Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Frigo

IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    21
    #1

    IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Здравей те,

    бих искал да споделя с Вас моя проблем и ако някой може да помогне с информация нека пиши.
    Имам този модел климатик Haier HSU-12HT03(B) от около 9 години и досега не ми е създавал проблеми и работи идеално в много студено време и в големите жеги, но преди известно време имаше няколко дена силни мъгли нощем и когато пуснах климатика той изгоря и отворих външното тяло и цялото миришеше на изгоряло от IPM модулната платка. След като е свалих установих, че има изгорял елемент на същата платка, но елемента така е изгорял, че от предната му страна се е взривил и е със спукан корпус и сега не мога да прочета данните му за да го подменя с нов. Става въпрос за интегрална схема която се намира на платката на място обозначено с номер IC3. Също така има изгорял и резистор, който също е с нарушена цялост по корпуса си и от там не може да се определи точно с каква стойност е. Местоположението на платката му е с номер R31. Ако някой има такава платка със здрави елементите, които аз търся моля да ми напиши какви са маркировките и наименованията им за да мога да си подменя моите. Прилагам и снимка с висока резолюция на IPM модула за да видите точно за какво става въпрос. На платката има номер с инициали VC571015 .PICT0232.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Имах няколко модула пробвал съм да ги ремонтирам но не става само загуба на време и пари за интеграли. Мога да видя дали ги имам още или съм ги изхвърлил. Но да знаеш че 100% няма да го оправиш.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #3

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    http://prikachi.com/images/230/6929230o.jpg дано да ти помогне
    IC2A165

    Този пост е редактиран от stoyan1960; 06-01-14 в 21:20.

  5. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    стабилизатор

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    При моите е 2А265 точно тях съм сменил с нови но без успех.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #6

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    При моите е 2А265 точно тях съм сменил с нови но без успех.
    При Хаера успеха е много труден и нетраен.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Защо да е труден, че чак и нетраен?!? Всичко е електроника, чипове и елементи. Като се сменят проблемните и ще си работи платката. Пък като не сменя се всичко наред по платката и а да видим после дали пак няма да работи. Важното е човек желание и воля да има.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    нали знаеш ,че щом даден елемент е изгорял то има причина да изгори .. ако го смениш шанса скоро да изгори пак е близо 100% .. а вече защо гори е трудно да се установи ..

  11. Banned
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    21
    #9

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Според мене елемента е изгорял, защото климатика е на повече от 9 години. Все пак той не е вечен... А когато се смени с нов не виждам какво би предизвикало неговото изгаряне отново толкова скоро. Особено ако са сменени и други елементи около него, които отговарят за неговата работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #10

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Alexi е напълно прав, за да се случи тази "беля" значи има друга причина! Но нищо не пречи да си тровиш нервите щом ти доставя удоволствие
    mirandi одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    21
    #11

    Отговор: IPM модул за инверторен климатик Haier HSU-12HT03(B)

    Ми видимо друга причина няма освен стареене на елементите и просто явно е дошло времето то тази интегрална схема да изгори. А и когато изгоря този чип дни преди това, а и по времето, когато пуснахме климатика във Варна имаше много силни мъгли, които бяха като силен ситен дъжд и аз лично си мисля, че именно заради това изгоря чипа, защото когато веднага след това аз отворих въшното тяло на климатика и установих, че точно сега е гръмнал този чип, а и вътре на някой места имаше изпотяване на два от големите електролитни кондензадори на основната голяма платка. А и тези платки НЕ са залети с изолационен лак, който да ги предпазва от влаги, мъгли и други подобни водни течности.
    Сега като мързеливците от Елимекс ми доставят тези интегрални схеми и ще видим какво ще стане.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Инверторен климатик HAIER
    От arwen5 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-13, 14:13
  2. Продавам инверторен климатик HAIER HSU-22H03/R2(DB)
    От oci81 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-12, 16:49
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-10-12, 22:44
  4. Проблем с Haier HSU-12HT03(B)
    От Alex73 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 27-02-12, 20:24
  5. HAIER AU122ACAHA , HSU-12HT03(B) - Дъмп
    От gangalov във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-11, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе