра и половина и управлява Мицубишито перфектно. Работи изключително бързо: около секунда от подаване на командата от телефона до изпълнението и. Има опция за заключване, така че да е достъпно само само от твоя телефон. За тези пари, според мен няма какво повече да се желае.
    Трябва само да се купи хубаво захранване 2А и в никакъв случай менте!
    Аз си купих това (спечеленият от мен търг):
    Belkin Fast 2 4A Mains Charger Micro USB Cable for Android Samsung | eBay

    Сега мисля да си купя и по-големият му събрат, но чакам да излезе (ако не е излезнала вече) новата му ревизия.
    Екстрата, която искам да му ползвам е вграденият температурен датчик.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #22

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    И аз си поръчах 5 броя от въпросното и ги чакам. От Banggood до София обикновено идват нещата за 3-4 седмици!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #23

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    С Broadlink RM Mini 3 може ли да се прави седмична програма по часове?

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #24

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    С Broadlink RM Mini 3 може ли да се прави седмична програма по часове?
    Може!
    Искаш да гъделичкаш дайсейкая да не забива ?!?
    Това е един от начините.
    Също можеш да накараш мидея да не дефроства на 40минути като например на всеки 39 минути го спираш и пускаш, като на всеки да речем 5 цикъла по 39 минути го оставяш да работи 78 минути (за да направи дефрост) - така ще дефроства например 5х по-рядко.
    И много други неща могат да се правят, възможностите са безкрайни...
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 19-10-16 в 10:42.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #25

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    При мене не забива и дефроста е рядкост, но седмичен таймер нямам. А тази нова версия с температурният датчик ще позволява ли елементарно логическо управление? Примерно "ако стайната стане под 20 градуса увеличи градусите на климатика на 24"

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    Пещера
    Мнения
    5
    #26

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Здравейте колеги, от скоро и аз си закупих ПРО версията на Broadlink и не го използвам за климатик а ще го включа към ролетните щори но искам да попитам може ли чрез приложението Е-контрол да се извади температурата в помещението в което е контролера? Защото на него има температурен датчик но не намирам как да извадя температурата на тела.
    Ако помогне някой ще съм благодарен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #27

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Пробвай да сложиш командите за щорите все едно е климатик. Тогава ще показва и температурата в помещението. Ако използваш икона с друг уред няма да показва температурата.

    Този пост е редактиран от kokovox; 14-04-17 в 18:28.
    Велев одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    Пещера
    Мнения
    5
    #28

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Благодаря колега получи се. Добавих климатик като използвах дистанционно за коледни лампички и сега виждам температурата.
    Имам и друг проблем който искам да споделя. За да управлявам двете си ролетни щори и през телефона трябва да ги запозная с контролера на Broadlink но в този случай ще загубя връзката с оригиналното 5 канално дистанционно на щорите. Принципно може да се добавя 2-3 и повече дистанционни като се натиска 4-ри пъти бутона (Р2) на гърба оригиналното дистанционно и веднъж (Р2) на новото но в нашият случай Broadlink и софтуерът нямат или поне аз не намирам никъде бутон (Р2). Някакви идеи как мога да запозная Broadlink с щорите без да губя връзката с оригиналното дистанционно? Ето снимка и данни на оригиналното дистанционно на щорите.
    Благодаря още веднъж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #29

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Аз добавям всичко през апликацията на телефона. Натискаш добавяне на ново устройство горе в дясно add remote, избираш air conditioner, за да ти показва температурата, натискаш learn и учиш broadlink всяка една команда от оригиналното дистанционно. Ако си късметлия командите от твоето оригинално дистанционно ще са в базата данни и няма нужда да ги вкярваш отново и broadlink ще ги знае веднъж като разбере какво се опитваш да го научиш. При моите климатици не ги знаеше командите и го "учих" на всяка една поотделно. Успех.
    Велев одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    Пещера
    Мнения
    5
    #30

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    При климатиците ясно но при ролетните щори нещата са по сложни изглежда защото като избера добавяне на устройство - Rolling door и включва баркод четец да сканира бар код но аз нямам такъв и идея си нямам от къде да го взема.
    Благодаря за помощта все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RAID с вградения контролер
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 20-04-11, 07:37
  2. Фан контролер
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-09, 13:34
  3. ПродавамДъно и Контролер
    От kocev666 във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 21-06-09, 15:02
  4. Купувам SCSI контролер
    От ipy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-06, 15:41
  5. SATA контролер за Linux/BSD
    От universe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-04, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе