Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By dodo2000

Огънати ламели на топлообменника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #1

    Огънати ламели на топлообменника

    Здравейте.
    Без да искам огънах малка част от ламелите на топлообменника на външното тяло докато го вадех от кашона. След това с фини клещи ги поизправих малко, но въпреки това те си останаха леко деформирани. Искам да попитам дали това е от значение и може ли да окаже влияние върху работата на климатика?
    Качвам и една снимка да добиете представа за какво говоря
    DSC_0061.jpg

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    Не стига да не си повредил тръбата по някакъв начин.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #3

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    До тръбата не съм стигал Тези ламели ги огънах неволно с коляно без да е имало какъвто и да било силен удар. Но ме човърка вътрешно за това, което стана а още повече, че сега не изглеждат по начина, по който бяха.

    Чудя се между другото защо от Панасоник на новите модели тела са решили да не слагат отзад никаква решетка, която да пази ламелите. Поне на мен повече ми харесваха предните модели тела, освен това и сегашното дистанционно е с много тънки копченца, които се гънат при натискане. Явно са гледали да се спести колкото се може от всичко.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 02-01-15 в 11:59.
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4

    Re: Огънати ламели на топлообменника

    нищо му няма, много малка част от повърхността на целия топлообемник е

  6. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #5

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    До тръбата не съм стигал Тези ламели ги огънах неволно с коляно без да е имало какъвто и да било силен удар. Но ме човърка вътрешно за това, което стана а още повече, че сега не изглеждат по начина, по който бяха.

    Чудя се между другото защо от Панасоник на новите модели тела са решили да не слагат отзад никаква решетка, която да пази ламелите. Поне на мен повече ми харесваха предните модели тела, освен това и сегашното дистанционно е с много тънки копченца, които се гънат при натискане. Явно са гледали да се спести колкото се може от всичко.
    На моя панасоник е12qke 2014 има предпазна решетка отзад, кой модел е твоя климатик ?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    Неговият е от RE серията, те нямат решетки отзад. Тези решетки според мен са пълна глупост, но както и да е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    На LDC-то това лято, като му разширявах дренажа и му правих баня, му махнах решетката, оставих само ъгълчето с датчика.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    решетките само събират сняг и лед който да не може да се размрази.
    споко , трябва да пусна снимки нокрията на какво прилича след градушката поначукана е питата а беше само 2 месеца ползван- все ще вземам гребенче да оправям ама все не стигам до него ... сега топли хладилника да не се размрази ...

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    На LDC-то това лято, като му разширявах дренажа и му правих баня, му махнах решетката, оставих само ъгълчето с датчика.
    това го направих след 2рата зима на LCC щото ми писна да трупа лед по тая решетка .. интересно японските ми машини фабрично нямат а и май не съм виждал машина на 100 волта с такава решетка

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Отговор: Огънати ламели на топлообменника

    Вероятно е имало някаква тъпа европейска директива или нещо подобно и затова са слагали решетки. Новите грозни решетки от началото на 2014-та насам на новите модели се дължат на най-новата европейска глупост - "finger test", която е валидна от 01.01.15 по памет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смартфоните с огънати екрани все пак ще се огъват
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 19:27
  2. ламели за ASYA12LCC Fujitsu
    От get във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-11, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе