Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Голяма дилема относно конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Голяма дилема относно конфигурация

    Тъй като не съм геймър и тепърва се сблъсквам със системните изисквания на 3Д софтуера голямо триумение пада около избора на конфигурация за най-оптимално съотношение между цена и производителност/бързина за работа с КАД приложения и 3Д Макс. Ако започнем от процесора се мисля между AMD XP 3000+/FSB 400 /512K (118.00$),
    AMD SEMPRON 3100+/64B/S754/BOX (114$) и ATHLON64 3000+ /S939 (149$). Според избора на процесора ще се върви и към дъното. Другата голяма дилема са видео картите, доколкото знам някои са по-добри за игри, а други за работа. Игрите хич не ме интересуват, но ако се избере третия процесор, май по ще му ходи 256М карта, ама заслужава ли си чувствителната разлика в цената?

    Не знам до колко успях да се изразя, ама то на мене като ми е мътно.....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    С какъв бюджет разполагаш?

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    С какъв бюджет разполагаш?
    Бюджета го определям аз и има, въпроса е кое до колко е оправдано. Чувал съм добри неща за S939, ама до колко се оправдава не малката разлика в цената?

  5. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #4

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    В такъв случай разгледай темите тук: http://hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php?f=29

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    backinblack, аз ще си вземам машина след 3-4 седмици. Моеото решение е: ЕPOX 9 NPA+ ULTRA NForce 4, 3000+ дo 3500+. 2x512 MB RAM. Мога да ти кажа направо да скачаш на 939 процесора и НФ 4 дъна, така след време ще имаш възможност да сложиш и X2 процесро ако не ти стигне тоя. Плюс това видео картите на PCI-Express са по евтини от тези за АGP. Въобще не се триуми ами взимай!!!

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #6

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    backinblack, аз ще си вземам машина след 3-4 седмици. Моеото решение е: ЕPOX 9 NPA+ ULTRA NForce 4, 3000+ дo 3500+. 2x512 MB RAM. Мога да ти кажа направо да скачаш на 939 процесора и НФ 4 дъна, така след време ще имаш възможност да сложиш и X2 процесро ако не ти стигне тоя. Плюс това видео картите на PCI-Express са по евтини от тези за АGP. Въобще не се триуми ами взимай!!!
    И аз се спрях на машинката от подписа ми преди седмица

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    backinblack, аз ще си вземам машина след 3-4 седмици. Моеото решение е: ЕPOX 9 NPA+ ULTRA NForce 4, 3000+ дo 3500+. 2x512 MB RAM. Мога да ти кажа направо да скачаш на 939 процесора и НФ 4 дъна, така след време ще имаш възможност да сложиш и X2 процесро ако не ти стигне тоя. Плюс това видео картите на PCI-Express са по евтини от тези за АGP. Въобще не се триуми ами взимай!!!
    EPOX 9NPA+ Ultra nForce4, S939, DDR400/Dual/, PCIexpress, SB7.1, Lan1000, ATA133, SerialATA2 Raid, 1394 - Това ли имаш впредвид? Dual кво ще рече, два процесора или дуъл чейнал? И по-простичко какви са предимствата и недостатъците на PCIexpress и AGP?

    Преди да попитам за мнението на форумците мислех за ASUS A7N8X-XE/NF2 ULTRA 400 (55$) дъно и AMD XP 3000+/FSB 400 /512K(118$) или AMD SEMPRON 3100+/64B/S754/BOX(114$). Сега само ATHLON64 3000+ /BOX /S939 ми струва почти колкото по-горния комплект, а като добавя и 110$ за дъно, оправдава ли си разликата в цената при положение, че само КАД и 3Д Макс(е и корел и фотошоп може да има, ама техните изисквания са доста по-ниски) и производителноста? В переспектива, ако потръгне това което мисля, то част от нещата ще се изнесат на второ работно място.

    Междувременно този Асрок ми изглежда добра комбинация и е на не лоша цена- 60$

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    backinblack, означава двуканален режим на работа на паметта. PCI-E ти дава повече ток през самият слотако се не лъжа до 65 В, а AGP-to мисля че беше на 40 или 45В. Освен това на теория е с по-висок трансфер на данни от AGP-то. Ами има за какво да са по скъпи ве човеко. Въобще не се и замисляй за НФ 2, хубаво, но вече доста старо на 3 години е!!! Аз също съм с НФ2 на ЕПОКС, но вече ми е слаба машинката, пък и вече всичко се прави за PCI-E, АGP дънцата умират. Ако сега си купиш AGP, ще сглупиш, защото ъпгрейда след 1 година ще ти е по скъп!!! Взимай сега дъното с PCI-Е, после примерно след година може и X2 проц да туриш. Освен това ти трябва повече РАМ за тая твоята работа. ПОМИСЛИ за 2х1ГБ.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Стана ми интересно, и искам да попитам за уточнение. Тук за какво се говори:
    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    PCI-E ти дава повече ток през самият слотако се не лъжа до 65 В, а AGP-to мисля че беше на 40 или 45В.
    Защото първо се говори за ток, преминаващ през самия слот, а после се посочва и големината му: 60В(олта)? Ако е ток, не се ли мери в Ампери. Ако е напрежение, откъде ще се вземе толкова високо?
    Мисля си, че трябва да е така:
    "PCI-E ти дава повече ток през самия слот. Ако се не лъжа до 65А, а AGP-тo мисля, че дава 40 или 45А" - прав ли съм?

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Благодаря на отзовалите се, до тука вече разбрах, че задължително картата трябва да е PCI-E. Вече се двоумя между тези 2 комбинацйи:

    1) Asrock K8NF4G-SATA2, nVidia6100, S754, DDR400, SB7.1, Lan, VGA+PCIExpress, SerialATA2 Raid = 59.50$
    AMD SEMPRON 3100+/64B/S754/BOX = 114.00$
    80GB HITACHI 7K80 /SATA2 /8M = 60.50$
    234.00$


    2) EPOX 9NPA+ Ultra nForce4, S939, DDR400/Dual/, PCIexpress, SB7.1, Lan1000, ATA133, SerialATA2 Raid, 1394 = 107.50$
    ATHLON64 3000+ /BOX /S939 = 154.00$
    80GB HITACHI 7K80 /SATA2 /8M = 60.50$
    321.50

    Оправдава ли се почти 30% по-високата цена? За картата и рама после ще мислим, но и за двете комбинацйи са еднакви.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Оправдава ли се почти 30% по-високата цена?
    И още как!

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #12

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    И още как!
    И още как какво означава - че ще получи 30% по-висока производителност срещу тези 30% повече средства??
    Уточни ако обичаш...
    Смяташ ли, че с 939 системата както е подбрана ще се постигне по-висока честота, отколкото с 754 системата? И ако не постигне - от къде ще дойде това "и още как"
    Наличието на видео в едната система и липсата му в другата не ти ли прави също впечатление?
    Обичам кратки отговори като твоите... "много информативни са" и "много помагат"

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    КрИс, точно пък ти ли не разбра?
    Не прочете ли поста, на който отговорих? Е на такъв въпрос - такъв отговор - какво друго да отговоря....
    Сега имам повече време, да поясня: Става въпрос за цена за придобиване и цена на притежание. Първото е парите, давани при покупката, а второто е първото + всички ненаправени разходи в преки и непреки изражения.
    Горд притежател съм на EPoX - мигрирах към тях след дълги години заедно с Asus. Подтикна ме ревю за екстремен клок с течен азот. От всички дъна само EPoX продължила да работи, залята и оскрежена отвсякъде.

    За конкретния пример - диагностичен блок, бутони power & reset на дъното, традиционно изключително добро разположение на захранващите куплунзи са само част от cool възможностите на 9NPA+.
    Другите предимства от моя гледна точка:
    - поддръжка и на А64 Х2;
    - 4GB RAM;
    - 4ch SATA2;
    - Gigabit LAN;
    - Nvidia Firewall with Active Armor
    - 1394;
    - Smartfan™ function
    Недостатъци (които аз виждам):
    - липса на галванична защита на LAN интерфейса
    - висока цена

    Предимства на K8NF4G-SATA2:
    - ниска цена;
    - интегрирано видео;
    - галванична защита на на LAN интерфейса
    Недостатъци
    - не поддържа А64 Х2
    - 2 слота за памет;
    - 2 SATA канала;
    Какво още? ... Накратко - АsRock решението е за секретарски компютър, с който шефа на фирмата може да се гордеее, че е фрашкан с всякакви нови екстри. Куц, куц в BIOS, чак няма накъде повече!

    За целите, за които се сглобява машината, не виждам как изобщо може да се говори за такова бюджетно решение! Скоро пусках Sempron2500+/64bit/s754/1.4GHz @ 1.6GHz пак на AsRock дъно. Ами че то моя Barton го издуха при прекодирането на DVD. Същата разлика спрямо процесора ми и А643000+ Затова и засега се отказах от "upgrade" към с.754 - не че съм го казал, но тези 30% може и реални да се окажат. Държа да поясня - мен ме интересуват само и единствено скоростта на прекодиране и capture

    А, и още нещо - ако не се лъжа, процесорите за с745 са по 1,3nm технология, което е свързано най-малкото и с по-лоши енергийни показатели...

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #14

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Не твърдя, че точно Асрок трябва да е избора за с.754 система. Има достатъчно добри решения с nforce 4x за 754+PCI-X - например модела на Епокс. Ти май си първият човек, който не е пуснал 1.4гхц-вия 2500+ на 2100...
    Като цяло, питането не е оформено като хората, но... един семпрон с множител 10 към какъвто се е насочил човекът има добри шансове да работи на по-висока честота отколкото 1.8гхз с.939 процесор. Новите ревизии на семпрон 754 са 90нм, а не 130.
    Факт е, че едноканалния контролер на паметта на с.754 процесори и по-малкото кеш дърпа назад общата производителност на подобни системи, но въобще не съм убеден, че разликата в цената е оправдана...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: Голяма дилема относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Ти май си първият човек, който не е пуснал 1.4гхц-вия 2500+ на 2100...
    Ми пусни го ти.... с ULi M1689 Дагое6@ и у фиксираните множители! Верно, не казах какъв е чипсета, сигурен съм, че с NF3 щях и аз да бъда поредния с 50% клок.... Сравнявах го с Bartona си по еднакви PR - резултата го написах!
    Но нали си четеш думичките - пак до EPoX опряхме! Велики са тези, това и имах впредвид в стойността за придобиване и стойността на притежание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 01:59
  2. Коментари и забележки относно конфигурация
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-11, 13:27
  3. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 22:36
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 11:06
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе