Резултати от 1 до 7 от общо 7

Странен шум от Fuji 12LDC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Странен шум от Fuji 12LDC

    Здравейте! Днес през нощта, както си спя и се събуждам от силен шум, наподобяващ клаксон на автомобил. Викам си, кой ли в този късен час е натиснал клаксона и не го пуска..., звука беше адски силен и наистина за момент си помослих че е от кола, до момента в който не осъзнах, че този звук идва от външното тяло... Не знам колко време е продължил, но докато съм бил още сънен, изключих климатика и до минута след това, звука спря... След което си помислих, че или има проблем с компресора (че е изгърмял, или проблем с фреона). След известно време, може би 30 минути го включих, защото все пак докато е топъл, ако е все още работещ предвид ниските температури навън да може да се включи и климатика си тръгна нормално. Така и не знам какъв беше този звук, който силно ме учуди и чак събуди..., представям си комшиите ако са го чули, как са ме псували...;-)

    Сега като поразсъждавам, може да се е включила някаква защита на климатика, ако е имало спадове в напрежението на тока, но предвид че съм от Пловдив, едва ли е това, но не е изключено.

    Моля за мнения.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    Никой ли не знае...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #3

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    Шумове във външното тяло могат да дойдат или от компресора или от вентилатора...

    пс. не го бутай ако върви..
    Този пост е редактиран от Trayan Savov; 11-01-15 в 00:47.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    Шумове във външното тяло могат да дойдат или от компресора или от вентилатора...

    пс. не го бутай ако върви..
    Някак си, не ми се врзъзва звук наподобяващ автомобилен клаксон да е от вентилатора, най-вероятно е блокирал компресор за определено време, или спад в напрежението.
    Не го бутам.... искам да разбера причината!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    Той LDC то има добра диагностика.Ще спре и ще включи дискотеката, ако има проблем, еле пък с компресора.

    Възможно е да е било много студено и компресора да е работил усилено.при фуджицата и тошибите може да има подобен ефект в редки случай.В твоят конкретен случай никой нищо не може да каже със сигурност, тъй като няма аудио файл който да се чуе.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    подобно леко свирене съм чувал в режим охлаждане от LCC 1-2 пъти ,но се чуваше от вътрешното тяло не съм се сещал да изляза навън да се ослушам

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: Странен шум от Fuji 12LDC

    Предполагам натиснат клаксон на автомибил знаеш какъв звук вади.;-)
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Той LDC то има добра диагностика.Ще спре и ще включи дискотеката, ако има проблем, еле пък с компресора.

    Възможно е да е било много студено и компресора да е работил усилено.при фуджицата и тошибите може да има подобен ефект в редки случай.В твоят конкретен случай никой нищо не може да каже със сигурност, тъй като няма аудио файл който да се чуе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем със FUJI RO-9UA
    От sasho1bs във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 26-06-13, 11:26
  2. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LE vs. FUJI RSB-12LDC vs. Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От CoolDevil във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 06-02-12, 18:28
  3. Избор между три братчета близнаци RSB-12LDC, ASYB-12 LDC и ASHB 12LDC
    От g_velev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 08-12-11, 12:02
  4. Избор на климатик - Fuji RSB 12LDC или Mitsubishi MSZ/MUZ FD 35VA
    От mit7 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 17
    Последно: 05-07-11, 14:28
  5. Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?
    От karata_ccc във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 17-01-11, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе