Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Развали се пущинака

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #1

    Развали се пущинака

    Здравейте.След дълга употреба в рамките на 1 месец се прецака.GREE GWH18KG.Та какво става.всичко си е като хората,работи си на 24 градуса,вентилатор на ауто и си топли добре.Като си направеше температурата и си цъкаше нормално.ама до днес.Работи 1 час пак нормално и след това изведнъж се увеличи вентилатора и задуха хладно.Поглеждам 21 градуса.Иначе си духаше горещ въздух преди.Не ми изписва грешка,сложих го на 30 гр и започна да духа топло,ама всичко това в рамките на час.Вентилаторът на макс постоянно.кво му стана не знам.ще дойдат в понеделник да го видят.

    Те ще го погледнат,ама ти си погледни правописа!
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:27.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #2

    Отговор: Развали се пущинака

    здр.идваха техниците за климата,всичко си е наред.като причина изтъкнаха че може би,че компресора е мн близко до стената оттзад.иразстоянието е към 5 см.та да ви попитам възможно ли е да е това.наистина е оказано че трябва да има поне 15 см. от стената.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: Развали се пущинака

    На режим отопление ли е или на ауто? Сложи го на отопление и изчакай да стане малко по хладно че днес беше много топло и може нещо да се бърка хайвана. Пробвай да го изключиш от контакта за 5 мин. и пак го пусни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #4

    Отговор: Развали се пущинака

    На отопление е и вентилатора на ауто.изклуючвах го за 5 мин и пак го пускам. Като е топло навън няма грижи ама_като_ падне температурата малко почва тоя проблем.Ето днес е бомба. Тук каъдето живея под студ се разбира 5 градуса.Такава е зимата тук.Днес беше навън 27.Как мислиш ти.Вaъзможен ли е този проблем при монтажа.
    Този пост е редактиран от justify; 24-12-14 в 20:42. Причина: поправка на граматични грешки.Словореда остава автентичен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Отговор: Развали се пущинака

    Добре де ако му набичиш 30 градуса какво става?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #6

    Отговор: Развали се пущинака

    Топли си.Загрява и то добре.Всичко е ок, но след час и половина пак пада темп и започва да духа хладно и после да наваксва.Измериха и казаха, че като причина може да е това, че няма достатъчно място на външното тяло между стената.компресора наистина е голям и му трябвало въздух да смуче,некакви такива.Все пак е чисто нов и не работи през деня.Снощи работи бомба.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:28.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #7

    Отговор: Развали се пущинака

    Човек, според мен проблема си идва от марката на която си заложил. Приличните 18-ки на добрите марки са на цени над 2500лв, а ти си дал под 1500лв, пари за които трудно се взима дори читава 9-ка. Нормално е за тази огромна ценова разлика GREE-то да има доста спестени неща, които се отразяват на работата му и комфорта който създава. При тази цена ако на -10 все още си на топло просто трябва да почерпиш, а за комфорта както може да прочетеш навсякъде из форума хората плащат доста повече пари за други марки и модели.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #8

    Отговор: Развали се пущинака

    О,да.напълно си прав за това.Няма спор,но ако имаш ограничен финансов ресурс би ли заложил на нещо по-евтино, а и като се има предвид, че зимата най-ниската температура е 5 градуса,си мисля, че и Грее-то е добър вариант,но както и да е.Ще издърпаме компресора с още 10 см по-напред, та да видим какво ще стане.Аз просто исках да обменя мнение дали това е от толкова голямо значение,тоест въздуха, който засмуква външното тяло по време на работа.Все пак е указано да има минимум 15 см.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:30.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #9

    Отговор: Развали се пущинака

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    о,да.напълно си прав за това.няма спор.но ако имаш ограничен финансов ресурс би ли заложил на нещо по ефтино а и като се има предвид че зимата наи ниската температура е 5 градуса,си мисля че и грее-то е добър вариант.но както и да е.ще издърпаме компресора с още 10 см по напред та да видим какво ще стане.аз просто исках да обменя мнение дали това е от толкова голямо значение,тоест въздуха които засмуква външното тяло по време на работа.все пак е оказано да има минимум 15 см.
    Тук идва въпроса дали като ще дадеш 1500лв, което си е пара за България, да не дадеш още поне 500-600 за да си гарантираш нещо което ще се справя. Защото да си дал 1500, за нещо което не върши работа, си е голям яд. Иначе си прав, че в толкова мека зима би трябвало и GREE-то да се оправи. Дано нещата се оправят.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #10

    Отговор: Развали се пущинака

    Дано.Ще се види,въпреки че имаше едно момче в форума, което имаше същия и беше доволен,само че 12-ка.а и в бг,а аз съм в Кипър.Има още месец зима и това е,да видим лятото как ще е.Това е най- важното за мен.От Май като почне та чак до средата на Септември.Тогава без климатик си загубен.По принцип моделите са по-специално за лятото тук.Това е проблемния сезон.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:31.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Развали се пущинака

    ако тука имаше такава зима щях да си напляскам едни японски 22ки навсякъде ( то не че сега не съм ) .. щото това Грее ли не грее ли както е 18ка има мизерните 5.8 кВ мощност на отопление ,аха да го отвея с малкото Фуджицу ( под нулата 100% го отвявам )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #12

    Отговор: Развали се пущинака

    Опа,почнаха хвалбите, а аз питах за конкретен проблем.Досега тези, които писаха, се мъчеха да дадат някакво мнение, ама никой не се хвалеше.Няма спор машините са ти по-добри.Не съм казал противното.Не сравнявай несравними неща.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:32.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #13

    Отговор: Развали се пущинака

    Да не би така да си работи след като постигне градусите да минава само в духане и после пак тръгва да топли нали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #14

    Отговор: Развали се пущинака

    Не знам.Ето снощи си работи супер,закротна се на 24 градуса и беше бомба.Затопля си хола и кухнята без грижи.Говорим за близо 35 кв. неизолиран апартамент.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-09-15 в 18:33.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Отговор: Развали се пущинака

    Предполагам проблема е в това че датчика за температурата е монтиран вътре в кутията от дясно като там има перфорация. При монтаж на един даикин който е грии малко след като го пуснахме спря сякаш беше стоплил стаята ,тогава извадих датчика от там и го монтирах както беше при стария модел над дясния филтър. Там дори на пласмасата има канал в които да влезне кабела на датчика.
    Пробвай да го извадиш от това място но трябва да свалиш целия лицев панел защото датчика е хванат със скоба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ще се развали ли дистанционното, ако му залепя един магнит?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-04-12, 04:50
  2. Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 17:23
  3. Развали се DVD player-a PHILIPS DVD 737
    От wizard2000bg във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 05-11-08, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе