Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 50
Like Tree23Одобрявам

Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #1

    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Здравейте нов сам в форума както и в темата с климатиците харесал сам посочените 2 климатика.Търсих информация но почти не открих.Искам да знам заслужават ли си парите като работа и консумация на ток и наистина ли работят до -25,тъй като искам да си реша проблема генерално с отоплението на апартамента.Сега плащам луди сметки а стоя на студено (отоплявам се с духалки).
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata49 Виж публикацията
    Здравейте нов сЪм в форума както и в темата с климатиците харесал сЪм посочените 2 климатика.Търсих информация но почти не открих.Искам да знам заслужават ли си парите като работа и консумация на ток и наистина ли работят до -25,тъй като искам да си реша проблема генерално с отоплението на апартамента.Сега плащам луди сметки а стоя на студено (отоплявам се с духалки).
    Благодаря предварително.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post512522

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Благодаря за корекцията.Искам да използвам въпросните климатици за отопление.Смятам да купя 2 MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan 1 MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan който да разположа в 3 от стаите 2-те са северни с големина съответно 14 квадрата и 16 квадрата и една с южно изложение 9 квадрата.

    Целият апартамент е с външна изолация и с троен стъклопакет намира се на последен етаж от панелка в Пловдив.Целият апартамент е около 90 квадрата и се надявам когато е необходимо да отворя вратите и да го отоплям.
    mirandi одобрява това.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #4

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata49 Виж публикацията
    Благодаря за корекцията.Искам да използвам въпросните климатици за отопление.Смятам да купя 2 MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan 1 MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan който да разположа в 3 от стаите 2-те са северни с големина съответно 14 квадрата и 16 квадрата и една с южно изложение 9 квадрата.

    Целият апартамент е с външна изолация и с троен стъклопакет намира се на последен етаж от панелка в Пловдив.Целият апартамент е около 90 квадрата и се надявам когато е необходимо да отворя вратите и да го отоплям.
    Според мен машините са големи за тези помещения , а за тези 9 кв.м., не знам дали и 7мица нема да е много . За другите две , по една хубава 9ка ще свърши работа , или се посъветвай с Aleksandars за 100 болтови с по ниски минимуми , но най-добре е да се направи оглед на място

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    това е възможно най неподходящия климатик за малка стая
    mirandi одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata49 Виж публикацията
    Благодаря за корекцията.Искам да използвам въпросните климатици за отопление.Смятам да купя 2 MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan 1 MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan който да разположа в 3 от стаите 2-те са северни с големина съответно 14 квадрата и 16 квадрата и една с южно изложение 9 квадрата.

    Целият апартамент е с външна изолация и с троен стъклопакет намира се на последен етаж от панелка в Пловдив.Целият апартамент е около 90 квадрата и се надявам когато е необходимо да отворя вратите и да го отоплям.
    За Пловдив, а и с изолация, макар и неясна, Zubadan ми се струва абсолютно излишно изхвърляне. Всяка една машина от висок клас ще работи безпроблемно поне до -20С. Ако си добре с изолациите, ориентирай се към машини с нисък минимум, като Тошиба Дайсейкай примерно. Другото важно е, правилното оразмеряване на машините съобразно помещенията и положената изолация. Примерно - за изолирано помещение от 9м2, даже 7ца може да се окаже преоразмерена.
    mirandi и XOPMOH харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Здравейте отново за това че сте е Зубадан съм го решил а не обикновения от серията а за другото изхождам от факта че говорих с човек от Атаро клима който дойде и видя двете помещения големите северните и ми препоръча ftx35k на Дайкин като най-добър вариант но не искам Дайкин харесвам Митсубиши и изхождам от стойностите на двата климатика т.е. Митсубиши 35 е с същите номинални стойности дори минимума му е по нисък.За малката стая просто още не бях решил и заради това не гледахме и коментирахме за нея.На правилен път ли сам и климатика тъй като сте има запас сте работи ли нормално и друго като гледам 25 и 35 са с едни и същи части т. е. един климатик като 2 рия вади повече мощност от обороти когато е необходимо.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Едно не ми е ясно, когато някой е решил твърдо нещо, защо трябва да пита за същото и да кара хората да пиша ли пишат напразно?
    Този пост е редактиран от Mega; 11-01-15 в 13:01.
    mirandi и XOPMOH харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    със 3 зубадана имаш 450 вата само от реотаните в тавата които работят нон стоп под 0° ..
    Mega одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    със 3 зубадана имаш 450 вата само от реотаните в тавата които работят нон стоп под 0° ..
    Да, ама реотаните работят и до -25 градуса. )))))))))))
    mirandi одобрява това.

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #11

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata49 Виж публикацията
    Здравейте отново за това че сте е Зубадан съм го решил а не обикновения от серията а за другото изхождам от факта че говорих с човек от Атаро клима който дойде и видя двете помещения големите северните и ми препоръча ftx35k на Дайкин като най-добър вариант но не искам Дайкин харесвам Митсубиши и изхождам от стойностите на двата климатика т.е. Митсубиши 35 е с същите номинални стойности дори минимума му е по нисък.За малката стая просто още не бях решил и заради това не гледахме и коментирахме за нея.На правилен път ли сам и климатика тъй като сте има запас сте работи ли нормално и друго като гледам 25 и 35 са с едни и същи части т. е. един климатик като 2 рия вади повече мощност от обороти когато е необходимо.
    Ами след като решението е предварително взето , има ли смисъл от това питане тука
    XOPMOH одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #12

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    С този бюджет и големина на помещения си за климатици на 100в. обарни се към Aleksandars Лично мое мнение е , че скъпите европейски климатици с високи минимуми не си заслужават парите за комфорта и разхода на ток , който няма да постигнат...

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    може би Дайсейкай 8 си заслужава парите от европейските машини но е излишно мощен за тия стаи от по 9-16 квадрата ..
    mirandi одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    Сякаш ми се струва наистина излишно и на мен, а съм виждал само няколко как работят. FH35 съм го наблюдавал в 27м2 мисля беше, последен етаж 2 стени външни/тухла/ с външна изолация 12см стиропор, едната е с около 14м2 прозорци 3ен стъклопакет и се справя. Т.е. за 14м2 сякаш ще дойдат прекалено.

    Daikin FTX50 има брат ми в 37м2*2,5 южно изложение, 2 стъклопакет 4,5м2, с 10см вътешна изолация /вата зад гипс картона/, 1бр. външна стена /тухла/, и изолация в тавана 5см, 2ри етаж и климатика издъхва в по големите студове.

    И само едно не разбрах 14м2+16м2+9м2=39м2 ..... ти каза че апартамента е 90м2. Другите 51м2 какво са?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan

    FH 25 и 35 са машини за големи помещения, спокойно могат да топлят над 30 квадрата, простор им трябва, не са за затваряне в малки помещения.Затова и при някои потребители не работят добре.За 14 и 16 квадрата добри 9-ки, съответно 25-ици от други марки с нисък минимум ще се справят без проблем.В 9-те квадрата, само някоя маломерна японка ще работи добре.В спалнята на тъщата към 12 квадрата съм сложил ДЖЕНЕРАЛ 09USB, топли без никакви проблеми, значи всяка машина ще се справи, вече е въпрос на комфорт, а не на мощност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  2. MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    От kalin_sb във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 10-02-15, 15:23
  3. Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    От iheg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 19-10-13, 12:51
  4. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 13:43
  5. Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 20-01-12, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе