Резултати от 1 до 2 от общо 2

Избор на климатици за помещение 60м2. 180м3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #1

    Избор на климатици за помещение 60м2. 180м3

    Здравейте,

    Пускам отделна тема с оглед на това, че питането е доста специфично и не ме интересува само точен модел, а и големина/бройка на климатиците.

    Помещението е с площ 60м2, около 180м3, състои се от 3 главни обособени части - кухня, хол и трапезария.

    Бърза схема, за да добиете представа:



    Последен етаж от къща, тип мансарда, т.е скатен покрив отгоре. Външна изолация - 8см, вътрешна - вата комбинирана каменна и минерална, покривът е с общо 25см вата, хидроизолация, въздушен джоб около 5см и ламаринени керемиди. Прозорците са PVC, нови, К стъкло кафяво. Портална врата 2х2м на хола, и още 3 прозореца 2х1м, външни алуминиеви щори. Изложението на дългата външна стена е южно, изводите са оставени съответно над вратата на хола и прозорците в кухнята и трапезарията. /правоъгълниците на схемата/ Холът е издигнат на +80см /подиум/ от плочата, трапезарията също е издигната, т.е има въздушен джоб + изолация до плочата. Единственото най-ниско ниво е кухнята, която е на гранитогрес. Стени няма никъде в помещението, освен банята, която ще е със собствено отопление.

    Питането е какви да са климатиците като мощност и колко като бройка. В началото мислех за 2х14-ки, но после минахме на варианта за 3х12-ки.
    Досега съм ползвал винаги Fujitsu, съответно съм се насочил отново натам, защото съм доволен.


    Вариантите, които обмислям са следните:

    3бр х ASYG 12LMCA
    или
    3бр х ASYG 12LUCA

    Бюджетът, който имам за помещението е около 4000лв. Ако наистина си заслужава може да се вдигне до 4500лв за LUCA или нещо друго.
    Ако смятате че и 2 климатика ще се справят, дайте предложения. Отворен съм към опции и от други марки, стига да са изпитани и да си заслужават.

    Изискванията са температурата да е относително еднаква навсякъде - това ме подтикна да решим да са 3бр, тъй като височината на помещенията е различна. Разбира се - може и да е греша. Търси се поддържане на около 23-24 градуса зимата и 23 лятото. /предполагам охлаждането няма да е проблем/

    Отворен съм към каквито и да било предложения.
    Този пост е редактиран от poplo; 18-11-16 в 23:24.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Избор на климатици за помещение 60м2. 180м3

    Дублирана тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици за помещение 50 м2?
    От С.Мезинов във форум Отопление
    Отговори: 33
    Последно: 16-11-15, 16:37
  2. Избор на климатик за помещение 26 кв.м.
    От GFilev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-15, 17:04
  3. Избор на климатици за голямо помещение
    От Malkia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-15, 15:57
  4. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!
    От jovanoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 121
    Последно: 27-03-14, 20:39
  5. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе