Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #1

    Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Някой от колегите знае ли ,да се произвежда устройство комплектовано с датчици за прозорци , което да изключва климатика при отворени такива?
    Има ли готово , ако не, коя фирма (бг) би го направила ? Става дума за повечко бройки. Ще се радвам на мнения по въпроса.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Целта на това е някои служителки в администрацията на държавна работа да не набучват климатика на 30* зимата и да отварят прозорците? И лятото съответно на 16* и пак Щото аз на такова нещо съм ставал свидетел.
    Иначе не е трудно - при отваряне просто се прекъсва веригата, ама нали се сещаш, че никак не е хубаво климатикът да се спира все едно директно от контакта... А това при отваряне на прозорец да се изпраща OFF сигнал към климатика надали някой го е направил, но не е невъзможно за реализиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #3

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Хммм, явно зависи от модела на климатика. Значи грубото изключване отпада.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #4

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    в хотел Селена в Созопол съм го видял това нещо. Изключваше климатика като се отвори вратата и изключвателя по спомени представляваше две магнитчета като се раздалечат и спираше.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Струва ми се идеята е за някой хотел, при отваряне на прозорците да се спира климатика, и за да е културно трябва да прави off като от дистанционното. И за да не е задучено дистанционното в тази джуджавка трябва тя да има infra-red например. Ама на различните климатици сигнала за off е реазличен, така че е желателно всичките ти климатици да са еднакви, пък и да може да се програмира 'джуджавката' какъв сигнал да изпраща за да работи с всякакви климатици....


    Извинявам се за мисловните излияния рано сутрин ...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #6

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Чувал съм за такива системи при централна климатизация. Ако представлява интерес, ще попитам.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Освен това устройството не трябва да е много просто, защото представи си какво става ако се отвори вратата само за да излезеш и после я затвориш (примерно ако е хотел, излиза да простре нещо на терасата). След 1 минута пак отваряне и затваряне. Е тоя климатик ще се побърка... Трябва да има нещо като таймер колко време се задържа отворена вратата и да не изключва ако е краткотрайно отваряне.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Такава система за пръв път видях приложена преди 2 години когато бях на почивка в Кушадасъ- Турция.
    И за втори път - миналата година - когато бях за 3 дни на остров Тасос в Гърция.
    При това хотелите, в които бях отседнал бяха стандартни тризвездни хотели за съответните страни.
    При всяко отваряне на врата - дали на стаята или на терасата - климатикът спираше.
    И не се побъркваха климатиците.
    Но тогава не се интересувах много от климатици - не обърнах внимание на марката и моделите им.
    А само преди 3 дни бях в хотел "Хисар" в Хисаря, май го водят четиризвезден - там такова нещо нямаа...
    Колкото и да отваряш вратата - климатика си работи. Че даже, ако не си поставиш чипа с ключа в гнездото да вратата =
    пак има ел. захранване в стаята.
    А при турците и гърците беше еднозначно - няма чип - няма ток!
    Ето ви нагледен пример - колко милеем у нас за икономии на еленергия, за екология и пр. и пр.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #9

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Такава система има реализирана в лъчистите радиатори.Там е реализирано така-датчик следи за промяната на температурата,и ако тя несе променя известно време изключва уреда т.е.отваряш вратата температурата в стаята пада уреда се влючва на макс но не може да я вдигне например 2мин. и се изключва.Дано сте ме разбрали какво казах.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #10

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Абсурдно е да се прави при сплит системи или каквото и да е друго, на директно изпарение.
    Там контрола, респ. включване-изключване не е елементарен. Не че не може, но ще коства доста средства, за един..хотел да речем, със 100-ина и повече машини.
    Прави се от доста време и на 100% предимно при конвекторите и не само в Турция и Гърция, а и у нас.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #11

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Има го и по нашето море. Слънчев бряг, не помня кой хотел. Докато се усетя що не тръгва климатика ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #12

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    при така зададения въпрос е ясно че отговорите ще са на махленско ниво
    но ако имаше точно техническо задание ....

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #13

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    при така зададения въпрос е ясно че отговорите ще са на махленско ниво
    но ако имаше точно техническо задание ....
    И брееее......ми ако човека не е много наясно, си пита, аре па и задание сега....
    Не става ясно само дали е за сплит. Ако не е, е елементарно.....и без задание.
    А, ако е клиент, пак ли задание ще му се иска? Иска да прави това......по какъв начин му се решава въпроса, не го интересува.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #14

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    А само преди 3 дни бях в хотел "Хисар" в Хисаря, май го водят четиризвезден - там такова нещо нямаа...
    Миналото лято имаше такава система и доколкото помня работеше добре, мисля с таймери. Може да се е прецакала вече, или пък въпрос на стая?
    Всъщност в щатите в хотелите цареше голяма разсипия. В началото гасях лампи и климатик, ама като все заварвах всичко да свети и климата да бичи и спрях да се занимавам с тези "подробности".

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #15

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    за мен най-доброто устройство се нарича Homo sapiens. а за някакво схемно решение веднага се сещам за обемен датчик както е при алармите на колите,естествено в комбинация с реле за време за да не се побърква климатика както ти казаха по горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 17-10-11, 19:30
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-12-09, 20:40
  3. Отговори: 21
    Последно: 23-09-06, 19:24
  4. Сканиране за отворени портове?
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 25-03-05, 19:41
  5. Въпрос за отворени портове
    От sclera_bg във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-04, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе