Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree4Одобрявам

Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Re: Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    [QUOTE=mystikalrs;810321]Виждал
    ли си този модел или приказваш наизуст явно се бъркаш с някой друг модел и повтаряш едно и също навсякъде за модела. Външното тяло е същото като на модела E09QKE. Двоен топлообменик(медни тръби), същия компресор, Трв На номер 12 се вижда номера на часта, на номер 9 и на компресора и т.н Мога да сложа и от моя YE12QKE. Моя духа с 53 градуса на 1000 вата консумация и стуята е гореща
    /QUOTE]
    Да виждал съм и съм размразявал такъв имаше 10см лед в тавата. И дори да са еднакви както твърдиш всъщност поръчваш 12ка а получаваш 9ка така излиза. Имаме не много продадени Панасоници предимно RE9QKE -RE12QKE и не сме имали оплаквания.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #17

    Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Достатъчно ми е да прочета само пост #9, за да не си помисля никога да климатик от тази марка. Темите за Панасоник, въобще няма и да ги поглеждам.
    Пост №9 се отнася за дефроста при старите Midea. Новите са с интелигентно обезскрежаване и тези филми ги няма.
    А за Панасоник нищо лошо не съм казал, изобщо не ги познавам!

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Пост №9 се отнася за дефроста при старите Midea. Новите са с интелигентно обезскрежаване и тези филми ги няма.
    А за Панасоник нищо лошо не съм казал, изобщо не ги познавам!
    Явно съм се объркл, но сигурно и ти си се объркал след като не ги познаваш, но си написал това в пост #9:

    "Има и по-гадна серия, например PANASONIC CS/CU-UE9PKE и PANASONIC CS/CU-UE12PKE. Поне на цена са по-евтини, ти може да кажеш колко по-зле са."

    И аз не ги познавам, но познавам 2-ма души на които им побеляха косите с 3 климатика от тази марка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #19

    Re: Отговор: Re: Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    [QUOTE=VeleV.Klima;810419]
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Виждал
    ли си този модел или приказваш наизуст явно се бъркаш с някой друг модел и повтаряш едно и също навсякъде за модела. Външното тяло е същото като на модела E09QKE. Двоен топлообменик(медни тръби), същия компресор, Трв На номер 12 се вижда номера на часта, на номер 9 и на компресора и т.н Мога да сложа и от моя YE12QKE. Моя духа с 53 градуса на 1000 вата консумация и стуята е гореща
    /QUOTE]
    Да виждал съм и съм размразявал такъв имаше 10см лед в тавата. И дори да са еднакви както твърдиш всъщност поръчваш 12ка а получаваш 9ка така излиза. Имаме не много продадени Панасоници предимно RE9QKE -RE12QKE и не сме имали оплаквания.
    Леда се е получил, защото е малък отвора за отичане, но при всички панасоници е такъв, така че е еднакъв с другите модели на марката . И при други марки го правят доста малък този отвор и се запушва. Ами да получаваш 9-ка но от високия им клас, моя работи цяла нощ на 180 вата при -8 сутринта нагласен на 20 градуса,предните 2 дни не стана по топло от -4 през деня и вечер -6 и пак така си работи като на моменти дигаше и на 360 вата после пак си сваля на 180, даже в топло време над 6-7 градуса външна темп.) работи по зле защото стопля бързо стаята и не може да си стигне минимума и изключва доста често. Новата серия от ниския клас са с капилярка а (YE-QKE s EEV) и имат софтуерна защита на -12 да изключват. Другото което е, че трябва да се внимава откъде се купува,с (безплатния монтаж) защото претупват монтажа без вакуумиране. Моя си го вакуумираха 20мин, но защото изрично настоявах.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    9
    #20

    Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    А междо другото на каква температура трябва да излиза въздушната струя от климатика? когато е настроен на макс (30 градуса) и в различните степени (най-силна и най-слаба). Да сложа един термометър и да видя какво става

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Въпрос за инверторен и обикновен климатик.

    [QUOTE=mystikalrs;810429]
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията

    Леда се е получил, защото е малък отвора за отичане, но при всички панасоници е такъв, така че е еднакъв с другите модели на марката . И при други марки го правят доста малък този отвор и се запушва. Ами да получаваш 9-ка но от високия им клас, моя работи цяла нощ на 180 вата при -8 сутринта нагласен на 20 градуса,предните 2 дни не стана по топло от -4 през деня и вечер -6 и пак така си работи като на моменти дигаше и на 360 вата после пак си сваля на 180, даже в топло време над 6-7 градуса външна темп.) работи по зле защото стопля бързо стаята и не може да си стигне минимума и изключва доста често. Новата серия от ниския клас са с капилярка а (YE-QKE s EEV) и имат софтуерна защита на -12 да изключват. Другото което е, че трябва да се внимава откъде се купува,с (безплатния монтаж) защото претупват монтажа без вакуумиране. Моя си го вакуумираха 20мин, но защото изрично настоявах.
    Това че си доволен и ти върши работа само може да ме радва.:beer:

    Sent from my K012

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. инверторен климатик Samsung
    От Дарин Маринов във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-14, 22:39
  2. Мнение за инверторен климатик LG
    От lubaka_slk във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 28
    Последно: 17-02-12, 05:24
  3. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 14:15
  4. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04
  5. Отговори: 1
    Последно: 24-01-08, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе