Резултати от 1 до 2 от общо 2

Избор на климатик за отопление (гр. София, едноетажна къща)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    12
    #1

    Question Избор на климатик за отопление (гр. София, едноетажна къща)

    Здравейте колеги, нов съм във форума. От два дена се ровя тук и чета теми/коментари. Пускам темата, защото е конкретна в моя случай. Сигурно ви е омръзнало от новаци, чиято единствена цел да се регнат тук за да ви ползват за безплатни консултанти, така че ще съм благодарен на тези, които ще споделят мнение. Искам да си купя за тази зима климатик за отопление, защото в момента съм на маслен радиатор 3kW и не питайте на последните живачни падове какви сметки платих. В София съм, с климатика ще отоплявам 14m2 стая на 2,4m височина (34куб.м). В едноетажна къща съм, 40m2, под - дюшеме/сгурия, стени - тухла 25cm, плътна единичка с частична вътрешна ТИ само на външните стени - EPS 2cm на сандвич с гипсокартон, изложение на остъкляването - източно и южно, конкретно на стаята (спалнята), която ще отоплявам юг - 1,8m2 PVC стъклопакет, изток - 1,2m2 алуминий, таван - окачен, гипсокартон с частична ТИ - EPS 2cm над половината от квадратурата на помещението. Относителната влажност скача един път в седмицата, тъй като се сушат дрехи в спалнята. След време ще махам вътрешната ТИ (не съм я правил аз), за да ползвам акумулацията на керамиката, за външна ТИ, след година-две като си избия инвестицията за климатика, по проект за топлотехническо оразмеряване ми излиза 12cm ЕPS (стандарт МРРБ, наредба №7, 2015г, нормативен коеф. 0,28W/m2K), изчислителна вътрешна температура +23C, проектна външна > -14,5C, относителна влажност интериор 63% (max, след замерване), точка на оросяване 15,6C, без проблеми в графоанализата на топловлажностния режим и масопреноса на водни пари през ограждащата к-ция. Топлинните загуби не съм ги смятал, но предвид това, че само спалнята ще се отоплява активно, за коридора и хола/бокса ще разчитам именно на пасивно в следствие на загубите от активното. Чета във форума, че при -10C/-15C хората имат проблеми с обледеняване на външните тела. Та който има предложения ще се радвам да сподели, ориентирал съм се към японците, разбира се. Поздрави и светло посрещане на празниците!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Отговор: Избор на климатик за отопление (гр. София, едноетажна къща)

    Пишете в правилната тема.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за къща
    От martinharry във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 04-04-15, 11:11
  2. Избор на климатик за стая с обем ~45m3 (в къща)
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-09-13, 16:20
  3. Помощ при избор на климатик за етаж от къща
    От antovasilev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 12-10-11, 23:03
  4. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе