Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 127

Избор на климатик за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #1

    Избор на климатик за отопление

    Здравейте!
    Става въпрос за отопление на 2 стаи по 11м2 всяка и височина 3.2 м. Има врата с 2 крила между тях с дължина 1,5м и са високи 3м. В едната стая има прозорец 1,6м на 2,0 м и 1 външна стена другата е с 1 на 2 м прозорец с алуминиева дограма от 1 съществуваща дограма. пак 1 външна стена и 2 врати. зидовете са по 60 см къщата е на много години с високите тавани. Въпроса ми е може ли да ми препоръчате климатик за отопление на 2 помещения защото ще се гледа дете в тези стаи. Бюджета ми е до 2000 лв по възможност хубав инвертор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #2

    Re:Избор на климатик за отопление

    С един климатик трудно можеш да отопляваш две стаи, защото топлия въздух много трудно преминава през една врата при липса на принудително движение на въздуха. Заради това е по-добре да обмислиш възможността да си закупиш два отделни климатици или да потърсиш климатици мулти сплит, които са с две тела.

    Много добра идея е да си викнеш някоя фирма за монтаж на климатици, която да ти пресметне нещата на място и да ти разясни какви са възможностите за постигане на добро отопление.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Избор на климатик за отопление

    Има някакъв шанс да стане и с една машина, но с много условности - ако може машината да се монтира срещу преходната врата, тя да се държи постоянно отворена и да свалиш таваните до нормалните 2,5 - 2,6 метра.Иначе, както каза колегата две машини и най-добре е да се види на място.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Избор на климатик за отопление

    два от тези http://www.technomarket.bg/products/...c-cs-cu-te9hke

    или един : http://www.technomarket.bg/products/...p-e-daiseikai3 поръчка по интернет

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Избор на климатик за отопление

    Аз мога да ти предложа ето тази Тошиба 1700лв. http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=5
    или това Fuji за 1800лв. http://www.tempex.bg/tables.php?bran...odel=RSA-14LGC
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1303993841[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    два от тези http://www.technomarket.bg/products/...c-cs-cu-te9hke

    или един : http://www.technomarket.bg/products/...p-e-daiseikai3 поръчка по интернет
    Тази Тошиба я няма в Техното.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от esso
    Здравейте!
    Става въпрос за отопление на 2 стаи по 11м2 всяка и височина 3.2 м. Има врата с 2 крила между тях с дължина 1,5м и са високи 3м. В едната стая има прозорец 1,6м на 2,0 м и 1 външна стена другата е с 1 на 2 м прозорец с алуминиева дограма от 1 съществуваща дограма. пак 1 външна стена и 2 врати. зидовете са по 60 см къщата е на много години с високите тавани. Въпроса ми е може ли да ми препоръчате климатик за отопление на 2 помещения защото ще се гледа дете в тези стаи. Бюджета ми е до 2000 лв по възможност хубав инвертор.
    Най добре се спри на варианта с 2 машини-с една винаги ше има разлика в температурата в едната и другата стая,а и от към комфорт ще е зле-от силната струя която трябва да темперира двете стаи.При мулти-сплита лошото е,че ако ако стане нещо във външното тяло-оставаш на студено и в двете стаи-а в твоя случай е недопустимо.Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #7

    Re:Избор на климатик за отопление

    стената между двете стаи е 3м а вратите са 1.5м. Отстрани остава по 75 см стена а вътрешното тяло се пада почти срещу вратата. В едната стая не е проблем да е по ниска температурата от другата пример в едната да е 24 а в другата да е по ниска. Мисля да е с 1 климатик а за тавана не може да се смъкне защото вратите са на 3 метра а до тавана е 3,2 м трябва да се режат 4 врати и ра се преправят прозорците. Ето примерен чертеж http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1304000186m.JPG
    комшиите имат същите стаи като обем и разположение понеже е къща близнак техния е медея но не знам каква е не е инвертор и казват че не им е студено зимата а са пенсионери. А може ли да кажете кои са най добрите и има ли значение дали са сгробени в япония или китай

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Избор на климатик за отопление

    esso, ориентирай се към този модел. Като гледам цената му е с монтаж, а в момента на други места се предлага между 1900-2000лв. без монтаж. Другите качествени и подходящи модели са над 2К

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Избор на климатик за отопление

    Много жалко, че не можеш да смъкнеш таваните. Ефекта е огромен- казвам го от опит вкъщи.
    При горе описаните условия можеш да минеш с един по мощен климатик дори/според мен/ е силно препорачително заради детето, а ако е бебе, климатика в една стая, бебето в другата.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Избор на климатик за отопление

    Като гледам 50-ката предложена от gnf за тези около 66 куб.м. започвам да си мисля, че това е доста добър вариант, но ако това са спални, може би тошибата предложена от мен е по-доброто.

    Велев в кой техномаркет я няма???

    Защото на моя позната и докараха пералня(45 см дълбочина) от Стара Загора за 3 дни, защото я намаше в местния техно****.Та затова най-обичам да избирам по интернет-правя избор и след това ако го няма им казвам: докарвате и ако няма дефекти купувам.

    Отдолу има един надпис "Този продукт може да намерите в виж списък"

    кликваш върху "виж списък" и виждаш.Ако го няма казваш, че искат да ти го докарат.А пък той да го поръча по интернет, те ще му намерят-трябва да има търговия.Ако няма ще му се обадят да му кажат, че няма.Нито пари ще изгуби, нито време...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #11

    Re:Избор на климатик за отопление

    esso, изчкай да се появят Фуджицу LT серията. Предполагам че 12-ката ще е в ценовия диапазон, който си посочил и ще ти свърши работа и в най-големите студове.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:Избор на климатик за отопление

    Абе... да не си прави експерименти с Фуджицу. макар, че очакваме LT серията да е нещо по-добро от LGC Ако може да си позволи тошибата да я взема но ще излезе над бюджета му 2200-2300.лв. с монтажа.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #13

    Re:Избор на климатик за отопление

    Защо изобщо сравняваш LT серията с LGC? Аз очаквам LT с двойнороторните компресори да са по-добри от LDC. Всъщност над LT са само Нокрията.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Защо изобщо сравняваш LT серията с LGC? Аз очаквам LT с двойнороторните компресори да са по-добри от LDC. Всъщност над LT са само Нокрията.
    Не ги сравнявам, но съм от хората, които обичат ръка да пипне, око да види. Както обичаме да казваме тук - нека презимуват.
    Дано са решили проблема и с подскачащите/тракащите / турбини
    Иначе, и аз като теб се надявам да изкарат нещо наистина кечествено, че ще ми трябва две 9-ки следващата пролет

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Re:Избор на климатик за отопление

    Като гледам какви цени имат LTC във Франция, тука може би ще са в диапазона 3000-3500лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От mangas82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 95
    Последно: 13-12-14, 23:57
  2. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 09:27
  3. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39
  4. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 09:29
  5. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе