Резултати от 1 до 2 от общо 2

Избор на климатик - 37 м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #1

    Избор на климатик - 37 м2

    Здравейте,

    Трябва да избера климатик за помещение/дневна от 37 м2 (100 m3). Помещението е правоъгълник като в далечният край е северна стена с около 15 м2 прозорци, а в другият край смятам да бъде климатика. Останалите стени са вътрешни или калкан с друга сграда, има външна изолация от 5-6 см както и обикновена ПВЦ докрама (двоен стъклопакет, 4 камери, бяло стъкло).

    Притеснява ме, че външното тяло ще бъде на северната страна, изложението на стаята е север и има доста голям % прозорци на северната/далечна стена. В допълнение климатикът ще бъде на срещуположната стена и въздушният поток трябва да стига от единият край на стаята до другият (до северната стена с прозорците) и въпреки това да няма дискомфорт в тази част.

    Основените фактори при изборът ми е икономичност при отопление и съответно поведение при ниски температури (-15 С), конфорт на въздушният поток и филтри (предпочитам плазмен, а ако има йонизация и други ектстри още по-добре).

    Спрял съм се основно на 18-ки, като предпочитам да не е Daikin - моля не ме хулете Тези, които обмислям са:

    Panasonic Etherea CS-Z50TKEW
    Mitsibishi Heavy Diamond SRK50ZMX-S

    Моля бихте ли споделили какво е положението с дефростите на тези модели (дали са "умни" или по часовник) и какви мнения имате за тях - всякакви плюсове и минуси? Също ще се радвам ако имате и други предложения или съвети. Бюджетът е около 3000 лв. и ако преценя, че си заслужава мога да го надвиша леко, но все пак парите също са фактор.

    Предварително благодаря!

    Поздрави,

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Избор на климатик - 37 м2

    Преместете в правилната тема.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От trifon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-17, 21:26
  2. Избор на климатик
    От stanislav24 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-17, 07:11
  3. Избор на климатик
    От Arsenal1886 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-17, 06:34
  4. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе