Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree11Одобрявам

Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #1

    Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Здравейте, виждал съм подобен модул в стаите миналата годна на един хотел в Гърция. Имам къща за гости и ми е омръзнало да правя забележки на наемателите да си затварят прозорците при включване на климатика в стаята. Има ли нашенска фирма която да предлага такива устройства и с всяка марка инверторни климатици ли са съвместими

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Това чете ли го: "Изключване на климатик при отворена врата" . Мисля, че имаше някакво предложение из темата.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    сигурно е това Климамаркет Hotel Management Module
    Фактът че няма цена, ме навежда на мисълта, че тя не е приятна и поставя под въпрос целият смисъл от инсталиране на платката. Бих потърсил и на други места.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Какви са климатиците като марка/модел? За всяко решение различно от спирането на тока ще трябва малко или много разглобяване на климатика, и някой квалифициран да го извърши. /За да няма потрошване на някоя пласмария и т.н./. Вземи една "Hama 47770" или нещо подобно и пробвай ей така в жегата колко ще изхарчи климатика при отворен прозорец. Той прозореца няма да е отворен 24 часа. Ако климатика консумира 500W то за 10 часа е изхарчил 1лв. Пък и няма всичките ти гости да разтворят врати и прозорци.
    espace одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Може да се процедира уж "Еко", с една бележка до прозореца от рода на "Моля изключвайте климатика, когато отваряте прозореца, за да спасим няколко дървета.(може вместо няколко - няколко стотин, за по-голямо въздействие ) Нека пазим природата - тя е наша майка! " Може пък и да хване дикиш и при българите. Хотелчетата на запад така процедират от към пестене на хавлии, щото и те са голям разход - избелване, пране, гладене, амортизиране...
    kokovox одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,812
    #6

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Тъй като туристите може да са интернационални, може да се сложи на вратата една картинка на климатик и бухалка.
    ivan74 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #7

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от mitkogdzzz Виж публикацията
    Здравейте, виждал съм подобен модул в стаите миналата годна на един хотел в Гърция. Имам къща за гости и ми е омръзнало да правя забележки на наемателите да си затварят прозорците при включване на климатика в стаята. Има ли нашенска фирма която да предлага такива устройства и с всяка марка инверторни климатици ли са съвместими
    Примири се и престани да правиш забележки за разходи несъизмерими с приходите. И аз съм на твоя хал един вид и отдавна не ми правят впечатление подобни неща. Обърни внимание на това да са ти доволни гостите и да уплътниш сезона. Това са важните неща, другото са дреболии и повероятно е да си прецакаш машините отколкото да ти донесе икономия.
    svetlio1, ivan74, kokovox и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    3 дена празна стая е колкото тока на климатика за цял сезон.
    sclera_bg одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #9

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Блaгoдapя зa oтгoвopитe, щe питaм въпpocнaтa фиpмa oт тoзи линĸ "Kлимaмapĸeт Ноtеl Маnаgеmеnt Моdulе" зa мoдyлa им и дaли щe ми cвъpши paбoтa. Kлимaтицитe ca Xитaчитa 9-ки и 12-ки и Mидeи 9-ки и 12-ки. Toчнитe мoдeли в мoмeнтa нe мoгa дa дaм. Идeятa "Eĸo" бeлeжĸa cъм я peaлизиpaл, нo нямa нyжния eфeĸт. Koлĸoтo дo дa нe ми пpaви впeчaтлeниe, чe блъcĸa нoн-cтoп ĸлимaтиĸa нa oтвopeн пpoзopец бeз дa ce изĸлючвa ĸoмпpecopa миcля, чe e бeзмиcлeнo дa ĸoмeнтиpaм изoбщo пoдoбeн пocт. He cмятaм, чe тaĸъв peжим нa ĸлимaтиĸa e нopмaлeн зa нeгoвaтa eĸcплoaтaция и със сигурност така се скъсява живота на компресора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Нямаш ли изградена такава инсталация, че като трябва да заключиш и да вземеш ключа със себеси да извадиш карта/жак или др. и така да се спре тока на всичко без хладилника.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Колко са общо климатиците и всеки от своята стая ли се захранва или от някакво табо на етажа или от главното табло?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Примири се и престани да правиш забележки за разходи несъизмерими с приходите. И аз съм на твоя хал един вид и отдавна не ми правят впечатление подобни неща. Обърни внимание на това да са ти доволни гостите и да уплътниш сезона. Това са важните неща, другото са дреболии и повероятно е да си прецакаш машините отколкото да ти донесе икономия.
    И от какво са доволни гостите в БГ и как да се уплътни сезон? - С ниски цени. Що? Щото българинът няма $$ или има, ама е скръндзлив и ако не е евтино ще отиде в Гърция и Турция. И като се смъкнат цените за да е плътен сезона какво се прави? Спастря се от други работи - водица(затоплянето да е евтино - слънчеви панелчета, др.), точец (да се гасят ламбите и климите сами, когато не са нужни), където и както може, иначе нещата отиват на нула или загуба. За съжаление в България нещата са направени така, че човек да няма сметка да инвестира в енергоефективни технологии и сложна автоматика, т.к. му излиза по-къпо, отколкото да си кара по стария неекологичен и неикономичен начин.
    Познах ли?
    Пролетта трябваше да пренощувам в едно от последните до границата селца в Родопите. Като разбра ханджията от една къща за гости, по телефона, че ще съм само за 3 дена(цената тънка - 15 лв/ден), отказа да ме вземе от автогарата от областното градче, срещу заплащане. Имал си работа на полето Щях да артисам на него каманак и да изпукам от студ през нощта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #13

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    И от какво са доволни гостите в БГ и как да се уплътни сезон? - С ниски цени. Що? Щото българинът няма $$ или има, ама е скръндзлив и ако не е евтино ще отиде в Гърция и Турция. И като се смъкнат цените за да е плътен сезона какво се прави? Спастря се от други работи - водица(затоплянето да е евтино - слънчеви панелчета, др.), точец (да се гасят ламбите и климите сами, когато не са нужни), където и както може, иначе нещата отиват на нула или загуба. За съжаление в България нещата са направени така, че човек да няма сметка да инвестира в енергоефективни технологии и сложна автоматика, т.к. му излиза по-къпо, отколкото да си кара по стария неекологичен и неикономичен начин.
    Познах ли?
    Нищо не си познал, защото гледаш от друга камбанария. Имаш ли добър продукт няма нужда да сваляш цената, нужно е само да го популяризираш. Кой въобще ти говори за ниски цени? Става дума за отношение към хората, и адекватно обслужване срещу парите им. Мисля, че ясно го написах "забележки за разходи несъизмерими с приходите". Цената за тока на два климатика работещи на 50% денонощно са 5-6лв. Оставили хората за час, два отворен прозорец да се попроветри - голям праз. А знаеш ли колко процента от гостите пък въобще не ползват климатик - поне 30. И колко пък не спят на климатик - поне 50%.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mitkogdzzz Виж публикацията
    Koлĸoтo дo дa нe ми пpaви впeчaтлeниe, чe блъcĸa нoн-cтoп ĸлимaтиĸa нa oтвopeн пpoзopец бeз дa ce изĸлючвa ĸoмпpecopa миcля, чe e бeзмиcлeнo дa ĸoмeнтиpaм изoбщo пoдoбeн пocт. He cмятaм, чe тaĸъв peжим нa ĸлимaтиĸa e нopмaлeн зa нeгoвaтa eĸcплoaтaция и със сигурност така се скъсява живота на компресора.
    Като си искал да ти изключват компресорите да си беше взел обикновени клими, не инвертори. Защото за тях точно това е нормалния режим, дори при затворени прозорци.
    Този пост е редактиран от espace; 27-07-16 в 05:55.
    XOPMOH и kokovox харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,276
    #14

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Българинът си е селяндур. Едно приятелче има къща-хотел в Приморско и климатиците работят нон-стоп. Но наш Бай Ганьо като излезе сутрин на плаж отвива всички кранове за студена вода в банята и кухнята до откат, за да охлажда както си охлажда двора на село. За това нещо със сигурност още не са измислили модул.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #15

    Отговор: Модул за изключване на климатик при отворен прозорец

    Доста силно казано. По-скоро липсата на хладилници в една къща / хотел, квалифицира собствениците като селяндури. Както пишеш, така охлаждат те. Не всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изключване на климатик при отворена врата
    От georgeo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 20-02-16, 19:03
  2. IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)
    От 860201 във форум Климатици Haier
    Отговори: 10
    Последно: 12-01-14, 13:25
  3. LG LW4500 БЕЗ ОТВОРЕН БРАУЗЪР?!
    От ibramdd във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 14-10-11, 16:57
  4. Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци
    От spiritfolio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 31
    Последно: 19-04-11, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе