Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree11Одобрявам

Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #1

    Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Здравейте господа! Ще се радвам да ми отговорите, но и да не ме отчайвате много?!?
    Наскоро ми монтираха климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE който никак не си е евтин (според мене) и имам въпрос относно монтажа. Всичко си вървеше както трябва, докато дойде момента за вакуумиране. Като започна да подкача електрическите кабели предложих да подкачи вакуумпомпата и да започне вакуумиране. Докато подкача електриката да се вакуумира, защото вакуумирането ще отнеме доста време. И тогава се започна една дискусия, че въобще няма да отнеме много време. Подкачи вакуумпомпата, пусна я, да са минали 2-3 минути и започна да ми обяснява, че след като помпата спре да си променя звука на работа (като ми демонстрира със спиране и пускане на крана на манометричния блок) било достатъчно и че няма какво повече да се издърпва от системата. Въпросът ми е тези няколко минути достатъчни ли са да издърпат въздуха и влагата от системата и има ли риск за климатика и ще работи ли пълноценно на 100 %?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Принципно се работи с вакууммер и се следи там. Да, променя се звука, но това не дава точни данни. Колко дълбок ваккуум е направила помпата никой не знае. Ако е променила звука много, вероятно е стигнала лимита си. Мисля, че няма да имаш проблем с машината. Или иначе казано, по-добре малко, отколкото нищо.

    Другия вариант е да ползват това: d256300a9692a44a7ca0c556a888267be850264520a1ccc08d15506c.jpg
    Този пост е редактиран от Mega; 20-09-13 в 20:24.
    VeleV.Klima, Kasap, splitservice и 3 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Майстори всякакви. Едни по слух работят, други по усет, трети - по джобен часовник. Има и гурувци, дето помпа им не требе.
    А такива оранжави цистерни ползваме за други цели у наше село.
    Mega и mirandi харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #4

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    За климатик с цена около 2600 лв..... някак тъпо звучи. Все едно да си купиш мерцедес и да ти напомпят гумите със стара жигулска помпа с пипане за усет напомпена ли е хубаво

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Това за помпата е странно защото за гумите на обикновена кола няма значение със какво си ги напомпил. Виж ако е Формула1 е друго.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #6

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Просто някой като си купи скъп климатик и вече става "спец",каква ще е вакум помпата мисля че няма значение, важното е да саздава нужния вакум,а това колко трябва да показва манометара и колко трябва да се даржи нека специалистите в тази област даа кажат.
    VeleV.Klima одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #7

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Абе да си кажа откровено, в 3-те имота които имам и 7-те клими които са ми монтирали последните 5 години и то от различни фирми/майстори, всеки различно казва, че е редно, ако кое е редно, в повечето случаи и монтажниците не знаят, защото някой така им обяснил, така ги научил и т.н.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Ами (май-стори) не техници какво очакваш. Много малко хора от тези които продават а и монтират имат техническо образование. Днес бях смаян от анкета на ученици в горните класове които не знаеха какво е Освиенцим и кога е паднала Берлинската стена.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #9

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    при уговорка за монтаж вече търсиш диплома за техник

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Talking Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Принципно се работи с вакууммер и се следи там. Да, променя се звука, но това не дава точни данни. Колко дълбок ваккуум е направила помпата никой не знае. Ако е променила звука много, вероятно е стигнала лимита си. Мисля, че няма да имаш проблем с машината. Или иначе казано, по-добре малко, отколкото нищо.

    Другия вариант е да ползват това: d256300a9692a44a7ca0c556a888267be850264520a1ccc08d15506c.jpg

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Майстори всякакви. Едни по слух работят, други по усет, трети - по джобен часовник. Има и гурувци, дето помпа им не требе.
    А такива оранжави цистерни ползваме за други цели у наше село.
    https://www.youtube.com/watch?v=VSXsZHNam3Q

    strupi и MHIEhelp харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Здравейте Господа!
    Не отварям нова тема, защото става въпрос за същия климатик. За какво иде реч? Пускам климатика на топло със зададена температура 25 º С, жилузите насочени надолу, вентилаторът на вътрешното тяло зададен на автоматично. При външна температура 5 º С и температура в стаята 19,1 º С, климатикът започна да работи що годе нормално (не на пълна мощност) и при достигната температура 19,7 º С за около 13 минути се разтовари (мощност от около 950 W на 350 W), след което продължи да работи на ниската мощност и на ниски обороти на вентилатора на вътрешното тяло. След около още 10 минути започна да се самоизключва и да се включва след три минути и така продължи да работи. Така и не вдигна повече от 20,5 º С.
    Въпросът ми е къде бъркам или ако не бъркам какъв е проблемът?
    Благодаря Ви предварително!
    Този пост е редактиран от iheg; 17-10-13 в 20:23.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    окото включено ли е .. възможно е горе при него да си е 25 .. наблюденията над моя са ,че машината е настроена за комфорт и изключително неохотно си повишава степените на турбината ( обикновено изобщо не се чува ),трябва да има да наваксва над 3° ,но изключително точно поддържа зададените градуси

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Сложи клапите на 45 градуса. Така си топли само под него и най-вероятно се лъже, че е достигнал заданието.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    Пробвах с включено и изключено око,разлика кой знае каква не усетих.В момента е изключено защото го чувам вечер когато външния шум е малък.Къде е този комфорт за да го изключа?Между другото когато го включа от бутона на вътрешното тяло (а не от дистанционното),на топло си работи нормално.
    Този пост е редактиран от iheg; 17-10-13 в 20:45.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #15

    Отговор: Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE

    и моето око се чуваше писал съм как съм отстранил това в темата за тоя климатик

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе