Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 89
Like Tree42Одобрявам

Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #1

    Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Отварям темата с вярата, че ще е полезна за много от нас - да споделим своя опит с универсалните Wi-Fi дистанционни за климатиците ни. Ще започна с мен - след като си закупих климатик, който нямаше опцията за вграден контролер за дистанционен контрол, се насочих първо към Broadlink RM3 mini. Това, което ме накара да негова алтернатива беше това, че дистанционното в програмата трябваше да се обучава изцяло, липсваше обратна връзка за командите и не бях сигурна доколко коректно са изпълнени от разстояние. След това закупих Melissa Climate. Знаете, че те са български, цената е доста солена, но за сметка на това не вършат никаква работа, като рекламата им е агресивна, както от интернет, така и от колектива, с който в последствие се свързах. За това устройство ще бъда малко по-многословна, тъй като мога да бъда обвинена в предубеденост.
    Към Melissa се насочих, защото ме поблазни идеята, че виртуалното дистанционно изглежда досущ като истинско такова. Както пише в сайта им, ако вашия климатик го няма в базата данни, той може да бъде добавен. И така с убеждението, че това е моето дистанционно смело се впуснах в "приключението" Melissa. Приключение си беше, даже цяла одисея. След като се сдобих с устройството го инсталирах (много бързо, ако трябва да сме честни) на телефона си. И дотук с добрите новини.
    Климатикът ми е General Fujitsu и го потърсих в менюто. След като не го открих, пробвах програмите за Fujitsu General и General Electric, които бяха налични в менюто. Но и с двете ми "забиваше" климатика - не се сменяха режимите, нито скоростите на вентилатора, On/Off бутона също не хващаше коректно.
    Тогава реших да се възползвам от опцията да ми бъде създадена програма за моя климатик и се свързах с производителя на устройството. Не мога да отрека, че всички с които говорих бяха много любезни и вежливи. Момичето, с което говорих ме посъветва да си изпратя дистанционното за тяхна сметка в офиса им, като ме увери, че "програмирането е много бързо и ще отнеме 10 минути", така че в деня, в който го получат, ще направят програма и в същия ден ще ми го пратят. На думи звучи прекрасно, но каква е действителността.
    Дамата ме посъветва да пусна и-мейл, в който да опиша подробно на кои функции държа, и така - изпратих дистанционното и зачаках.
    В деня, в който дистанционното трябваше да бъде получено и евентуално изпратено обратно никой не се свърза с мен. Затова на другия ден (втория ден) се свързах по телефона с фирмата и попитах дали всичко е наред и има ли някакви проблеми. Наложи се да обясна подробно инструкциите, които бях написала вече в и-имейла и с кои от тях може и кои не могат да се изпълнят. Добре ...
    Дистанционното ми беше изпратено обратно на третия ден и то с адрес Име Фамилия, град, квартал, и то по друга куриерска фирма. Заради непълния адрес се наложи да се обаждам на другия ден (пети поред) за пренасочване на пратката, заради което дистанционното ми се забави с още 3 дни! За неразбралите - в събота пренасочих пратката и я получих в най-ранния срок вторник, т. е. една седмица от изпращането на дистанционното в централата на фирмата в София. Но, викам си, както и да е, важното е че работа е свършена и вече имам работещо виртуално дистанционно. Но не!
    След като се прибрах и включих климатика през Melissa познайте каква беше изненадата ми. Не открих ново виртуално дистанционно за моя модел и преди да се предам реших да направя последен опит. Обадих се за инструкции как и от къде на намеря тази програма, заради която си изпатих дистанционното в София, както и да поискам обяснение как така ми се изпаща обратния пакет с непълен адрес, заради което имах такова забавяне на пратката.
    Любезната дама ме изслуша (много успокоително ) и не можа да ми отговори на другите въпроси. Върха на цялата одисея беше, че програмиста, който отговаря за климатиците е в отпуска и няма никой друг квалифициран да реши проблема ми. Говорим за компания с 1 000 000 лв инвестиции по справки от мрежата!
    Беше ясно, че ме загубиха като клиент, още повече че смятах да поръчам и устройството за управление на бойлер с цена от около 280 лв. Благодаря!
    Доста се лутах след това и проучвах вариантите за виртуални дистанционни и си закупих това устройство: .
    Цената е в пъти по-евтина от прословутата Melissa, а като работа какво да кажа - не забива, има обратна връзка за избраната команда, превключва режимите, лесна инсталация, разполагам с виртуално дистанционно и с физическо такова (освен моето), наличие на таймер, единственото, което не работи за моя климатик е ръчното управление на въздушния поток, но на фона на това, през което минах, дори не си заслужава да го споменавам. Ето така изглежда на телефона .
    Прекрасно е да подкрепяме родното производство и икономика, но на каква цена.
    Споделете и вашия опит

    - - - - - - - - - -

    Моля модератор да редактира в заглавието "климатици", а не "климати", явно от бързане и недоглеждане съм изтървала някоя и друга буква
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Какво значи "има обратна връзка за избраната команда". Ако някой в къщи пусне климатика с неговото си оригинално дистанционно, ще можеш ли от другият край на града чрез приложението да видиш, че е включен климатика.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    У нас съм с почти цялата серия устройства на Broadlink... Имам контакти с WIFI SP3S, цялата серия Broadlink RM3 mini, Pro и Pro+ и датчиците за околната среда А1. Действително не са направени за управление на климатици, но за мен е важна автоматизацията на осветлението и за това си вършат работата. Климатиците се управляват достатъчно лесно за мен, само че ползвам основно възможността за обучение на бутон за комбинирана команда, като запомням към него режима на охлаждане или отопление от дистанционното на климатика. Примерно настройвам си климатика с дистанционното на определения режим, температура и сила на въздушния поток и асоциирам командата, която подава дистанционното към климатика при натискане на бутона за включване. При включване, дистанционното излъчва цялата информация за тези настройки към климатика и в повечето случай не ми е необходимо в последствие да променям нищо по тях, още повече когато не съм си у нас. Липсата на обратна връзка за състоянието на климатика не ми е проблем, понеже ползвам контактите, които са с "електромер" и при тях се вижда, консумацията му, т.е. включен ли е в момента.. Отделно от това, включването и изключването на климатика, може да се автоматизира на база на информацията от датчика А1 в зависимост от температурата или да се зададе On/Off таймер за определена дата или час.. Друга тема е че климатика не е ефективно да се включва и спира и когато го включа обикновено работи целодневно в хола, а в спалните ги включвам само за около час, преди лягане лятото, а зимата ги оставям на минимум да работят и през нощта..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 27-07-18 в 07:54.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво значи "има обратна връзка за избраната команда". Ако някой в къщи пусне климатика с неговото си оригинално дистанционно, ще можеш ли от другият край на града чрез приложението да видиш, че е включен климатика.
    Да точно това значи Миланов.При мен я има тази обратна връзка с двете Хитачита.
    Само недоумявам как така толкова голяма марка като Фуджицо нямат като екстра wi-fi модул.
    Ето как е при мен в номента в реално време и обратна връзка.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Твоето е такова каквото трябва да бъде. Интересно ми е горното в първият пост как прави обратната връзка.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #6

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Не прави.
    Иначе Чунгхоп са най-добрите в универсалните дистанционни!

    - - - - - - - - - -

    Според мен девойката има впредвид обратна връзка от самото дистанционно към телефона през ИП клауд, а не от климатика към дистанционното.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #7

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Genadi80, триото си има wi~fi модули, но цената им е над 200 лв...
    ivan74 и Genadi80 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #8

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Всъщност няма възможност за фабричен вграден Wi Fi модул, специално се поинтересувах когато купувах климатика, защото исках да го вградя във вътрешното тяло, но ми отговориха, че няма, както е например за Дайкин, Грее, Митсубиши. Още едно допълнение - в първия ми пост съм написала, че Melissa-та струва 99 евро, което е близо 180 лв, ако имаше възможност за оригинален вграден модул с малка разлика, сигурно щях да се възползвам.
    За обратната връзка може би не съм се изразила правилно. Става въпрос за това изпратената команда от виртуалното дистанционно да се визуализира (чрез промяна на цвета на бутона, или по друг начин), така че ако забравите какво сте избрали да си погледнете телефона и да видите актуалните настройки. Въобще не съм намеквала за това чрез виртуалното дистанционно да се отразява командата на оригиналното физическо такова, няма как да стане.
    При показаното в поста ми дистанционно има тази възможност между виртуалното и универсалното дистанционно, т. е. те са свързани - ако включа климатика от физическото универсално дистанционно, командата се актуализира и на виртуалното, както и всяка промяна на едно от двете дистанционни се отчита от другото, било то промяна на градуси, режим, вентилатор, и то без да забива, което за мен бе много важно, тъй като ако не съм си вкъщи да видя дали климатика е възприел командата исках да съм сигурна, че наистина имам дистанционен контрол, който е коректен, нещо което не получих с "прехвалената" Melissa.
    Колкото до Broudlink RM3 mini съм описала и това, което ме отказа от него - наличието на обучение, както и това, че не се визуализира командата, а трябва да помня какво съм изпратила като команда
    Този пост е редактиран от xiona; 27-07-18 в 22:22. Причина: редакция
    milanov одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #9

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Колкото до Broudlink RM3 mini съм описала и това, което ме отказа от него - наличието на обучение, както и това, че не се визуализира командата, а трябва да помня какво съм изпратила като команда
    Аз съм с RM3 mini и при него си има готов профил за климатика и не е нужно да запаметяваш команди, но от компанията са решили за удобство да може и да се запаметяват различни такива. За 30лв само оригиналното може да го конкурира, но пък то е 5 пъти по-скъпо и трябва да е извън климатика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Аз съм с RM3 mini и при него си има готов профил за климатика и не е нужно да запаметяваш команди, но от компанията са решили за удобство да може и да се запаметяват различни такива. За 30лв само оригиналното може да го конкурира, но пък то е 5 пъти по-скъпо и трябва да е извън климатика.
    Готовия профил от RM3 mini въобще не можах да го подкарам на климатика. Нито една команда не зацепваше, затова трябваше да създам ново и да обучавам всяка команда. Така изглеждаше моето
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #11

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    На моето MHI SRK50ZD-S1 готовия профил на Broadlink изглежда така.. Screenshot_2018-07-28-22-58-44-129_com.broadlink.rmt.jpg
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    И аз много разчитах на готовия профил, клипове гледах, но няма тръгване, явно е до модел

    - - - - - - - - - -
    Николов, може ли на лични да ми опишете как сте го подкарали вграденото дистанционно, че ми е интересно, какво ли не опитвах, но не ми се получи

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #13

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    С кое приложение за Broadlink пробваш, понеже са две.. Старото е e-Control и скрийншота ми е от него, а новото е IHC. С него май не съм го добавял да видя ще го намери ли..?
    Edit.. Намира го и работи и с него, но дизайна му е различен..Screenshot_2018-07-28-23-56-25-509_cn.com.broadlink.econtrol.plus.jpgScreenshot_2018-07-28-23-58-46-808_cn.com.broadlink.econtrol.plus.jpg
    Този пост е редактиран от nikolov333; 28-07-18 в 23:59.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    С e-Control

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #15

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Пробвай с ihc, може да са добавили кодовете за новите модели дистанционни..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Универсални дистанционни Logitech Harmony
    От lazarus18 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-11, 11:30
  2. да гласуваме за българското
    От qni във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-06, 16:06
  3. Българското безплатно списание за софтуер
    От Um4ooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-05-06, 12:59
  4. Celtic Kings - изберете българското
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-03, 12:10
  5. RAID контролери
    От MasterCop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-02, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе