Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree34Одобрявам

Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #1

    Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Здравейте!Присъединявам се към питащите за най-икономична и хубава машина с ограничен бюджет- 1500лв.
    Ето и помещението,за което ще се ползва - хол с кухня - 25КВ.М, 65куб.м ,на 2.60 височина.Ново строителство с външна изолация.Една външна стена,изложение изток- запад.Пвц дограма. В стаята има печка,аспиратор,пералня,телевизор,компютър,диван,маса.
    Климатика ще се ползва предимно в месеците от октомври до март-април,за отопление.Главната цел, за тази инвестиция са големите сметки за ток,на които се наплащахме тази зима.....Топлихме се или с конвектор на Елдом / 2,5kw/,или с конвекционален климатик на Хайер.Както дойде.Но в по-студеното време Хайер издъхна и минахме само на конвектор.
    Като цяло сме се спрели на някои модели на Fujitsu.Гледам също и за Daikin, Mitsubishi....Пламна ми главата от четене....

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    бюджета е ограничен ,нещо от среден клас трябва да търсиш към горното предложение добавям Toshiba RAS-B13N3KV2-E
    mirandi одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Пропуснах да кажа,че живеем в най-хубавия град,откъм климат -Пловдив.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Като живеете в Пловдив, що не сложите нещо на 100V, хем с този бюджет ще си позволите доста нова машина, доста икономична и с всички екстри/плазми, йонгенератори, аспирации/ и с нисък минимум, което ще осмисли добрата изолация, ако я имате.
    Alexi, DUNDURMA, mirandi и 1 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Можете ли да ми дадете по-конкретни насоки откъм модели,защото израза на 100v,нищо не ми говори

    - - - - - - - - - -

    http://www.dekom.bg/?page=product_co...d62ab7e9bdb912

    Ето тук имам въпрос,ако някой ми отговори,ще съм много благодарна.Тези 2 модела мисля,че са подходящи,а и виждам че единия ми го препоръчвате и вие.Въпроса ми е какво е положението с 12lmca,защото като пари ми е идеален.А по параметри се доближава почти на 90% до по-скъпия му събрат.Какви са разликите в работата и икономията на двата модела?
    Този пост е редактиран от vladeva; 24-03-15 в 09:26.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #7

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Под нещо "на 100v" се има предвид машина правена за Япония (нова или по-често втора употреба). Пловдив е Меката на климатиците втора употреба, тук наричани К2У. Моделите, които са произведени за японския пазар са коментирани тук, че превъзхождат доста моделите за европейския пазар. Има един отличен (по думите на колеги от форума, които са му клиенти) майстор в този форум от Пловдив - Aleksandars , който предлага нови и К2У в Пловдив, плюс професионален монтаж и поддръжка. Може да се обърнете лично към него за оглед и предложение за машина.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от vladeva Виж публикацията
    Можете ли да ми дадете по-конкретни насоки откъм модели,защото израза на 100v,нищо не ми говори

    - - - - - - - - - -

    .: Деком :: Официален дистрибутор на SONY и PIONEER :.

    Ето тук имам въпрос,ако някой ми отговори,ще съм много благодарна.Тези 2 модела мисля,че са подходящи,а и виждам че единия ми го препоръчвате и вие.Въпроса ми е какво е положението с 12lmca,защото като пари ми е идеален.А по параметри се доближава почти на 90% до по-скъпия му събрат.Какви са разликите в работата и икономията на двата модела?
    Вземете си новия 12ЛМЦ е хубав не скачайте на втора употреба че разочарованието ще се повтори и след някоя година да търсите пак климатик.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    ВЕЛЕВ.....СТИГА ГЛУПОСТИ БРЕ.........ТЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮ.сам знаеш,че има машини и машини,майстори и майстори.аз 3 години чакам нещо да се развали-ма йокму.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #10

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Вальо, каква е разликата между новия и стария?

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Честно да ви кажа,май се позамислихме за втора употреба....Преди малко бяхме до един магазин,утре пак.Май натам отиват нещата,защото като гледам параметрите,наистина за тея пари това е най-доброто

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #12

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Оставете потребителят сам да вземе своето решение - било то нов или К2У. Велев, и аз често подкачам Дундурмата, но този път е прав. Примерно аз в Плевен никога няма да си взема К2У, а нов предложен от теб (Велев), защото ти имам доверие (пращал съм му 2-3 приятели и са доволни). Но в Пловдив при наличие на доказан добър майстор - Aleksandars не бих имал притеснения и бих взел каквото той предложи - нов или К2У.
    vladeva , не се хвърляйте на сляпо на К2У само заради цената. Както ви писа Велев там има много подводни камъни и риска да се натресете на боклуци или проблемни машини никак не е малък. К2У се взима само от проверени и препоръчани от доволни клиенти хора и фирми. Те са подбрали и основно реновирали старите машини, които предлагат. Дават гаранция за тях и най-важното - при нужда ще поддържат и ремонтират както трябва.
    Alexi, bobovo и Aleksandars харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    само не разбиращия и непатилия би избрал европеец пред японец......лошото е че когато хората чуят К2У, си представят евтино и боклук

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #14

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Дундурма, похвалих те вече, но спри устрема. Огромната част от К2У предлагани в страната не са климите от Александърс и много от тях са проблемни. Ти по един частен случай (твоят) тръгваш да правиш генерализации и обобщения. Както и колите втора употреба. Всичките ми коли втора употреба са проблемни. При някои хора има изключения, разбира се. Говорим за съчетание - доверен майстор и К2У. Тогава - да.
    Aleksandars и justify харесват това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Огромната част от К2У предлагани в страната не са климите от Александърс и много от тях са проблемни.
    Много по-голям е броя на проблемните нови клими в страната.
    blue1 и Aleksandars харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 20:57
  2. Помощ при избора на климатик
    От rockman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-02-14, 20:58
  3. Помощ с избора на климатик
    От fir3st0rm във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-11-13, 20:52
  4. Помощ в избора на климатик за Панелка- 18м2 (43м3)
    От slavi_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 29-10-11, 10:50
  5. Голяма дилема относно конфигурация
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 02-12-05, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе