Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree3Одобрявам

С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1

    Question С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    В момента имам Mitsubishi MSZ-FH35VE. В него 2 неща не ми харесват:

    1) През големите студове зимата ми идва леко слабичък.
    2) Auto-то на вентилатора е измислено от някакъв малоумник и не работи както трябва. Отделно, че ако зададената температура е близка до моментната климатикът не дава всичко от себе си, за да ги изравни, а работи на по-ниска мощност от това, което наистина може.

    Ще се радвам да ми препоръчате нещо, което да е пак в този клас и да ми реши двата проблема. Преди време бях чел, че Toshiba имат висок клас климатици, които не били никак лоши, за това като за начало ще хвана да разгледам какви са тези тошиби.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #2

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Добре е да кажеш в какво помещение работи мицубишито.
    Също така зададената температура е близка до моментната измерена къде? Щом не дава всичко от себеси значи горе при климатика температурата е почти като зададената. Правилна настройка на клапите може да помогне.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #3

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Ще копирам това, което писах в другата тема:

    Aĸo нaвън тeмпepaтypитe ca пoлoжитeлни ĸлимaтиĸът paбoти чyдecнo. Oбaчe ĸaтo пaднaт пpимepнo -2, -10 гpaдyca и aĸo нe мy cлoжa вeнтилaтopa нa 4-тa (пocлeднa cтeпeн) и нe мy вдигнa гpaдycитe нa 31 тpyднo дocтигa жeлaнaтa тeмпepaтypa.


    Tъй ĸaтo oбичaм и лятoтo и зимaтa дa ми e eднaĸвo тoплo глeдaм зимaтa дa нaпpaвя 26 гpaдyca. Oтдeлнo xoлът (oĸoлo 20 м2) e cвъpзaн c eднa гoлямa дyпĸa c ĸyxнeнcĸия бoĸc (oĸoлo 8-10 м2). Hямaм вpaти ĸъм ĸopидopa, ĸoйтo e oщe eдни oĸoлo 8-10 м2, a и oтвapям вpaтaтa дa ми e тoплa и бaнятa (4 м2). Πoняĸoгa вeчep пpeди дa cи лeгнa oтвapям и вpaтaтa ĸъм cпaлнятa (12 м2).

    По принцип му задавам 27 градуса и така, когато на вън не е много студено без проблем си ги прави 26-27 по термометъра в стаята. Когато е студено при зададени 27 стига до към 25 и не иска да качи повече, но като му гледам моментната консумация често виждам, че ако му задам 31 градуса започва да дърпа повече ток - респективно да отдава повече топлина.

    Клапите ги слагам на 2-ра степен от горе-надолу, защото ако ги наведа на долу, както е по предписание духа в мен и ми става много жега.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Не си за климатик. 26 градуса с кюмбе.
    ivan74 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #5

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Добре де, не съм най-съвестния притежател на климатик, но няма с какво друго да се грея. На ток с конвектори ще ми бъде доста скъпо.

    В спалнята имам конвектор, който пускам за през нощта също на 26 градуса, а през това време климатикът в хола се намалява на 24 докато не стане 6-7 ч. сутринта и отново отива на 27.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #6

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Не го заменяй, а му сложи другарче. Пак добре че сколасва и на тази квадратура.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #7

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Не можах да разбера,с този климатик искаш да отопляваш близо 60кв.м.ли?
    Този пост е редактиран от avenger; 18-08-16 в 20:58.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Не, опитва се да му "свети маслото", но той явно е инат и не се дава. Другият вариант е термометъра да е "фира".
    bobovo одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #9

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Всъщност наистина се получават доста квадрати, които ми трябва да сгрее климатикът. Аз за това си мисля за по-мощен. Другарче няма къде да му сложа - няма място освен ако не ги наредя 2 един до друг или един над друг.

    Защо да се опитвам да му "свети маслото"? Нали работата му е да топли. Термометър имам един електронен и един с течност - разликата между двата е около градус, но и са разположени на различни височини. Пък и се ръководя и по конвектора в спалнята, който също е с електронна настройка на температурата.

    Лошото е, че като позачетох не знам има ли с какво по-добро да сменя моя. Надеждите ми за тошибите умряха. Като видях при Daiseikai 8 от какви неща се оплакват хората моите са си направо бели кахъри.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Колега нещо подобно би трябва да сварва със стоплянето. Климатици FUJITSU ; AWYZ14LB NOCRIA Безплатен монтаж; Хиперинвертор
    mkukas одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Всъщност наистина се получават доста квадрати, които ми трябва да сгрее климатикът. Аз за това си мисля за по-мощен. Другарче няма къде да му сложа - няма място освен ако не ги наредя 2 един до друг или един над друг.

    Лошото е, че като позачетох не знам има ли с какво по-добро да сменя моя. Надеждите ми за тошибите умряха. Като видях при Daiseikai 8 от какви неща се оплакват хората моите са си направо бели кахъри.
    Щом искаш високи градуси зимата, ориентирай се към Gree U-Crown. Климатикът е проектиран за това, което търсиш. С инжекция и двустъпален компресор изкарва гореща струя и продължава да топли дори в най-големите студове, когато останалите климатици приключват.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #12

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Този Gree наистина изглежда интересен. А какво е инжекция и двустъпален компресор?

    Fujitsu-то също изглежда мощно и би трябвало да ме грее.

    Аз по-скоро се оглеждах за някакъв нов модел климатик от високия клас нещо подобно на моя, но по-добър. Но май за тези 3 години от както го имам не е излезло нищо ново.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    При обикновените компресори газът в цилиндъра се нагрява при сгъстяване и след това влиза вътре в топлообменника.
    При двустъпалният компресор на Грии, нагретия газ от първия цилиндър преминава във втори цилиндър, където отново се сгъстява и температурата му се повишвава още веднъж. И след това влиза вътре. Т.е сгъстяването на фреона е на 2 фази. При обикновените климатици е само 1 фаза.
    А инжекцията представлява впръскване на течно-газова смес директно в цилиндрите, с цел повишаване на ефективността и на изходящата температура под -15, -20 градуса. Затова Грее-то няма спад в капацитета до -15 градуса и запазва ефективност до -30. Само не е ясно с дефростите как е. Собствениците не са дали много отзиви в темата.
    Ето тука са го обяснили подробно:

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Този Gree наистина изглежда интересен. А какво е инжекция и двустъпален компресор?

    Fujitsu-то също изглежда мощно и би трябвало да ме грее.

    Аз по-скоро се оглеждах за някакъв нов модел климатик от високия клас нещо подобно на моя, но по-добър. Но май за тези 3 години от както го имам не е излезло нищо ново.
    Дай някаква схема на жилището. Няма начин да не може да се сложи още един климатик. Топлото по-трудно завива през вратите, по-лесно му е да отиде към тавана.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?

    Jack Krauser, благодаря за разясненията. На теория звучи добре. Ще се поинтересувам още за тези климатици.

    milanov, нямам под ръка схема, но просто няма къде още един климатик да се сложи. Жилището ми е доста малко. Аз за това гледам да го грея с един климатик като може да се каже, че грея само хола, бокса, коридора и банята. Спалнята през повечето време си я грея с конвектора.

    Дори сегашният ми климатик според мен е напълно достатъчен стига да можеше да работи адекватно и като му кажа да направи 27 градуса да дава всичко от себе си докато не ги стигне, а не да трябва ръчно да му изсиля градусите и вентилатора, за да си свърши работата. Може би ако беше една идея по-мощен щеше да се справя по-лесно, но и сега не мога да се оплача. В краен случай в хола имам 2 малки конвектора (всеки по 700 W), които също пускам, когато искам да се загрее бързо стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  2. Лек пулсиращ звук при mitsubishi fh35ve
    От demon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-15, 11:01
  3. MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    От kalin_sb във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 10-02-15, 15:23
  4. Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    От iheg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 19-10-13, 12:51
  5. С какво да заменя Hitachi E14H1? Задъхва се през зимата
    От Flash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-12, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе