Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree3Одобрявам
  • 3 Post By Aleksandars

Помощ при избора на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #1

    Помощ при избора на климатик

    Здравейте, от доста време следя форума.Основно чета и винаги намирам каквото ми трябва, но сега след доста четене съм избрал почти клима, но все пак искам да се посъветвам преди да похарча 2000-2500лв. Ето скица на помещението:
    IMAG0250.jpg
    Видях темата на Justify относно инфото което трябва да се даде за това ще се постара да бъда максимално изчерпателен.
    Помещението което искам да отоплявам е хол с кухненски бокс, от който се излиза на остъклена тераса и трапезария. Изложението на стаята е западно, апартамента е в тухлед блок от 1990г(последните стари тухлени блокове), намира се на 6 етаж, не е последен.В Хасково е апартамента, но не мога да ориентирам много за климата там, тъй като от 8години живея в Пловдив, като цяло съм забелязал че там винаги е с няколко градуса по хладно от Пловдив.От 1 до 4 съм номерирал прозорците, дограмата е 6 камерна пвц с 32мм двоен стъклопъкет с високоенергийни стъкла (някой ги наричат енерджи или 4сезона). Номер 1 е с размери 200см ширина и 140см височина, цяло стъкло без отваряеми части 2х1.4=2.8квадрата. Номер 2 е 140ширина и 250височина с едно крило с размери 200х70, 1,4х2,5=3,5квадрата.Номер 3 и 4 са на остъклената тераса с размери съответно 200х140 и 140х140 или 3,4х1,4=4.76квадрата. Общо стават около 11кв.м дограма.Под прозорец 1 стенета е изградена от итонг с 4см фибран. Терасата е изградена от едни блокчета смес от стеропор и бетон, т.е самите тухли са добра изолация. Над тези тухли отделно има 6см. хпс , а на третата стена 1,4м която няма прозорц има над стеропорените тухли допълнително 4см фибран.На тавана на терасата има 4см фибран. На самата остъклена тераса която се ползва като перално се излиза от кухнята през отвор с размер 80х250 без врата. Както се вижда помещението е около 34кв.м , височината на тавана е 2,5м или 85кубика. Самата ми кухня е п образна с голям бар плот и също така имам доста голям хладилник както и дивана е доста обемист, казвам го защото груба те заемат около 10кубика поне като обем. Идеята ми е да монтирам климатик на колоната м/у прозорец 1 и прозорец 2, където е хикса. Идеята ми е да отоплявам въпросното помещение и да отварям вратата която е точно срещу климатика(випреки че реално е на около 6 метра от него), която е около 11-12квм. В началото се бях насочил към 2 12 фуджи ЛМЦА, по една за всяко помещение, но нещо ми се струва че няма да е много удачно така. Сегашната ми идея е да сложа една нокрия 14 и да отоплявам с нея и спалнята, като съм наясно че там ще е с една идея по хладно от хола, но това ме устройва. Температурата която искам да потдържам зимата е около 23-24градуса в хола. Мислите ли че това е добър избор?
    Този пост е редактиран от rockman; 04-02-14 в 22:39.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #2

    Re: Помощ при избора на климатик

    Отоплявам с нокриа 32 квадрата(10кв прозорци) + отворени врати към коридор, баня и тоалетна(общо трите около 10кв), горе долу се получава като при теб. Но, при мен има едно малко изключение, за тези 10кв помага и една 9ка от спалнята. Забелязал съм че нокрията поддържа в рамките на 1 до 2 градуса по-висока температура от зададената(не мога да гарантирам 100% за точността на термометъра). При зададени 22гр ми е добре, на 24 ми става вече топличко. При мен има пукане на пластмаси при дефрост и като мине в офф режим(вече свикнах :-)). Предполагам не всички пукат. Другото което трябва да имаш предвид е, че подухва по силничко. Надявам се с този пост да съм ти бил поне малко полезен.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Отговор: Re: Помощ при избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    подухва по силничко.
    Няма начин...Не може един климатизатор да работи коректно и да поддържа зададените му параметри без да духа. Винаги съм се чудил на хора които твърдят, че са доволни от дадена машина, но пък духала...?! Ами няма начин. Който не му харесва този процес, има други алтернативи...
    Mega, Djonny и mirandi харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #4

    Re: Отговор: Re: Помощ при избора на климатик

    Не се оплаквам, просто гледам да дам обективно мнение :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Помощ при избора на климатик

    Мерси за отговорите, аз преди да пусна темата изчетох доста за нокрията във форума и видях, че има доста хора които отоплят по 30 40 и повече квадрата с нея. Обаче при мен формата на стаята е по спицифична и за това питам след като се постарах да опиша всичко максимално подробно дали е удачен избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 20:57
  2. Помощ с избора на климатик
    От fir3st0rm във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-11-13, 20:52
  3. За избора на климатик
    От mcea във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-13, 10:16
  4. Помощ в избора на климатик за Панелка- 18м2 (43м3)
    От slavi_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 29-10-11, 10:50
  5. Отговори: 6
    Последно: 01-12-06, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе